Burun Estetiği Fiyatları 2021

09.04.2021
1.790
Burun Estetiği Fiyatları 2021
REKLAM ALANI

Burun estetiği fiyatları 2021 hastanın tercih ettiği özel bir tedavi yöntemlerine,  operasyon kalitesine işlemleri yapan doktorun deneyimine göre değişir. Hastanın özel ya da sağlık sigortasının olması da burun estetiği fiyatları 2021 üzerinde oldukça etkilidir. Hastanın zorunlu bir halinin bulunması, SGK kapsamında karşılanan maliyet içerikleri, travma ya da nefes almayı ciddi oranda güçleştiren, hastaya bağlı olarak gelişen tüm sorunları kapsamaktadır. Tam tersi zorunlu olmayan tamamen estetik kaygılara bağlı olarak gelişen burun operasyonlarını ya SGK üstlenir ya da tamamen karşılamaz, belirli kasımlarını karşılar.

Burun Estetiği Nedir? 

burun estetigi nedir

Burun estetiği, açık ya da kapalı ameliyat şeklinde iki farklı yöntemle yapılır. Kapalı rinoplasi ameliyatında burnun dış kısmı kesilmez. Uzman hekimler burun deliklerinin iç kısmından girerek burnun doğallığını bozmadan işlemi kişinin yüzüne en uygun yapar. Burnun iç kısmından küçük kesiler açılarak burun ucundaki bağ ve sinirler kesilmeden kıkırdak kemikleri yapısına ulaşılır. Dışardan fazla görülen kemer yapısı alınarak, geniş burun yapısı daraltılır. Burun ucu kıkırdaklarına uygun olacak şekilde şekillendirmeler yapılarak, istenilen burun yapısı kolayca daraltılmış olur. Burun ucu kıkırdaklarına uygun olacak şekilde gerekli şekillendirmeler yapılarak istenilen burun görüntüsü elde edilir. Burnun estetiği ve genel anatomisi bozulmadan en doğal haliyle hastayı memnun edecek düzeyde burun operasyonu gerçekleştirilir. 

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetiği geçmişten günümüze en çok tercih edilen estetik uygulamalarının başında gelmektedir.   Burun, vücudumuzun hem fonksiyon hem de estetiksel anlamda en önemli yapılarında bir tanesini oluşturur. Burun estetik uygulaması, burun ucu kaldırma, genişliği daraltma, burun kemerinden kurtulma, eğrilikleri düzeltme ve nefes almayla ilgili olarak gerekli tüm işlemleri kapsar. Geniş bir istek yelpazesini içinde barındıran uygulama cerrahi bir operasyon olarak estetik uygulamaların en başında gösterilir. Burun ameliyatı, hasta yorumları ve istatiksel araştırmalara göre genellikle hasta beklentilerini karşılayacak düzeydedir. Kişinin yüz yapısına uygun en doğal ve karakteristik görünüm kazandırılmaktadır. Ameliyat öncesinde yüzün burunla yaptığı açı ve genel anlamda tüm ölçüler alınarak gerekli oranlar hesaplanarak, en uygun tipli 3 boyutlu simülasyonlar hazırlanmaktadır.

Burun Ameliyatı Süreci Nasıl Başlar?

Burun ameliyatı operasyon süreci doktor ve hastanın kurduğu iletişim ve ortaklaşa verdiği karardan sonra başlatılır. Doktorunuzla beraber olası ameliyat sonrası görüntüleri inceleyip değerlendirebilirsiniz. Ayrıca ameliyatın yüzdeki tüm etki ve sonuçları hakkında operasyon öncesi uzman hekiminizden bilgi alabilirsiniz. Ameliyata hazırlık ve operasyon sürecinde klinik bünyesinde profesyonel ekibinizle beraber kişinin kendini en iyi hissedebileceği, beklentilerini en iyi karşılayabileceği ortam oluşturulur. Uzman hekim kontrolünde hizmet veren kliniklerin temel amacı,     uygun burun estetiği fiyatları 2021 tarifeleriyle burnun temel yapısını bozmadan kişiye daha doğal bir yüz ifadesi kazandırarak, hastanın rahat nefes almasını sağlamaktır. Tüm yüz ile uyumlu hale getirilen burun ameliyatları, sonuçtan memnun ayrılmanız için tasarlanmaktadır. Ameliyat, tüm hastane kadrosu, klinik teknik araç, cihaz ve uzman deneyimiyle yüksek başarılı sonuçlar alınan operasyonların başında gelmektedir.

Burun Estetiğinin Avantajları Nelerdir?

Burun estetiğinin avantajları kapsamında işlem, ilk olarak büyük, uzun ya da yamuk burun yapısını hastanın yüz bölgesiyle daha uyumlu hale getirmektir. Burnun tüm bu özelliklerinin oluşmasının sebebi, burun içindeki kıkırdakların büyük ya da uzun olmasında kaynaklanır. Operasyon öncesinde burun deliklerinin içinden girilerek, uzun kıkırdak dokuları dikkatli bir şekilde kesilir. Kalın yapı daha çok inceltilerek kemerli yapı törpülenir. Bu sayede burun, yüze en uygun hale getirilerek yüz bölgesi daha doğal görünüm kazanmış olur. Tüm bu işlemler yapıldığında ise burnun dış kısmı kesilmediği için iyileşme potansiyeliniz olduğundan daha hızlı, morluk seviyeniz düşük olur. Acı, ağrı, şişlik halleri açık burun ameliyatına göre oldukça az ve daha ağrısızdır.

