Diş Çekimi Fiyatları 2021

07.05.2021
1.104
Diş Çekimi Fiyatları 2021
REKLAM ALANI

Diş çekimi fiyatları tedavide uygulanan yeni yöntemlere, diş çekiminde kullanılan cihazların teknolojik kalitesine, uzman hekim deneyimine göre değişir. Her klinik, hastanenin diş çekimi fiyatları 2021 ve ücret politikası birbirinden farklıdır. Fiyat tarifesi, diş hekimlerinin başarısı, klinik ekibin uzmanlık derecesi ve çekilen dişlerin sayısına göre her dönem güncellenmektedir. 

Dişler Neden Çekilir?

disler hangi durumlarda cekilir

Dişlerin çekilmesi işlemi öncelikle dişi tedavi edip ağızda sağlam bir şekilde tutmak, kişiye daha estetik ve sağlıklı bir görünüm kazandırmak için uygulanır. Bazı durumlarda ise,  hasta kendi sağlığını koruyup tedavi planlaması yaparak, diş çekim işlemine başvurmaktadır. Diş bölgesinde oluşan çürüme, iltihap, enfeksiyon oluşumu, şiddetli ağrıların baş göstermesiyle dişler acilen çekilmelidir. 

Hangi Hallerde Dişler Çekilir?

Dişlerin acilen çekilmesini gerektiren durumlar şunlardır:

  • İleri derece çürük oluşumuna sebep olan, madde kaybı nedeniyle tedaviyle kurtarılamayacak kadar hasarlı dişler 
  • Çarpma gibi ani kriz anlarında tedavisi mümkün olmayan dişer  
  • Kist ya da tümör içinde efekte olan dişler
  • Kanal tedavisine rağmen kurtarılmayacak kadar apse yapılı dişer
  • Zamanında düşmeyen zamanla ağrı yapan süt dişleri    
  • Dönme devrilme gibi aşırı konum değişikliği ile diş bölgesinde ciddi sorun yaratan dişler 
  •  Gömük yapıda olan tam sürememiş diş bölgesinde ciddi sorun yaratan dişler 
  •  Ortodontik tedaviye yardımcı olmanın yanında sorunsuz gibi görünen fakat zamanla estetik ve sağlık açısından ağzı ve diş sağlığı için tehdit oluşturan dişer 

Ayrıca diş implant fiyatı hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Diş Çekim İşlemi Kuvvet Gerektirir mi?

Diş çekimi operasyonunelbette kuvvet gerektiren bir işlem olduğu yadsınmaz bir gerçektir. Bu güç faktörü erkek ya da bayan cinsine göre değişen bir durum değildir. Çekim aletlerinin en son teknoloji aygıt teknik cihaz kalitesiyle donatılmış olması dişlerin daha güçlü bir şekilde çekilmesine yardım eder.  Diş çekim aletleri hekimin uyguladığı kuvvetin birkaç katına çıkacak kadar tasarlanmıştır. Bu durum bazen hasta için olumsuz sonuçlar doğurabilir. Bu yüzden diş çekim için kullanılan cihazların tutuş şekillerini doğru ve en tekili şekilde tutularak, diş çekimini alanında uzman diş hekimi ve deneyimli klinik kadrosu tarafından gerçekleştirilmesi gerekir. Diş çekimi daha ziyade yetkin bilgi ve beceri gerektiren uzmanlık alanı bir girişimdir. Pek çok çene cerrahının bayan olduğu gerçeğiyle, diş çekim işlemimin kuvvet yönünün sadece teknik cihaz kalitesiyle bağlantılı olduğu unutulmamalıdır.

Çekim Sırasında Diş Neden Kırılır?

Çekim sırasında dişlerin kırılması özellikle büyük azılı yani çok köklü dişlerde çok ayrık olan ya da kıvrık dişlerin yapısında kaynaklanır. Kemiğin elastikiyetini kaybettiği dişlerin giderek yıpranarak canlılığını yitirdiği yaşlı kişilerde diş kırılması daha çok gözlenir. Esnemeyen çok kalın çene kemiğine sahip olan kişilerde dişler daha hassas ve kırılgan yapıdadır. Aşırı madde kaybı nedeniyle diş bölgesinde tutacak yeri azalan kırgınlaşmış dişler kırılganlaşarak çekim sırasında oldukça kolay bir şekilde düşer. Çekim sırasında herhangi bir zorlama olmadan kırılan dişer için çok fazla endişe edilmemelidir. Herhangi bir korkulacak bir durumun olmadığı söylenen bu durum sonucunda anestezi yani uyuşma sağlanmaktadır. Diş hekimi bu iş için üretilen aletlerle kalan parçaları oldukça acısız bir şekilde çıkarmaktadır. 

