Diş Beyazlatma Fiyatları 2021

10.05.2021
7.209
Diş Beyazlatma Fiyatları 2021
REKLAM ALANI

Diş beyazlatma fiyatları 2021 seçtiğiniz tedavi yöntemine, uzman hekiminizin tecrübesine ve klinik başarısına göre değişir. Diş beyazlatma fiyatları 2021 lazer ve ofis tipi diş beyazlatma yöntem ve uygulanmalarına göre ortalama 900TL- 2000TL arasında değişir. Ev tipi jel sürülen diş beyazlama yöntemine göre diş beyazlatma ücret tarifeleri 600TL ve 900 TL arasında belirlenerek toplumun hizmetine sunulmuştur.

Diş Beyazlatma Nedir?

dis beyazlatma ne kadar kalicidir

Diş beyazlatma (bleaching)  diş yüzeyinde bulunan sarı ve leke oluşumlu renkleri gideren bir diş tedavi yöntemidir.  Diş kliniği merkezlerinin analiz edilerek alanında profesyonel hale gelen hastane ve diş tedavi merkezlerinden yadım alabilir, her bütçeye hitap eden ofis ve ev tipi diş beyazlatma yöntemlerini tercih edebilirsiniz. Diş beyazlatma yöntemi dişleri sarı ve leke görünümünde olan kişilerin gülüşlerini daha estetikli olarak fark edilmesini sağlar. Son yılların en çok tercih edilen bir gülüş tasarımı tedavisi olarak popülerliğini korumaktadır.  

 Diş Beyazlatma Öncesinde Neler Yapılır?

Diş beyazlatma öncesinde gerçekleştirilen uygulamalar ilk olarak ağız ve diş sağlığını korumadan önce diş yüzeyinde yer alan, tartar, plak ve diş taşlarını temizlemeye yardım eder. Diş hijyeninin sağlanmasından sonra, diş yüzeyleri parlatılarak dişler beyazlatma tedavisine uygun hale getirilir.    Hastanın dişlerinde çürük, leke gibi hassasiyet oluşturan başka problemler varsa diş beyazlatma öncesinde diş hekiminize önceden gördüğünüz tüm hastalık ve kullandığınız ilaçları bildirmelisiniz. Daha sonra, hasta için en verimli ve kaliteli diş beyazlatma uygulamasına geçilmelidir. 

Ayrıca lamine diş fiyatları hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Diş Beyazlatmanın Zararı Ya da Yan Etkisi Var mı?

Diş beyazlatmanın zararı daha çok dış etkenlerden kaynaklanmaktadır. Diş hekimleri diş beyazlatma işleminde çay,  sigara, kahve ve kola lekelerini giderdikten sonra en son aşamada sizi doğal diş rengine kavuşturarak daha güvenli ve mutlu gülüş estetiği kazanmanızda size her dönem yardımcı olmaktadır. Diş beyazlatma tedavisi doğru uygulandığı zaman, diş ve diş eti açısından herhangi bir şekilde farklı reaksiyon ve yan etkilere neden olmamaktadır. 18 yaş üstünde olan tüm bireylere uygulanan tedavi yöntemi, herhangi bir sancı ve ağrı reaksiyonuna neden olmaz. 

Diş Beyazlatma Fiyatını Belirleyen Faktörler Nelerdir?

Diş beyazlatma fiyatını belirleyen faktörler şunlardır:

  • Diş tedavisinde kullanılan malzemeler  
  • Tedavi olacağınız diş kliniği semtinin gelişmişlik seviyesi 
  • Diş hekimi ve kliniklerin uzmanlık tecrübesi 
  • Tercih edilen diş beyazlatma yöntemi  (bleaching)
  • Diş beyazlatma derecesi 
  • Gerekli görüldüğü takdirde diş beyazlatma işleminin tekrar edilmesi 

Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Diş beyazlatma yöntemleri ofis ve ev tipi diş beyazlatma uygulamaları olarak ikiye ayrılır. Bu yöntemler kişinin beklentilerine göre tercih edilmelidir. Bu konuda ne kadar sürede diş beyazlatma tedavinin tamamlanacağı ve istenilen diş beyazlık derecesi son derece etkili olmaktadır. Diş hekimi bu süreçte tedavi yöntemiyle alakalı en baştan sona hastayı detaylı bir şekilde bilgilendirerek, tedaviye hazır hale getirmektedir. 

