Çekik Göz Estetiği Nasıl Yapılır?

12.05.2021
1.598
Çekik Göz Estetiği Nasıl Yapılır?
REKLAM ALANI

Çekik göz estetiği yani badem göz ile bireyler sahip oldukları yorgun bakışlardan kurtulmuş olur. Badem göz ameliyatı diğer bir değiş ile kantoplasti daha çekik gözlere sahip olmak isteyen herkesçe yaptırılabilir. Gözler insan yüzünde neredeyse ilk dikkat çeken organ olarak bilinir. Bundan dolayı estetik açıdan Kendini beğenmeyen kadın ve erkeklerin ilk değişim istediği organda gözlerde mi oluşur. Küçük ya da büyük operasyonlar sonucunda daha etkileyici ve akılda kalıcı bakışlar elde etmek mümkündür. Çekik göz estetiği yaptıran insanların sayıları son zamanlarda oldukça artış göstermiştir. Bu da popüler bir ameliyat haline gelmesine olanak sağlamıştır.

Badem Göz Estetiği Nedir?

cekik goz estetigi kimler icin uygundur

Çekik Göz estetiği daha çok gözleri aşağıya doğru sarkmış kişilerde tercih edilir. İnsanların göz yapıları birbirinden oldukça farklıdır. Kimi gözler ya da göz kapakları çekik bir şekilde iken kimileri ise düşüktür. Bu durumda genetik özelliklerinin yanı sıra yaşam tarzı ya da yaş gibi unsurlar da kendini gösterir. Ancak gözün düşmesi her zaman aynı sonucu vermez. İnsanların yüzleri yorgun ya da oldukları yaştan daha büyük gözükebilir. Bunun sonucunda da bakışlarda bir sığlık oluşmaktadır. Badem göz ameliyatı sayesinde belirtilen bu durumlar ortadan kaldırılır ve kişiler sahip olmak istedikleri görünüme kavuşur. Operasyon kapsamında bireylerin gözlerini hafifçe yukarı kaldırılması hedeflenir. Bu sayede gözler Olduğundan daha büyük bir hal almaktadır.

Ayrıca yüz germe fiyatları hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Badem Göz Estetiğinin Özellikleri Nelerdir?

Çekik Göz ameliyatının özellikleri arasındaki en önemli unsur öncelikle gözlere uygulanan işlemler de genellikle çekiklik algısı sağlanmaya çalışılmasıdır. Bu durum yakın geçmişe kadar hemen herkes tarafından tercih edilmiş olan bir operasyon türü olarak gösterilir. Ancak badem göz, çekiklik algısını farklı bir boyuta taşımıştır. Çünkü operasyon sırasında gözlerin daha keskin olması sağlanırken bir yandan da büyük görünmeleri amaçlanır. Çoğunlukla kadınlar tarafından tercih edilen bu ameliyat sayesinde makyaja gereksinim duyulmadan kadınlar istediği görünüme sahip olmaktadır. Çünkü kadınların büyük bir bölümü etkileyici bakışlar elde edebilmek için makyaj hilelerinden faydalanır.

Çekik Göz Estetiği Nasıl Yapılır?

Badem göz ameliyatı büyük cerrahi operasyonlar ile karıştırılmamalıdır. Çünkü badem göz ameliyatında genel anesteziye gerek duyulmadan işlem gerçekleştirilir. Üstelik bu operasyon yaklaşık olarak yarım saat ile 1 saat arasında yapılmaktadır. Çekik göz estetiği lokal anestezi altında uygulanır. Anestezinin uygulanmasının ardından göz çevresinde uyuşma sağlanabilmesi için bir süre beklenmektedir. Uyuşmanın gerçekleşmesinin hemen ardından gözün dış köşesine küçük bir kesi açılarak işlemlere başlanır. Ameliyat sırasında özel olarak üretimi sağlanan cerrahi iplikler kullanılmaktadır. Kullanılan cerrahi iplikler sayesinde bireylerin gözleri yukarı doğru gerdirilip hafifçe çekilmektedir. Askı olarak nitelendirilen bu durum sonrasında sabitleme işlemi için ise kemik zarından yardım alınır ve askının kemik zarına sabitlenmesinin ardından ameliyat sürecinin genel seyri tamamlanmış sayılır. Uzman cerrahlar gözün şeklini kontrol etmelerinin ardından açmış oldukları kesi için dikiş uygulaması yaparlar. Ancak dikişler zannedildiği gibi kalıcı izler bırakan dikiş türlerinden değildir. Yani hastaların üzerinde herhangi bir iz kalmayacaktır.

