Burun Ameliyatı Fiyatları 2021

05.04.2021
1.822
Burun Ameliyatı Fiyatları 2021
REKLAM ALANI

Burun ameliyatı fiyatları 2021 yapılan operasyonun niteliğine, işlemi yapan doktorun uzmanlık deneyimine ve tedavide kullanılan teknik araç gereçlerin kalitesine göre değişir. Aynı zamanda kişilerin SGK, sağlık sigortalı olup olmama durumları da fiyatlar üzerinde son derece etkilidir. Kişi zorunlu hallerde SGK kapsamında hizmet görürse bu kişilerden ücret talep edilmemektedir. Burun ameliyatı fiyatları 2021 SGK kapsamında, operasyonun şekline, tedavi yöntemine ve hastalığın taşıdığı risk düzeyine göre değişmektedir. SGK tarafından karşılanan ameliyat içerikleri genellikle travma gibi zorunlu olmayan, tamamen estetik kaygı ile yaptırılan ameliyatlardır. SGK bu ameliyatları ya tamamen karşılamamakta ya da belirli miktarını üstlenmektedir. Devlet hastanelerinde yapılan burun ameliyatları da bu kapsamda değerlendirilmektedir. Hastanın kesin bir fiyat talep etmesi için doktorla görüşmesi, operasyonun niteliği hakkında bilgi sahibi olması gerekir. 

Burun Ameliyatı Nedir?

burun ameliyati nedir

Burun ameliyatı açık ve kapalı olmak üzere iki farklı yöntemle gerçekleştirilir. Son yıllarda yapılan araştırmalara ve hasta yorumlarına bakılarak kapalı ameliyatın tavsiye edildiği görülmüştür. Kapalı rinoplasti ameliyatı işleminde burnun dış kısmı kesilmez. Uzman doktorunuz burun deliklerinizin iç kısımlarına ulaşarak burnun doğallığını bozmadan kişinin yüzüne en uygun olan tedavi yöntemini uygulayarak işlemi tamamlar. Burun iç kısımlarından kesiler açılarak burun ucundaki özellikli bağlar ve kesiler kesilme işlemi yapılmaksızın kıkırdak ve kemik yapılarına doğrudan ulaşır. Fazla görülen kemer yapıları da alınarak geniş burun yapısı yüze uygun olacak şekilde daraltılır. Burun ucu kıkırdak bölgesinde uygun şekillendirmeler yapılarak buruna estetikli ve güzel görünüm kazandırılır. Burun estetiği ve anatomisi bozulmadan burun estetiği yapılarak tedaviden en doğal ve güzel sonuçlar alınır. 

Burun Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Burun ameliyatı yapmak için uygulanan işlemler: burun ucu kaldırma, genişliği daraltma, burun kemerinden kurtulma, burunda oluşan eğrilikleri düzeltme,  nefes alma gibi cerrahi müdahaleleri kapsar. Burun ameliyatı son yılların en çok rağbet gösterilen estetik operasyonlar arasında yer alır.  Son moda teknolojik teknik araç gereç ve cihazların teknolojik boyutunun modern hale gelmesiyle artık burun estetiği uygulamalarının çoğu kolay, acısız ve hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Yukarıda belirtilen tüm burun ameliyatı operasyonları beklentileri karşılarken, aynı zamanda kişinin yüzünde daha natürel, estetik ve genç bir görüntü hâkim olmaktadır.  

Burun Ameliyat Öncesi Ne Yapılır?

Burun ameliyatı öncesinde yüzün genel anlamda tüm ölçü ve oranları hesaplanarak, en uygun burun tipi 3 boyutlu simülasyonlar halinde hazırlanmaya başlar. Hasta ile beraber olası tüm ameliyat sonrası görüntüler de değerlendirilerek, tedavinin yüzdeki etkisi değerlendirilir. Operasyona hazırlık sürecinde ve uygulama sonrasında güvenli klinik kadrosu ve uzman hekimlerden yardım alınır. Bu sayede kişinin kendisini en iyi hissedeceği ve sonuçtan memnun kalacağı, beklentilerin en rahat şekilde gerçekleşeceği kaliteli, hijyenik ve sağlıklı bir ameliyat ortamı oluşturulur. Günümüzde faaliyet gösteren hastane ve kliniklerin temel amacı, burunun temel yapılarını bozmadan, rahat nefes almasını sağlamaktır. Uygulama, tüm yüz ile uyumlu hale getirilen en yeni burun ameliyat yöntemlerini hastalarına kazandırmaya devam etmektedir.

Ayrıca popo büyütme fiyatları hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Burun Ameliyatının Avantajları Nelerdir?

Burun ameliyatının avantajları kapsamında operasyon, ilk olarak burun deliklerinin iç kısmından içeriye girilmek üzere uzun kıkırdakların kısaltılarak kalın yapının inceltilmesine yardım eder. Burnun olduğunda daha büyük ve biçimsiz görülmesi, uzun ya da yamuk olmasının temel nedeni, aslında burun içinde yer alan kıkırdakların büyük uzun ve eğri durmasından kaynaklanır. Kısaltılarak daha küçük hale getirilen kıkırdaklar, burun dış yüzeyine daha minimal ve estetik bir görünüm kazandırır. İşlem sırasında burnun dış kısmı kesilmediği için kısa sürede iyileşip sosyal yaşantınıza devam edebilirsiniz. Morluklarınız kısa sürede iyileşerek, acı, ağrı, şişlik gibi durumları hızlıca atlatmış  olursunuz. 