Ofis Tipi Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Ofis tipi diş beyazlatma yöntemi diş kliniği merkezlerinde diş hekimi tarafından lazer ışını ile uygulanan bir diş beyazlatma yöntemidir. Uygulamada ilk olarak diş hekimi diş eti bölgesini hijyenik bir şekilde muhafaza ederek uygun diş beyazlatma fiyatları 2021 ve başarılı tedavi yöntemleriyle diş bölgesini tedaviye hazırlamaktadır.  Diş etini korumak amacıyla diş etlerinin dişle birleştiği bölgede 3-5 mm kalınlığında ışıkla sertleşen bir bariyer uygulaması geliştirilmiştir. Koruyucu bir uygulama olan bu yöntem sayesinde bariyer, diş eti ve diş arasında bir mesafe oluşturarak etkin bir şekilde diş ve diş bölgesini güvence altına almaktadır. Bir süre bekledikten sonra ise diş yüzeylerine sürülen özel beyazlatıcı jeller dişin kaynağına tutularak diş bölgesi oldukça hızlı bir şekilde parlatılmaktadır.  Aktifleştirilen diş beyazlatma uygulaması tamamlandığında uzman diş hekimi diş beyazlığını 1-2 ton açarak, kalıcılığı çok yüksek dayanıklı ve uzun ömürlü dişler ortaya çıkmaktadır. 

Ayrıca kulak estetiği hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Ev Tipi Diş Beyazlatma Yöntemi Nedir?

dis beyazlatma riskleri var midir

Ev tipi diş beyazlatma yöntemi diş hekimi gözetiminde yapılan, evde uygulanan bir diş uygulamasıdır. Ev tipi diş beyazlatma yönteminde diş hekimi öncelikle hastanın alt ve üst çene ölçülerini alarak çene, ağız ve diş yapısına uygun şeffaf diş plağı üretmektedir. Diş renginin açılacağı tona göre plak ve diş beyazlatıcı jeller hastaya verilerek, hangi zamanlarda nasıl kullanılacağı konusunda hasta güvenli bir şekilde bilgilendirilmektedir. Hasta 2-3 haftalık sürelerle diş beyazlatıcı jellerle plakları doldurarak,    plağı 4-5 saat sonra dişlerine takmaktadır. Uzun süreli kullanım neticesinde diş rengi kısa sürede açılarak hasta dişlerini oldukça kısa sürede rahat bir şekilde kullanabilmektedir. Uzun süreli kullanım açısından oldukça kullanışlı olan ve her dönem rağbet gösterilen dişler, doğal beyaz renk halini alarak, daha sağlıklı ve beyaz gülüş güvencesi vermektedir. 

Diş Beyazlatma Ne Kadar Kalıcıdır?                                                  

Diş beyazlatma yönteminin kalıcılık süresi 6 ay ve 1 yıl arasında değişmektedir. Lazerle diş beyazlatma ev tipi uygulamasına göre daha uzun süreli bir kullanım avantajı sağlar. Lazerle diş beyazlatmanın kalıcılık süresi ise ağız ve diş hijyeninin korunması ve teknoloji kalitesi teknik cihazların kalitesine göre değişmektedir. 

Diş beyazlatma işlemi sırasında hasta herhangi bir rahatsız edici sancı ve ağrıya rastlamaz. Tedavi 18 ya üzeri hastalar için ideal olup, 18 yaş altındaki hastalara diş beyazlatma tedavisi uygulanmamaktadır. Diş taşı temizliği diş etrafında yer alan, ağıza dolan yemek atıkları sonucunda oluşan tartar ve plakları hijyenik bir şekilde temizlemektedir. Uygulama tam anlamıyla dişi beyazlatmadığı için öncelikle sizin dişlerinizi düzenli olarak fırçalayarak ağız ve diş sağlınızı her dönem korumanızı gerektirmektedir.  Sararan ve diş yüzeyinde leke oluşumuna neden olan dişler, özellikle ev tipi ya da ofis tipi beyazlatma yöntemi ile daha kaliteli, dayanıklı, sağlıklı ve parlak bir görünüm kazanmaktadır. Diş beyazlatma fiyatları 2021 dolar kur endeksine göre artırılıp azaltılmakta, ücret tarife modelleri hastanın durumu ve tedavi yapan uzman hekimin deneyimine göre farklılık göstermektedir.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status