Çekik Göz Ameliyatı Fiyatları 2021

09.05.2021
1.633
Çekik Göz Ameliyatı Fiyatları 2021
REKLAM ALANI

Çekik göz ameliyatı fiyatları 2021 klinik ve hastane ortamı şartları, tedavide kullanılan malzemelerin kalitesi ve ameliyatı yapan doktorun deneyimine göre değişir. Badem göz ameliyatı olarak bilinen tedavi, farklı çekik göz ameliyatı fiyatları 2021 tarife ücretleri hastanın bazı ek operasyon istekleri dâhilinde her dönem periyodik bir şekilde değiştirilmektedir.

Çekik Göz Ameliyatı Nedir?

cekik goz ameliyati kimler icin uygundur

Çekik göz ameliyatı diğer adıyla badem göz ameliyatı, son yılların en çok rağbet gösterilen kadın erkek demeden herkesin başvurduğu bir estetik operasyonudur. Özellikle bayan hastalar tarafından sıklıkla tercih edilen operasyonda bayanlar göz kenarlarını daha belirgin hale getirmek için bu uygulamayı seçerler. Çekik göz makyajı yapma zahmetinden kurtulan bayanalar, dakikalar süren makyaj yapma derdine son vermiş olurlar.

Ayrıca karın gerdirme ameliyatı fiyatları hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Çekik Göz Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Çekik göz ameliyatı lokal anestezi altında yapılan cerrahi bir müdahale olarak bilinir. İşlem yapılacak olan bölge uyuşturularak hastanın acı çekmesi engellenir. İşlem sonrasında hasta hiçbir şekilde acı çekmeyerek, istediği çekik göz ve keskin bakışlara kolay ve hızlı bir şekilde sahip olurlar. İşlem süresi yaklaşık olarak 45-55 dakika arasında süren estetik bir uygulama olarak yurt içi ve yurt dışında oldukça rağbet gösterilir. Badem göz estetiği işlem sürecinde gözün dış kenarlarındaki bağlar daha yukarıya çekilerek, burada yer alan kemiğe sabitlenerek gözün daha belirgin hale gelmesi sağlanır.  Gözün çekik bir şekilde öne çıkmasını kolaylaştıran tedavi sonrasında hasta hemen eve giderek dinlenebilir. Badem göz estetiğinde özel dikişler kullanıldığı için dikiş izi yok denecek kadar azdır. Dışardan hiçbir şekilde fark edilmeyen dikişler, zamanla kendiliğinden eridiği için, dikiş açılması söz konusu değildir. Göz kenarlarındaki izler yok denecek kadar az miktarda olup, ilk bir hafta içinde hastada ödem ve kızarıklıkların oluşumu son derece olağan kabul edilmektedir. Bunlar da 10 gün içinde yok olarak hastanın güvenli bir şekilde hayatına devam etme süreci daha kolay, aktif ve hızlı hale gelir. Bu dönemde hastalar hemen iş başı yapabilir, eski iş ve aile hayatlarına hızlı bir şekilde dönebilirler.

Çekik Göz Ameliyatı Kalıcı mıdır?

Çekik göz ameliyatının kalıcılığı yaşa bağlı olarak değişir.  Vücudun yıllar geçtikçe yaşlanacağı ve eski görünümünden eser kalmayacağı bilinciyle göz ve çevresindeki tüm dokular da zamanla yıpranarak yaşlanmaya başlayacaktır. Genç ya da orta yaşlarda yaptırılan çekik göz ameliyatı seneler geçtikçe göz bölgesinin yer çekimine ve sarkmalara yenik düşebilir. Çekik göz ameliyatının ömür boyu kalıcı olması beklenmemelidir. Göz çevresinde de çeşitli sarkmalar, kırışıklıklar ve deformasyonların oluşumu kaçınılmaz olacaktır. Yukarıda belirtilen tüm bu hususlar yıllar içinde gerçekleşeceğinden çok fazla endişe etmemek gerekir. Uygun çekik göz ameliyatı fiyatları, klinik uzman başarısı, teknoloji aygıtı yeni teknik cihaz kalitesi sunan araç ve gereçler tedavinin kalıcılığını artırarak bakışlarınızı uzun yıllar kullanabilme avantajı sunmaktadır. Badem göz estetiğinin kendiliğinden kaybolması gibi bir durumdan söz edilemez. Sadece vücut yaşlandıkça göz çevresinde askılanan kısımlar sarkarak, çekik göz askıları aşağıya doğru inerek göz çevresinin daha yaşlı ve estetikten yoksun bir şekilde görünmesine neden olmaktadır. 

