Bişektomi Fiyatları 2021

11.04.2021
2.019
Bişektomi Fiyatları 2021
REKLAM ALANI

Bişektomi fiyatları 2021 operasyon yönteminde tedavide kullanılan cihazların teknolojik kalitesine uzman hekim deneyimine ve klinik kalitesine göre değişir. Sağlık Bakanlığı bünyesinde hizmet veren tüm klinik ve hastanelerin belirli bir bişektomi fiyatları 2021 vermeleri yasal değildir. Bu yüzden piyasada gösterilen net ücretlendirmelere itibar etmemelisiniz. Profesyonel hizmete veren, mesleki başarı kaydetmiş kurum ve kuruluşlarla irtibata geçerek, uzman hekimlerden net bir fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Bişektomi Nedir?

bisektomi nedir

Bişektomi Hollywood yanağı olarak bilinen yanak estetiği uygulamasıdır. Günümüz en popüler estetik yöntemlerinden olarak gösterilen uygulama özellikle yuvarlak hatalar yerine keskin ve üçgen biçimindeki yüz yapısına sahip olan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Tedavi ile oldukça güzel ve çekici yüz yapısına sahip olan pek çok hasta vardır. Yüz bölgesini yanaklar ve diğer yüz hatları ile daha uyumu hale getirerek kişinin daha ayrıcalıklı bir yüz yapısına sahip olmasını sağlamaktadır. Böyle bir uyum yakalayan herkes çok kolay bir şekilde estetik ve daha çekici bir yüz görünümüne sahip olmaktadır. Genellikle ergenlik ve büyüme döneminde görülen dolgun ve yuvarlak yanak tipleri zamanla o tatlı görünümünü kaybetmektedir. Bunun nedeni ise yanak içi yağlanmalardır. Hollywood yanağı olarak anılmasını nedeni ise yüz yapısındaki uyum sağlayan uygulamanın dünyaca ünlü starlar tarafından sıklıkla tercih edilmesidir.

Bişektomi Nasıl Yapılır?

Bişektemi tedavisi yaklaşık olarak 30- 45 dakika süren, yanak inceltme olarak gösterilen bir uygulamadır. Sedasyon ve genel anestezi altında yapılan bu tedavi, ağız içinden yaklaşık olarak 1 cm kesi yapılarak operasyona başlatılır. İşlem yapılmadan önce hastaya lokal anestezi yapılır. Böylelikle tedavi sürecinde ve ameliyattan sonra da hasta oldukça uzun süre acı duymayarak tedaviye devam edecektir. Yanak yağı bu küçük kesi yardımı ile yapılır. Sonradan kendiliğinden eriyen ve alınmasına gerek bile duyulmayan 1- 2 dikiş atılarak küçük yaralı bölge kapatılır. Yanak inceltme ameliyatı sonrasında gözle görülür derecede herhangi bir iz oluşmaz. Ağız içi kesi 1 hafta sonra tamamen iyileşerek, hasta estetik ve sağlıklı görünümüne kavuşmuş olur. 

Bilşektomi Uygulanmasındaki Temel Amaç Nedir?

Bişektomi uygulanmasındaki temel hedef kişinin yanaklarında biriken yağ dokusunun dışarı çekilerek elmacık kemiklerinin ortaya çıkarılmasıdır. Oldukça popüler bir uygulama haline gelen yanak estetiği ile yüze yapılan yağ uygulamaları sayesine yüz bölgesi daha ince ve estetik bir görünüm kazanır. Yüz hatları ön plana çıkarak, dolgun yanaklar daha zarif ve yüzünüzle uyumlu hale gelir. Uygulama ile altın oran görünüme sahip olanak isteyen herkes, yüz hatları ile daha orantılı ve elmacık kemiklerinin ortaya çıktığı, çene hattının yeniden şekillendiği bir görünüme sahip olur. Tombul yanaklara sahip olan kişiler ne kadar zayıf olurlarsa olsunlar daima kilolu görünürler. Oysa yanaklarda oluşan yağlar kişinin doğrudan kilosu ile orantılı değildir. Zayıf vücut hatlarına sahip olan kişilerin de tombul yanakları olabilir. Her iki taraf için de en uygun görülen ameliyat yöntemi, Bişektomi uygulamasıdır. 

Bişektomi’ye Neden İhtiyaç Duyulur?

bisektomi fiyatlari

Bişektomi’ye ihtiyaç duyulma nedeni, tedavinin kişinin yüz hatlarını üçgen formda göstererek, çene hatlarını daha keskin göstermesidir. Yanak içinde biriken yağ yastıkları kişinin yüz hatlarını daha kilolu göstermektedir. Bazı kişilerin yanakları daha çökükken, bazılarının yanak yapıları normalin çok daha üstünde olarak tombuldur. Güzellikle tarihine bakıldığında geçmişte popüler ve en tirent yüz yapısı tombul yanak yüz hatları iken, günümüzde zayıf hatta çökük denilebilecek yüz yapıları daha popüler ve moda haline gelmiştir. Yüzünüzü gerdirmek istediğinizde sadece yüz sıkılaştırma egzersizleri işe yaramaz. Bu hareketlerle etkili sonuçlar alamazsınız. En uygun bişektomi fiyatları 2021 ve başarılı ameliyat teknikleri ile yüz yapınız incelerek daha estetik ve kendinizden emin yüz hatlarına sahip olabilir, Hollywood yanağı görünümüne sahip olabilirsiniz.

