Çene Estetiği Fiyatları 2021

09.05.2021
1.708
Çene Estetiği Fiyatları 2021
REKLAM ALANI

Çene estetiği fiyatları 2021 tek çene ameliyatlarında ortalama olarak 8.000TL- ile 12.000TL arasında değişmektedir. Çift çene ameliyatı tarife ücretleri ise 12.000TL-16.000TL arasında değişmektedir.   Ortognatik cerrahi fiyatları hastanın kapanış bozukluğunun yanı sıra rahatsızlığın derecesine göre farklı çene estetiği fiyatları 2021, tarife esasına göre işlem görmektedir. İlk muayene sonrasında en doğru tedavi uygulamasının hangisi olduğunu cerrahınız çene ve yüz yapınızı muayene ettikten sonra söylemektedir. 

Çene Ameliyatı Nedir?

cene estetigi kimler icin uygundur

Çene ameliyatı ortognatik tedavi yöntemi olarak bilinen, üst ve alt çenedeki asimetrik farklıkları ortadan kaldıran ve hastanın gülüş estetiği kazanmasına yardımcı olan bir tekniktir. Uygulama ayrıca yanlış hizalanmış olan çeneleri düzeltmek için kullanılır. Çene estetiği kazanmak ve kendine olan güvenini yeniden kazanmak isteyen hastalar tarafından güvenle tercih edilmektedir. Her ne kadar portodonti tedavisi dişlerdeki çarpışıklık diş sorunlarının ortadan kaldırmasında yeterli gibi görünse de alt ve üst çenenin hizalanması gibi büyük sorunları ortadan kaldırmakta yetersiz kalabilmektedir.  Bu gibi durumlarda ortaya çıkan alt ve üst çene hizalanması gibi çok büyük sorunları ortadan kaldıran ve çene yapısını düzenleyen ortodont cerrahi çene ameliyatı yapılması hasta için son derece gereklidir.

Ayrıca tiroid ameliyatı hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Çenen Ameliyatı İçin Neler Gerekli?

Çenen ameliyatının gerektiren durumlar şunlardır:

 • Yutma güçlüğü 
 • Çene ucu küçüklüğü 
 • Çiğneme ya da yemek ısırma zorluğu çekme 
 • Çene ucu küçüklüğü 
 •  Alt çenenin ya da üst çenenin önde bir yerde konumlanması 
 • Üst çene veya alt çene geriliği 
 • Asimetrik çene şekil bozuklukları 
 • Kronik çene eklem ağrısı ya da baş ağrısı
 • Çıkıntılı çene yapısı
 • Doğum kusurları
 • Alt ve üst çenenin birbiriyle uyumsuzluğu 
 • Çenen kapanış sorunları 
 • Uyku apnesi (horlama dâhil uyurken nefes alma sorunları )
 • Kronik ağız solunumu ve ağız kuruluğu 

Çene Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Çene ameliyatı uzman hekiminiz tarafından muayene yapıldıktan sonra, tanı koyularak, tel ya da çift çene şeklinde yapılan bir operasyon çeşididir. Kişinin problemi tek çene ameliyatı yapılarak çözülürse,  ilk bu yöntem tercih edilerek hastanın tek çene ameliyatı olmasına karar verilir.  Ancak çene rahatsızlığı alt ve üst çenede mevcutsa bu kez çift çene ameliyatı yapılmasına karar verilir. Tanı koyulma aşamasında çenenin, röntgeni ve diş modelininin yanı sıra ortognatik cerrahi tedavi planı çıkarılarak hasta programlı bir şekilde operasyona alınır. Ameliyat öncesine hasta için en uygun olan diş tedavisi uygulanır. Ortodontik tedavi ile diş yamuklukları ve şekil bozuklukları çok kolay bir şekilde giderilir. Çene ameliyatı genel anestezi uygulanarak ağız içinde yapılan estetik bir tedavi yöntemi olarak her dönem tercih edilmektedir.    

