Göğüs Dikleştirme Ameliyatı Fiyatları 2021

10.05.2021
1.065
Göğüs Dikleştirme Ameliyatı Fiyatları 2021
REKLAM ALANI

Göğüs dikleştirme ameliyatı fiyatları 2021 göğüs büyüklüğüne,  göğüslerin sarkıklık düzeyine ve uygulanacak ameliyat tekniğine göre değişiklik gösterir. Göğüs dikleştirme ameliyat fiyatları 2021 uzman hekim deneyimine ve operasyonda silikon uygulanıp uygulanmayacağına göre değişmektedir.    Ameliyat için öncelikle alanında uzman bir hekim tarafından etraflıca muayene edilmeniz, uygulama sürecinde tedavi hakkında her konuda doktorunuzdan bilgi alarak hazır bir şekilde operasyona girmelisiniz.

Göğüs Dikleştirme Nedir?

gogus diklestirme estetigi kimler icin uygundur

Göğüs dikleştirme işlemi memeyi kaldırarak, meme dokusuna daha estetik ve iyi bir form vermek amacıyla yapılan bir operasyondur. Yaşlanma, hamilelik, yerçekimi etkisi, kilo alıp verme, gebelik ve emzirme sürecinde göğüslerde meydana gelen orantısız büyüme, meme dokusunda ciddi deformasyonlarla neden olabilmektedir. 

Göğüs Neden Sarkar?

Göğüslerin sarkma nedeni genellikle sık sık kilo alıp everme, tüp mide ( bariatik cerrahi) ameliyat sürecinden geçmektir. Emzirme ve gebelik sonrasında yanlış sutyen kullanımı, yaşa bağlı olarak gelişen deri içindeki bağların elastikiyetini kaybederek, göğüslerin deformasyon ve sarkmasına neden olan faktörlerin başında gelir.

Ayrıca burun estetiği hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Göğüs Dikleştirme Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Göğüs dikleştirme ameliyatının yapıldığı kişiler, fiziksel olarak sağlıklı ve tüp mide ameliyatı geçirdikten sonra hızlıca kilo veren hastalarda, göğüslerinin sarktığını, estetikliğini ve hacmini kaybettiğini düşünen hastalara uygulanır. Göğüslerinizin olması gerekenden daha düz ve uzun şekle sahipse göğüs dikleştirme ameliyatı yaptırarak, daha hacimli ve estetik bir görünüm kazanabilirsiniz.   Meme yapınız sütyen ile uyumlu değilse, meme dokusunun meme katlantı bölgesinin altına düşüyorsa, meme başında gevşeme varsa göğüs dikleştirme ameliyatına ihtiyaç duyabilirsiniz. 

Meme uçları ve meme başı (areola) aşağı dönük bir şekilde duruyorsa, biri diğerinden daha düşük ve sarkık bir şekilde görünüyorsa meme dikleştirme uygulamasını analiz ederek alanında profesyonel hizmet veren göğüs dikleştirme konusunda uzman,  klinik ve hekimlerden destek alabilirsiniz. Meme dikleştirme operasyonunu tercih eden hastalar 3 evrede tedavi görürler. 1.  evre, meme ucu meme çizgisinin hemen altında bir yerdeyse, ikinci evre meme ucu ve meme altındaki katlantı çizgisinden 1-3 cm uzaktaysa, 3. evre meme ucu, meme altı katlantı çizgisinden 3 cm’den daha aşağıda bir yerde ise meme dikleştirme tedavisi uygulanır. Çeşitli göğüs sarkmalarına neden olarak bu evrelere göre ameliyat süreci oldukça güvenli bir şekilde tamamlanmaktadır.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Teknikleri Nelerdir?