Ayrıca gıdı estetiği hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Diş Çekimi Korkusunu Yenmek İçin Neler Yapabilirsiniz?

dis cekim korkusunu yenmek icin neller yapilir

Diş çekimi korkusunu yenmek için tedavi aldığınız uzman hekiminizle sağlıklı bir iletişim kurarak bu probleminizi kısa sürede rahat bir şekilde çözebilirsiniz. İndirimli diş çekimi fiyatları 2021 ve uzman klinik desteği alarak, seçtiğiniz diş çekim yöntemiyle güvenli ve konforlu bir diş çekimi deneyimi yaşayabilirsiniz. Her bütçeye hitap eden profesyonel kliniklerden destek alıp doktorunuzla diyalog kurarak bu korkunuzu rahatlıkla yenebilirsiniz. Korkunuzun hiçbir şekilde geçmeyeceğini düşünüyorsanız diş hekiminiz, bu gibi özel durumlarda çekim işlemini genel anestezi altında oldukça kolay ve ağrısız bir şekilde yapabilir.

Öncelikle çekilmesi gereken dişin genel yapısı ve dişin vücuda verdiği zararlar ağrı gibi olumsuzlar göz önüne alınarak hastanın ilk etapta bu riskli durumdan kurtulması gerektiği hatırlatılır. Hasarlı dişte iyi bir uyuşma sağlandıktan sonra çekim anında sadece basınç hissi verildiğinde dişin yükselmesiyle küçük çıtırtılar duyulabilmektedir. Diş çekim işlemi sırasında hastayı rahatsız edecek boyutta yoğun ağrı ya da acının olmaması gerekir. Genellikle inanların çevresindekileri korkutmayı sevdikleri ve bu basınç ve çıtırtılı durumları abartarak anlattıkları gözlenmiştir. Bu gibi yanlış telkin ve yönlendirmelerin etkisinde kalmadan karafanıza takılan diş çekimiyle ilgili her konuda diş hekiminizden hızlıca bilgi alabilirsiniz. 

Diş Çekim Öncesi Yapılması Gereken Konular Nelerdir?

Diş çekimi öncesi yapılması gereken şeyler ilk olarak uzman hekiminizin önerdiği antibiyotik kullanımını aksatmadan periyodik bir şekilde kullanmanızdır.  Bir hastalığınız ya da alerjiniz varsa, bundan önce kullandığınız tüm ilaçları ve geçirdiğiniz komplikasyonları doktorunuza söylemeyi unutmamlasınız. Diş çekiminden önce pıhtılaşmayı geciktiren aspirin türü ilaçlar kesenlikle kullanılmamalıdır. Mümkünse dişler güzel bir şekilde fırçalanıp, antiseptik suyla çalkalanarak ağız ve diş bakımıa dikkat edilmelidir.  Ağızdaki bakteri ve enfeksiyonların azaltılmasıyla ağızdaki mikroorganizma riski düşürülerek, ağzı ve diş sağlığınızı korumak için hijyenik kurallara son derece dikkat edilmelidir.

Diş çekim işleminden hemen sonra, çekim yarasının üzerine tampon konularak yara yüzeyinde yarım saat kadar bekletilmelidir.  Ağız suyla çalkalanmamalı, çekim sonrasında yaklaşık olarak 2 saat kadar bir şey yenilip içilmemelidir. Bu süre dolduktan sonra muhakkak oda sıcaklığında bekletilen ılık yiyecekler tercih edilmeli, kesinlikle çok sıcak ya da soğuk yiyecek ve içeceklerden özellikle uzak durulmalıdır. Diş çekiminden sonra 24 saat sigara içilmemeli, nikotinin pıhtıyı bozarak yara yerini ciddi miktarda iltihaplandırdığı unutulmamalıdır. Bu yüzden sigara, alkol gibi içeceklerin kesinlikle kullanılmaması gerekmektedir. Uygun diş çekimi fiyatları 2021, uzman klinik ve diş hekimlerini analiz ederek, en ağrısız, hijyenik ve sağlıklı olan diş çekim yöntemlerini tercih edebilirisiniz. 

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status