Badem Göz Estetiği Öncesi ve Sonrası

Çekik Göz Estetiğinin öncesinde doktor ve hastane seçimi büyük önem taşımaktadır. İşlemin sorunsuz bir şekilde yapılabilmesi için deneyimli plastik cerrahi uzmanlarına ihtiyaç duyulur. Operasyonun yapılma gerekçesi ne olursa olsun doktor, operasyon öncesinde bireyin yüz hatlarını inceler ve planlamayı da buna göre yapmalıdır. Bunların yanı sıra ameliyatın yapılacağı gün hasta, hastaneye gitmeden önce herhangi bir kimyasal ile yüzünü temizlememeli ve kesinlikle makyaj yapmamalıdır.

Badem göz ameliyatının ardından ilk 2 gün duş alınması önerilmez. İkinci ya da 3 gün doktorun tavsiyesi üzerine duş alınabilir. Ameliyat sırasında genellikle kendiliğinden eriyen dikişler kullanılmaktadır. Ancak bazı durumlarda alınması gereken de kişilerde kullanılabilir. Böyle olduğu durumlarda dikişler ortalama olarak 5 ila 7 gün içinde alınmalıdır. Hangi dikişlerin atılacağına ise işlemi gerçekleştirecek olan plastik cerrahi uzman karar vermektedir. Badem göz estetiğinin ardından ödem, kızarıklık ve çok az da olsa ağrı gibi şikayetlerle karşılaşılabilir. Bu durum kesin olmamakla birlikte kişiden kişiye farklılık gösterir. Bir anormallik yaşanmadığı sürece ameliyattan yaklaşık 10 gün sonra hasta tamamen iyileşmiş olacaktır. Bu süreçte hastalara sırt üstü olacak şekilde çift yastıkla yataklar dayatmaları tavsiye edilir.

Ayrıca kök hücre saç ekimi hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Badem Göz Estetiği Yaptıranlar

cekik goz estetigi avantajlari

Çekik Göz estetiği yaptıran kişiler günlük yaşamlarına kısa süre içerisinde adapte olabileceklerdir. Operasyonun sıklıkla tercih edilme sebeplerinden biri de budur. Üstelik keskin bir operasyon olmadığı için estetiği yaptıranların yüzlerinde herhangi bir iz bulunmaz, aksine bireyler istedikleri görünüme kavuşacaktır. Badem göğüs estetiğinde kalıcılık oranı çoğu göz uygulamasından çok daha uzun sürelidir. Çekik göz estetiği yaptıranların 3 ila 4 seneye kadar askıdan istifade etme şansları bulunur. Zaman aralığını değiştim  göstermesinde bireylerin yaşlarından kendilerine nasıl baktıklarına kadar değişim gösteren unsurlar yer alır. Özellikle orta yaşın altında olan kişilere yapılan estetik, daha uzun süreli kullanımları beraberinde getirir. Badem göz estetiği yaptıran kişilerin tamamının sonuçtan memnun olmadığını bir gerçektir. Ancak memnun olmayanların sayısı bir hayli düşüktür. Sonucu beğenmeyen ya da eski görünüme kavuşmak isteyen kişilerin doktorlarına talep ederek askılarını çıkartmaları olasıdır. Askı uygulamasında olduğu gibi çıkarma işlemlerinde de herhangi bir şekilde acı ya da ağrı hissedilmez.

Badem Göz Estetiği Fiyatları Nelerdir?

Badem göz estetiğinin ücretleri hakkında net bir şey söylemek mümkün değildir. Ancak çoğu estetik operasyondan daha ucuz ve uygun olduğu bilinmelidir. Genellikle çekik göz estetiği fiyatları uygulamanın yapılacak olduğu hastaneye ve şehre bağlı olarak değişiklik gösterir. Örneğin lüks semtlerde bulunan özel hastanelerde bu fiyat oldukça fazladır.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status