Meme dikleştirme ameliyat teknikleri sarkmaya sebep olan derinin çıkarılmasıyla meme dokusunun kendi içinde toparlanarak, bir süre sonra yukarıya doğru asılması sonucunda uygulanır. Her 2 uygulama tekniği göğüs hacmine, yapısına ve operasyonda tercih edilen teknik cihaz kalitesine göre değişir. Sarkma derecesi hafif bir yapıda ise operasyon için sadece meme başından toparlama yapılarak tedavi süreci kontrol altına alınır. Meme başı etrafında dairesel bir kesi operasyonu yapılarak hastanın göğüs yapısı gerektiğinde küçültülerek dikleştirme için hazır hale getirilmektedir.    Sarkma eğer orta dereceli ise, toparlama işlemi lolipop tedavi yöntemi ile gerçekleştirilir. Sarkma ileri dereceli bir şekilde ise, göğüs yapısından herhangi bir iz kalmayacak şekilde ters T şeklinde dikleştirme ve toparlama işlemi yapılmaktadır. Kesi işlemi yapıldıktan sonra ise yeniden şekillendirme işlemine başlanır. Göğüs dikleştirme fiyatları 2021, kaliteli ve alanında uzman hekim ve klinik gözetiminden gerçekleştirilen meme estetiği tedavi uygulamaları sarkma derecesine göre yenilenmektedir. Ters T şeklinde yapılan uygulamalar alt meme dokusu,  meme konturunu ve sıklığını daha da artırarak memenin dik ve kalkık görünüm kazanmasına yardım eder. İleri dereceli sarkmalarda tercih edilen bu yöntemler sayesinde meme ucu ve areola doğal ve olması gerektiği gibi bir şekilde yüksekliğe getirilerek hastanın istediği estetik ve dik görünüm sağlanır. Gerekirse işlem sırasında meme başı cildin etrafına kesilerek göğüs ve çevresi minimal şekilde küçültülür. Göğüsteki elastikiyet kaybını telafi etmek ve tedavi sürecini daha kontrol edilebilir hale getirmek için aşırı olan göğüs cildi çıkarılarak meme bölgesi daha hafifleştirilerek hasta rahat bir şekilde hareket etmesi sağlanır.  

Ayrıca popo büyütme fiyatları hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Göğüs Dikleştirme Ameliyatından Sonra Neler Yapılmalı?

gogus diklestirme estetigi avantajlari

Göğüs dikleştirme ameliyatından sonra hastanın yapması gerekenler ilk olarak sutyen ölçü derecesinde biraz küçültmeye gitmek olacaktır. Göğüs yapınız hiç küçültmeden de küçük bir silikon yardımıyla göğüslerinize olduğundan daha küçük ve sıkı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Silikon yardımıyla göğüs dokusu desteklenen hastalar, istediği göğüs ölçülerine kavuşarak tedavi sürecini daha rahat ve hızlı bir şekilde geçirebilirler. Ameliyat sonrasında özellikle ilk haftalarda ödemler nedeniyle göğüsleriniz olduğundan daha büyük ve hacimli bir şekilde gözükebilir. Birkaç ay boyunca göğüsleriniz büyük ölçüde değişme uğrayacaktır. Doğru ve başarılı silikon yerleştirme ve dikleştirme işlemleri ile silikonlar göğüs bölgesine daha sağlıklı ve başarılı bir şekilde sabitlenerek yerleşecektir.

Göğüs Dikleştirme Ameliyatı İyileşme Süreci Nasıldır?

Göğüs dikleştirme ameliyatı iyileşme süreci operasyonun dönemlerine göre farklı evrelerde gerçekleşmektedir. Özellikle ameliyat sonrasından erken dönemde operasyona bağlı olarak hastada çeşitli morluk ve şişliklerin oluşması son derece olağandır. Operasyon sonrasında birkaç gün ağrı kesicilerin yanı sıra ödem azaltıcı ilaçların aksatılmadan kullanılması uzman hekim tavsiyesidir.   Ameliyat sonrasında kol hareketleri ilk bir haftalık süreçte asla yapılmamalıdır. İyileşme sürecini hızlandıran daha kaliteli ve verimli bir göğüs dikleştirme operasyonu için ameliyat sonrasındaki 4. günden itibaren duş alabilir, normal hayatınıza sağlıklı ve hijyenik bir şekilde 5-7 gün arasında dönebilirsiniz. 

Bu süre zarfında işe başlayabilir, uçağa binip seyahat edebilir, iş ve sosyal hayatınızı rahat bir şekilde devam ettirebilirsiniz. Kollarınızı 3 hafta boyunca omzunuz üzerinde kaldırmamaya dikkat ederek bu süreçte ağırlık kaldırmamaya özen göstermelisiniz. Ağrı, şişlik ve diğer sancıları operasyon sonrası ilk birkaç ay içinde yavaş yavaş azalarak, ameliyattan 8 hafta sonra yeniden baletli sütyen kullanabilir, eski hayatınıza güvenli bir şekilde dönebilirsiniz. Göğüs dikleştirme fiyatları 2021 ve uzman hekim denetiminde en doğru, deneyimli, kaliteli klinik ve hastaneleri analiz ederek istediğiniz estetikli ve sağlıklı görünen doğal göğüs modellerine oldukça hızlı bir şekilde kavuşabilirsiniz.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status