Açık burun ameliyatında ise, iki burun deliğinin ortasında yer alan, hat dış kısımdan kesilerek operasyona başlanır. Burnun iç kısmı dikkatli bir şekilde açılarak işlem yapıldıktan sonra yeniden kapatılır. Bu uygulamaların ardından iki burun deliğinin dış kısmına atılan dikişler ne kadar doğru, dikkatli ve başarılı bir şekilde atılırsa atılsın deri üzerinde iz kalma olasılığı her zaman vardır.  Ameliyat sırasında atılan dikişlerin cildiniz üzerinde bıraktığı izler doğal görünümünüzü engeller. Burun ameliyatı fiyatları 2021 ile istediğiniz tedavi yöntemini ve ameliyat uygulamasını tercih ederek alanında uzman hekimlerden yardım alabilirsiniz. Açık burun ameliyatında dış kısma açılan kesir sinirleri kestiği için burun ameliyatından sonra yıllar geçse dahi burnunuzu hissedemeyebilirsiniz.  Aynı zamanda burnunuzun dış kısmına yapılan kesi işlemi iyileşmenin süresini uzatarak morluk, şişlik ve duyduğunuz acı eşiği oldukça fazla olabilir. Tüm bu dezavantajlı ameliyat reaksiyonlarına ameliyat sürecinde hazırlıklı olmalısınız.   

Burun Ameliyatı Kimlere Yapılır?

burun ameliyati fiyatlari

Burun ameliyatının yapıldığı kişiler geniş olan burun yapısını daha dar hale getirmek isteyen, nefes almada güçlük yaşayan, elmacık kemikleri ve yüzü ile orantılı bir uyum yakalamak isteyen herkestir.  Uzun olan burun yapısı kısaltılarak yüz bölgesi ile daha uyumlu hale getirilir. Hacimce daha büyük, dışardan bakıldığında yüz ile orantısız bir şekilde daha uzun görülen burun yapısı, kişiye daha sert bir görünüm kazandırır. Ameliyat ile burundaki yüksek kemer alınarak yüzdeki sert, sinirli ve donuk ifade ortadan kaldırılarak yüz çehresi daha sıcak, uyumlu ve yumuşak bir hal alır. Genişlik estetiği ile daha dar bir burun elde edilerek elmacık kemikleri ön plana çıkarılır. Yüzünüzün genişliği ölçülüp, estetğk uygulaması yüzünüzün yüz hattı oranlarına göre hesaplanarak, daha başarılı ve etkili sonuçlar alınır. 

Burun Ameliyatı İle Ne Hedeflenir?

Burun ameliyatı sayesinde burun yapısı kırılmadan yüzde daha uyumlu, sağlıklı ve sıcak bir ifade yakalanmış olur.  Uygun hastalara lokal anestezi uygulanarak, bu işlemin ardından atel ve tampon kullanılmamaktadır. Burun ameliyatı ile geniş burun yapısı daha dar ve minimal boyutlara getirilerek, asimetrik burun delikleri iç kısımlardan şekillendirilir. Ameliyatta burun deliklerine uygun oranlarda küçültmeler yapılarak burun delikleri hacimleri eşitlenir. Burun eğriliğini düzeltme işlemi ise son derece zordur. Bazen yüzde oluşan asimetrik ifadelerden kaynaklı olarak burunda eğrilik görülebilir.  Asimetrik yüz yapısına sahip olan kişilerde genellikle yüzde yüz olacak şekilde burunda düzeltmeler yapılmayabilir. Eğri burun yapısına sahip olan kişiler genellikle nefes almada zorluk çeken hastalardır. Yani operasyonla hem şekil olarak burun yapısı düzelir hem de nefes alma güçlüğü kolay bir şekilde ortadan kalkar. Nefes alma problemi yok edilerek, burun içinde septum kıkırdağına bağlı olarak oluşan eğriliklerin nefes alma güçlüğü sorununu yaratmasının da önüne geçilir. Burun ameliyatı ile kıkırdak yapının düzeltilmesiyle bu problemlerin en etkin ve hızlı bir şekilde ortadan kaldırılması amaçlanır.

Burun ameliyatı sonrasında gerekli kontrolleri düzenli aralıklarla yapmanız önerilir. Özellikle kalın derili hastalarda başarılı sonuca gitmek biraz zaman alabilir. Sabırla ödemlerin geçmesi beklenmelidir. Ameliyat sonrası uçak yolculuğu yapabilir,  ikinci haftada tüm bandajları çıkararak ameliyatlı bölgeye nazikçe masaj yapabilirsiniz. Burun ameliyatı fiyatları 2021 ile kalite esası gelişmiş kliniklerden randevu alabilir, alanında uzmanlaşmış tecrübeli kliniklerle iletişime geçerek en kolay, sağlıklı ve ağrısız burun ameliyatı uygulamasını tercih edebilirsiniz. 

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status