Çene kemiği yüzle uyumlu olacak şekilde ölçülerek gerekli yerlerden kesilir. Ölçüm esasına göre yapılan çene kemiğinin kesilmesi işlemi ile çeneye istenilen hareketlere en uygun pozisyon tercih edilerek çene elastikiyeti ve hareketliliği kazandırılır. İndirimli çene estetiği fiyatları 2021 ve profesyonel klinik ve uzman hekim denetiminde yapılan çene ameliyatı sürecinde çeşitli uygulamalar kişiye özel olarak yapılır. Bazen de çene bölgesine kemik eklenip, çıkarılarak, çeneye yeniden en doğru ve estetik bir görünüm kazandırmak için şekil verilir. Çenenizi yeni pozisyonda tutmak ve operasyonda kaliteli ve en verimli işler çıkarmak istiyorsanız cerrahi plakalar, teller, lastik bantlar ve vidalar kullanarak yeni çene dokunuzu uzun yıllar kullanabilme avantajı sağlayabilirsiniz. Çene kemiğinde oluşan kesiler titanyum plakalarla tekrardan birleştirilerek çene bölgesine oldukça sağlam bir şekilde sabitlenir.  

Çene Ameliyatı Süresi Ne Kadardır?

Çene ameliyatı süresi tek çene ameliyatında yaklaşık 1 saat,   çift çene ameliyatında ise ortalama olarak 3 saat sürmektedir. Ameliyat süreci uzman hekim denetiminde oldukça titiz ve profesyonel bir şekilde geçmektir. Hastanın istekleri göz önünde bulundurularak, hekim kontrolünde profesyonel bir şekilde yürütülen ameliyat süresi hızlı, etkili, sonuçları hastaları mutlu edecek kadar kaliteli ve son derece uzun ömürlüdür. Ameliyattan sonraki ilk iki günlük süre zarfında dikişlerin mikrop kapmaması için hastanın sıvı gıdalar tüketmesi gerekmektedir. Ameliyat sonrasında çenede herhangi bir dikiş izi ya da farklı hiçbir ameliyat kalıntısı kalmayacak şekilde tüm iz oluşumu tamamen silinmektedir.

Çene ameliyatı ısırmayı düzeltmenin yanı sıra çene kapanışını düzgün bir şekilde sağlayarak, hastada oluşan tüm estetik kaygılarına son vermektedir. Hastada oluşan çene geriliği ya da çene ileriliği toplumsal anlamda hasta için oldukça sorun teşkil edebilmektedir. Ameliyatla kendine daha çok güvenen, estetik ve sağlıklı bir görünüm kazanabilirsiniz. Bu noktada en doğru, başarılı ve estetik bir çene ameliyatı geçirerek hayat konforunuzu ve dış görüntünüzü iyileştirebilirsiniz. 

Ayrıca gıdı estetiği hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Çenen Ameliyatı Sonrası Taburcu Süresi Ne Kadardır?

cene estetigi riskleri nelerdir

Çene ameliyatı sonrası taburcu süresi hastanın bir gün dinlenmesinden hemen sonraki zamanları kapsar. Hastada ilk üç gün ağrı olsa da tedavi için iyileştirici ağrı kesiciler kullanılarak bu ağrıları azaltmak oldukça kolay ve hızlıdır. Çene ameliyatı sonrası kemik kaynaması 7-10 günü bulmakta, çene ameliyatı sonrasında en az 1 ay gibi bir sürede tütün ve alkol gibi kötü alışkanlıklara son verilmelidir. Ağzı hijyenini ve sağlıklı yaşamı engelleyecek olan tüm zararlı alışkanlıklardan uzak kalmak gereklidir. 

Çene Cerrahisi ve Ortodonti Tedavisi Arasındaki İlişki Nedir?

Çene cerrahisi ve ortodonti tedavisi arasındaki ilişki operasyonların birbiri arasındaki uyumu, ağız, diş ve çene sağlığı bakımından birbirini tamamlar. Diş çarpışıklığı, diş çene ve kemiklerin şekil bozukluğu gibi tüm sorunlar ortodonti tedavisiyle son derece hızlı bir şekilde çözülür. Çene bölgesinde meydana gelen asimetrik problemeler çene cerrahisi ile çözüme kavuşturulmaktadır. Genellikle diş teli ile başlayan süreç zamanla çene estetiği ve doğal bir görüntü kazanmak isteyen hastaların gösterdiği ilgi ve taleple çene ameliyatıyla son bulmaktadır. En iyi tedavi, en uygun çene estetiği fiyatları 2021, en kaliteli ve profesyonel çene cerrahı uzmanı ve ortodonsitleri analiz ederek size en uygun olan çene estetiği cerrahisini tercih edebilirsiniz.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status