Badem Göz Estetiği Nasıl Yapılır?

14.05.2021
1.640
Badem Göz Estetiği Nasıl Yapılır?
REKLAM ALANI

Badem göz ameliyatı cerrahi operasyon ile gerçekleştirilir. Ameliyat öncesi lokal anestezi uygulanarak gözlerin dış üst köşesinden bir kese açılır ve özel çok ince olan cerrahi bir iplikle yukarı doğru kaldırılır. Bu askı kemik zarına sabitlenir ve böylelikle gözler badem göz yapısı şeklini alır badem göz ameliyatı en son dönemlerde oldukça ilgi çekici bir estetik operasyondur. Bu ameliyat sayesinde gözlerin dış köşeleri hafifçe yukarı kaldırılarak gözlerin daha büyük ve daha derin bir ifadeye kavuşması sağlanır ve böylece kişiler daha çekici, daha dinç bir göz şekline sahip olmaktadır. Badem göz estetiği basit bir askılama uygulaması olduğu için diğer askılama işlemleri gibi kalıcılığı 3 ila 4 yıl arasında değişiklik gösterebilir. Beğenilmediği takdirde geri alınabilen bir işlem olması da kişilerin daha cesur karar vermesine olanak sağlar.

Badem Göz Estetiği Nedir?

badem goz

Badem Göz Estetiği Gözlerin hafif bir şekilde yukarı kaldırılması ve yanlara doğru çekilmesini içeren bir estetik operasyon türüdür. Göz yapısı sarkık ve küçük olanlar yorgun görünme eğilimindedir. Kişiler çoğu zaman profesyonel makyaj tekniklerini kullansa bile üzgün bir yüz ifadesini gizlemek neredeyse makyajsız bir şekildeyken imkansız olabilir. Tam da bu noktada devreye giren badem göz ameliyatı, kişilerdeki yorgun ve üzgün bakışlarına ortadan kaldırarak yerine çekice, iri ve derin bakışlar kazandırmaktadır.

Badem göz ameliyatı askı yöntemi ile gerçekleştirilmektedir. Bununla birlikte kullanılan iplerin formu ve yaşlanma etkileri göz önünde bulundurulduğunda badem göz estetiği ortalama olarak 3 ile 6 yıl boyunca kalıcılığını koruyabilir. İlerleyen dönemlerde ipler gevşeme ve erimeye başlayacağı için badem göz şekli ortadan kalkar.

Ayrıca dudak estetiği hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Badem Göz Estetiği Nasıl Yapılır?

Badem göz ameliyatı büyük cerrahi operasyonlar gibi değildir. Buna göre badem göz ameliyatında genel anesteziye gerek duyulmadan işlem yapılır. Üstelik bu operasyon yaklaşık olarak yarım saat ile 1 saat arasında gerçekleştirilir. Badem göz estetiği lokal anestezi altında uygulanır. Anestezinin uygulanmasının ardından göz çevresinde uyuşma sağlanabilmesi için bir süre beklenmektedir. Uyuşmanın gerçekleşmesinin hemen ardından gözün dış köşesine küçük bir kesi açılarak işlemlere başlanır.

Ameliyat esnasında özel olarak üretimi sağlanan cerrahi iplikler kullanılmaktadır. Kullanılan cerrahi iplikler sayesinde bireylerin gözleri yukarı doğru gerdirilip hafifçe çekilmektedir. Askı olarak nitelendirilen bu durum sonrasında sabitleme işlemi için ise kemik zarından yardım alınır ve askının kemik zarına sabitlenmesinin ardından ameliyat sürecinin genel seyri tamamlanmış sayılır. Uzman cerrahlar gözün şeklini kontrol etmelerinin ardından açmış oldukları kesi için dikiş uygulaması yaparlar. Ancak dikişler zannedildiği gibi kalıcı izler bırakan dikiş türlerinden değildir. Yani hastaların üzerinde herhangi bir iz kalmayacaktır.

Badem Göz Estetiğinin Özellikleri Nelerdir?