Açık Burun Ameliyatının Avantajları Nelerdir?

Açık burun ameliyatı, iki burun deliğinin ortasındaki hattın dış kısmından kesilerek burun iç kısmı açılarak operasyona başlanır.  Burnun iç kısmı açılarak işlem yapıldıktan sonra tekrar kapatılır. Bu uygulamadan sonra iki burun deliğinin dış kısmındaki dikişler ne kadar muazzam bir şekilde atılırsa atılsın, burun çevresinde iz kalma olasılığı her zaman olacaktır. Burun bölgesine kalan bu izler doğallığı ve estetik görüntüyü engelleyen faktörlülerdendir. Dış kısma yapılan kesiler sinirleri de kestiği için burun ameliyatı olan kişinin aradan yıllar geçse de burnunu hissedememe problemi olacaktır. İşlem sırasında dış kısma yapılan kesi işlemi iyileşmenin süresini uzatmakla kalmaz. Morluk, şişik gibi yüz bölgesinde oluşan bu belirtiler hasta için oldukça dezavantajlı bir durumdur.

Ayrıca burun estetiği  hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Burun Ameliyatı Kimlere Yapılır?

burun ameliyati operasyonu

Burun ameliyatının uygulandığı kişiler burun yapısı, uzun, eğri, yüz bölgesiyle orantısız olan hastalardır. Normalden çok daha uzun ve biçimsiz olan burun yapısı kısaltılarak, yüzünüzle daha uyumlu hale getirebilirsiniz. Olduğundan büyük olan burun yapısı, yüzde daha sert ve gergin bir görünüme neden olur. Bu durumda burundan yüksek kemer alınarak, yüzdeki sert ve sinirli ifade kısa sürede yok edilerek, burun yapısı yüz ile daha uyumlu hale getirilir. Genişlik estetiği ile daha dar bir burun elde ederek, elmacık kemiklerinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Genişlik yüzünüzdeki oranlara göre hesaplanarak, istediğiniz sonuçları daha kolay, hızlı bir şekilde alabilirsiniz. Burun yapınıza zarar verilmeden burun bölgenizde estetikli bir görünüm sağlamak istiyorsanız doğru klinik ve hastanelerle iletişime geçerek alanında uzman hekimlerden destek alabilirsiniz. Bu sayede oldukça başarılı ve memnun kalabileceğiniz bir burun operasyon süreci geçirebilirsiniz. Burun yapısının kırılmadan estetikli bir görünüm kazanması için uygun hastalara lokal anestezi verilerek işlem atel ve tampon kullanılmadan yapılır. 

Geniş burun yapısına sahip olan kişilerin burunları daha dar ve küçük hale getirilir. Genellikle asimetrik burun yapısına sahip olan hastaların burun deliklerinin iç kısmındaki kıkırdaklar şekillendirilerek, deliklerde küçültmeler yapılarak burun yapısı daha dengeli eşit bir görünüme kavuşur. Burun eğriliği olan kişiler, ameliyat ile istediği doğal görünümlü buruna sahip olabilir.  Burnun şekil yapısının yanı sıra nefes alma problemi hızlıca düzeltilir. Nefes almada karşınıza çıkan tüm aksaklıklar iyileştirilerek solunum sisteminiz büyük ölçüde rahatlatılır. Genellikle burun içyapısında görülen septum kıkırdağına bağlı olarak oluşan eğrilikler nefes almayı zorlaştırabilir.   Genellikle burun ameliyatı bu kıkırdak dokuyu düzelterek bu problemden en etkin şekilde kurtulmanızı sağlar.

Burun Estetiği Ameliyat Sonrası Nasıldır?

Buru ameliyatı ameliyat sonrası kontrolleri aksatmadan yaparak en etkili ve başarılı sonuca gidebilirsiniz. İyileşme döneminde diğer bütün ameliyatlardan farklı bir şekilde semptomalara neden olur. Bu süreçte deri yapısı oldukça önemlidir.  Kalın derili hastalarda nihai sonuca gitmek   zaman alabilir. En etkili, başarılı sonuçlar almak için sabırla ödemlerin geçmesini beklemelisiniz. Göreceli olarak ince derili hastaların burun yapısı diğer hastalara nazaran kolay ve hızlıdır. Operasyonda silikon tampon kullanıldıysa, birinci haftada tampon ve atel alınarak hastanın rahat nefes alması sağlanır. Hasta bu dönemden sonra uçak yolculuğu yapabilir, ikinci haftada tüm bandajlar çıkarılarak ameliyatlı bölgeye masaj yapılmakta, bu sayede tüm ödemlerin geçmesi daha da hızlandırılmaktadır. Eğri burunlarda farklı yöntemlerle masaj uygulamaları yapılarak kıkırdak hafızasının yeniden oluşmaması sağlanmaktadır. Uygulama sonrasında, 3 ay süreyle gözlük kullanılmaması, 1 ay süreyle güneşe direkt çıkılmaması tavsiye edilir. Operasyon sonrasında 15 güne kadar eğilmek ve ağır kaldırmaktan kaçınılarak ameliyatlı burun bölgesinin sabırla iyileşmesini beklemek gerekir. Burun estetiği fiyatları 2021 kapsamında en uygun tedavi yöntemlerini tercih ederek operasyondan %100 memnun kalabileceğiniz uzman kliniklerle iletişime geçebilirsiniz.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status