Ayrıca popo büyütme fiyatları hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Bişektomi Ameliyatı Hangi Yöntemlerle Yapılır?

Bişektomi ameliyatı, lokal anestezi altında yapılır. Sedasyon yardımı ile yapılan ameliyatta, kişinin yanağından ne kadar yağ çekimi yapılacağı önceden belirlenir. Yanak içinden 1 cm kesi açılarak yukarıda belirtildiği gibi ameliyat operasyon işlemi güvenli bir şekilde başlatılır. Yanak içinde açılan kesi yardımı ile fazla olan yağ dokusu, dışarıdan dikkatli bir şekilde çekilerek, yağ bölgesi boşaltılır.  Her iki yanağın da eşit göründüğünden emin olduktan sonra yüzle uyumlu hale getirilen yanaklarla ameliyat tamamlanmış olur. Bişektomi ameliyatı hastanın yüzüne altın oran dengesi kazandıracak tedavi yöntemleri uygulanır. Bunun için kişinin elmacık çene kemiğinin daha beliğin hale getirmek amaçlanır. Yanaklardan yağ alma operasyonu gerçekleştirilerek, hastanın yüzüne V şekli verilir.  Çenenin daha ince ve keskin görülmesi hedeflenir. Ameliyat hastanın kendi yüz hatlarına uygun olacak şekilde yağ oranına bağlı olarak tasarlanır. Bazı hastalarda ise, bu etkiyi görmek için, çene estetiğinin yanı sıra Jawkine çene dolgusu gibi kombine estetik yöntemleri uygulanmaktadır.

Bişektomi Ameliyat Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Bişektomi ameliyat sonrası iyileşme süreci içinde hasta, ameliyattan sora aynı gün taburcu edilmektedir. Bişektomi ameliyatı olduktan sonra, özellikle ağız ve diş sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Ağız hijyenine dikkat ettikten sonra dikiş yerlerinin enfeksiyon kapmaması için günde iki kez olmak üzere dişlerinizi fırçalamalı ağız gargarası yapmaya özen göstermelisiniz. Yanaktan yağ alınmasından bir hafta sonra ise, kesi yeri hızlı bir şekilde iyileşmektedir. Ağız ve yanak çevresinde ödemler tamamen geçmeyebilir. Bu yüzden ödemlerin kısa sürede geçmesini beklemek için 2- 3 hafta beklemelisiniz. Bişektomi ameliyatının en iyi ve en etkin sonucunu almak için bir ay bekleyerek, uzman hekiminizin tedavi sonrasında size önerdiği gargara ve ilaçları kullanmaya devam etmelisiniz.

Bişektomi basit bir işlem olarak görülse de hijyenik ortamlarda ve alanında uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilmektedir. İşlem sadece yanak içinde yapılan ufak iğneler vasıtasıyla yarı uyur vaziyette lokal anestezi verilerek gerçekleştirilir. Tedavi sırasında alınan yağlar ilk etapta büyük hacimlerde görülse de yağlar alındığında çok fazla büyük olmadığı görülmüştür. Yüz bölgesinde küçük deformiteler kapatılıp, yanakların yüz bölgesi ile uyumlu açısı sağlanarak cilde daha estetik bir görünüm kazandırılmıştır. Ameliyatın kişinin kilo alıp vermesine bağlı olarak kalıcılığı nispeten olmasa da hasta asla eskisi kadar tombul bir yanak yapısına sahip olmaz. Çünkü operasyon sürecinde yanak içindeki toplu halde bulunan yağ yastıkları bütünüyle dışarı atılmıştır. Kişi kilo alıp verse de bu bölgede eskisi kadar yağ toplanmayacaktır. 

Ameliyat sonrasında yanağı zorlayacak besinleri tüketmekten kaçınmalı, özelikle sıvı tüketimi artırılmalıdır. İlk gün dışında yemek içme kısıtlaması bulunmayan ameliyatta, birinci gün sıvı gıdalar ile beslenilmesi tavsiye edilir. Bu estetik uygulaması muhakkak işinin ehli profesörler tarafından yaptırılmalıdır. Operasyonu başarı ile sonuçlandırarak çok sayıda başarılı plastik cerrah uzmanı bulunmaktadır. Özellikle ünlüler, şov dünyasında yer alan model, sanatçı, estetik uzmanı ve güzelliğinin düşkünü olan herkes tarafından büyük rağbet gören bir estettik uygulamasıdır. Tedavi için kaliteli teknik klinik kadrosunun yanı sıra profesyonel estetik uzmanlarından destek almalısınız.  Bişektomi fiyatları 2021 kapsamında size en uygun ücret tarifesi sunan klinik ve hastanelerle iletişime geçebilir sağlıklı, estetikli ve çekici yüz hatlarına sahip olabilirsiniz.    

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status