Badem göz operasyonunun nitelikleri arasındaki en önemli unsur öncelikle gözlere uygulanan işlemler de genellikle çekiklik algısı sağlanmaya çalışılmasıdır. Bu durum yakın geçmişe kadar hemen herkes tarafından tercih edilmiş olan bir operasyon türü olarak gösterilir. Badem göz estetiği, çekiklik algısını farklı bir boyuta taşır. Buna bağlı olarak bu estetik türünde, operasyon sırasında gözlerin daha keskin olması sağlanırken bir yandan da büyük görünmeleri amaçlanır. Çoğunlukla kadınlar tarafından tercih edilen bu ameliyat sayesinde makyaja gereksinim duyulmadan kadınlar istediği görünüme sahip olmaktadır. Çünkü kadınların büyük bir bölümü etkileyici bakışlar elde edebilmek için makyaj hilelerinden faydalanır.

Badem Göz Estetiği Öncesi ve Sonrası

badem goz

Badem göz ameliyatının öncesinde doktor ve hastane seçimi büyük önem taşımaktadır. İşlemin sorunsuz bir şekilde yapılabilmesi için deneyimli plastik cerrahi uzmanlarına ihtiyaç duyulur. Operasyonun yapılma gerekçesi ne olursa olsun doktor, operasyon öncesinde bireyin yüz hatlarını inceler ve planlamayı da buna göre yapmalıdır. Bunların yanı sıra ameliyatın yapılacağı gün hasta, hastaneye gitmeden önce herhangi bir kimyasal ile yüzünü temizlememeli ve kesinlikle makyaj yapmamalıdır.

Badem göz ameliyatının ardından ilk 2 gün duş alınması önerilmez. İkinci ya da 3 gün doktorun tavsiyesi üzerine duş alınabilir. Ameliyat sırasında genellikle kendiliğinden eriyen dikişler kullanılmaktadır. Ancak bazı durumlarda alınması gereken de kişilerde kullanılabilir. Böyle olduğu durumlarda dikişler ortalama olarak 5 ila 7 gün içinde alınmalıdır. Hangi dikişlerin atılacağına ise işlemi gerçekleştirecek olan plastik cerrahi uzman karar vermektedir. Badem göz estetiğinin ardından ödem, kızarıklık ve çok az da olsa ağrı gibi şikayetlerle karşılaşılabilir. Bu durum kesin olmamakla birlikte kişiden kişiye farklılık gösterir. Bir anormallik yaşanmadığı sürece ameliyattan yaklaşık 10 gün sonra hasta tamamen iyileşmiş olacaktır. Bu süreçte hastalara sırt üstü olacak şekilde çift yastıkla yataklar dayatmaları tavsiye edilir.

Ayrıca gülüş estetiği hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Badem Göz Estetiği Yaptıranlar

Badem göz estetiği yaptıran kişiler günlük yaşamlarına kısa süre içerisinde adapte olabileceklerdir. Operasyonun sıklıkla tercih edilme sebeplerinden biri de budur. Üstelik keskin bir operasyon olmadığı için estetiği yaptıranların yüzlerinde herhangi bir iz bulunmaz, aksine bireyler istedikleri görünüme kavuşacaktır. Badem göğüs estetiğinde kalıcılık oranı çoğu göz uygulamasından çok daha uzun sürelidir. Badem göz estetiği yaptıranların 3 ila 4 seneye kadar askıdan istifade etme şansları bulunur. Zaman aralığını değiştim  göstermesinde bireylerin yaşlarından kendilerine nasıl baktıklarına kadar değişim gösteren unsurlar yer alır. Özellikle orta yaşın altında olan kişilere yapılan estetik, daha uzun süreli kullanımları beraberinde getirir. Badem göz estetiği yaptıran kişilerin tamamının sonuçtan memnun olmadığını bir gerçektir. Ancak memnun olmayanların sayısı bir hayli düşüktür. Sonucu beğenmeyen ya da eski görünüme kavuşmak isteyen kişilerin doktorlarına talep ederek askılarını çıkartmaları olasıdır. Askı uygulamasında olduğu gibi çıkarma işlemlerinde de herhangi bir şekilde acı ya da ağrı hissedilmez.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status