Çekik Göz Ameliyatını Kimler Yaptırabilir?

Çekim göz ameliyatını yaptıran kişiler, ameliyat için hazırlıklı olan, göz yapısı uygulama için uyumlu olan ve bu ameliyatı yapmaya kararlı olan herkesi kapsar. Bu estetik uygulamayı deneyimli ve alanında uzman hekimler tarafından yaptırılarak istediği göz estetiğine kavuşabilmektedir. Hastaların bu aşamada şu bilgiyi gözden çıkarmaları gerekir. İlk aşamada indirimli çekik göz ameliyatı fiyatları 2021 ve ücret tarifeleri kapsamında bütçenize en uyun çekik göz ameliyatı yaptırabilirsiniz. Bu tedaviden memnun kalmayan hastalar, ikinci bir seferde gerçekleştirilen ameliyat için önceden uygulanan askılamayı çıkartmak zorundadır. Görünüm bakımından da tedaviye hazır olmanız gerekir.   Göz yapıları aşağıya sarkan, bireyi oldukça yaşlı gösteren tüm göz yapıları bu ameliyat için oldukça uygunken, ırsi olarak kendiliğinden çekik olan hastaların çekik göz ameliyatı yaptırmaları oldukça ilginç ve elverişsiz olacaktır.   Zaten çekik görünüme sahibi olan hastaların bu yöntemi kullanmaları oldukça enteresandır. Bu yüzden özellikle göz çevresi yıpranmış ve aşağıya çekilmiş hastaların bu yöntemi kullanmaları tavsiye edilir. Tedavi uygulama sürecini, kimlerin uygulama için yatkınlık gösterdiği ve daha elverişli olduğu bilgisine alanında uzman hekim ve klinik ekipleri karar verecektir. 

Ayrıca uyluk germe fiyatları hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Badem Göz Estetiği Gözde Ne Kadar Kalır?

cekik goz ameliyati avantajlari

Badem göz estetiğinin gözde kalma süresi ortalama olarak 6 yıldır. Bu sürenin ardından yaşlanma gibi etkilere bağlı olarak ciltte yaşlanmaya başlayan doku gevşemesi halleri ve canlı hücrelerin zamanla göz ve çevresinde kalmalarında bir azalma gözlenmektedir. Kişinin yaşam stili ve beslenme alışkanlığına bağlı olarak tedavinin uzun ömürlülüğü artarak, kişi daha sağlam ve estetikli bir göz yapısına sahip olur. 

Badem Göz Ameliyatını Devlet Hastanesi Yapar mı?

Badem göz ameliyatını devlet hastanesinin yaptırması bireyin sağlık problemi yaşadığında güvenceli bir tedavi ve iyileştirme avantajı sağlamaktadır. Bireyin yaptıracağı bütün estetik uygulamaları ücretsiz bir şekilde yaptırılmakta olup, uygulama sürecinde hastadan cüzi miktarlarda bir ücret talep edilmektedir. Devlet hastanesinde yer alan plastik cerrahi ameliyatı yapılıyorsa, çekik göz ameliyatı uygulamaları estetik bir müdahale olduğu için bu masrafları SGK karşılamamaktadır.  Özellikle estetik cerrahi tedavi yöntemleri için özel klinik ve hastaneleri tercih etmeniz önerilir. Çünkü devletten yaptıracağınız her estetik uygulaması ve cerrahi yöntem sonrası ortaya çıkan masraflarının hepsini siz ödemek zorunda kalırsınız. Çekik göz ameliyatı fiyatları 2021, sosyal güvenceli uzman hekim ve klinik ekibi kadrolarını analiz ederek, badem göz ameliyatı yaptırabilir, daha belirgin, estetik, doğal ve çekik göz yapısına rahatlıkla sahip olabilirsiniz.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status