İmplant Diş Tedavisi Fiyatları 2021

15.04.2021
882
İmplant Diş Tedavisi Fiyatları 2021
REKLAM ALANI

İmplant diş tedavisi fiyatları kur artış fiyatlarına, uygulanan tedavi yöntemlerine,  operasyonda kullanılan teknik cihaz sistemine göre değişir. İmplant diş tedavisi fiyatları 2021 hekimin tecrübesinin yanı sıra diş sayısına ve implantın bölge için uygun olup olmama faktörlerine göre belirlenmektedir. 

İmplant Tedavisini Fiyatını Hangi Faktörler Belirler?

implant tedavisi fiyatini hangi faktorler belirler

İmplant tedavisi fiyatını belirleyen faktör ve unsurlar her yıl Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından belirlenir. Diş hekimlerince belirlenen bu ücret tarifeleri, klinikler tarafından verilen taban fiyatlar üzerinden uygulanır. Her kliniğin fiyat listesi mesleki kadro uzmanlık esasına göre değişir. Gerçek bir İmplant tedavisi, yaptırdığınız kliniğin ve hekiminizin teknik uzmanlık esasına göre uygulanır. İmplant diş fiyatı belirlenirken şu unsurlar dikkate alınır:

 • Kullanılan Implant diş markası 
 • Hastanın ağız, diş ve çene yapısı, ağız ve dişlerin tedaviye hazır olup olmama durumu
 • Kaç adet implant yapılacağı
 • Ödeme şekli
 • Uygulamanın hangi klinik tarafından yapılacağı
 • Türk diş hekimleri tarafından belirlenen fiyat tarifesi taban fiyatının ne olduğu

Yukarıda belirtilen faktörlerin yanı sıra değişen implant fiyatları ortalama, 3000- 7500 TL arasında değişmekte, ücretler hakkında kesin bir bilgiye ulaşılamamaktadır.

Tek Diş İmplant Fiyatları Nelerdir?

Tek diş implant fiyatları eksik dişin hangi bölgede olduğu bilgisine göre farklılık gösterir. Estetiğin ön planda olup olmama durumuna göre, dişin arka bölgesinde yer alan implant fiyatları ortalama olarak 3500- 7000 arasındadır. Estetik önem taşıyan üst çenede yapılacak olan tek diş implant fiyatları ise 6000-  10000 arasında değişir. Fiyat belirlenirken dikkat edilen en önemli unsurlardan bir tanesi de dış implant üzerine hangi kaplamanın yapılacağıdır. Kemik için implant takıldıktan sonra dış kaplama estetik ihtiyaca göre belirlenir. Tercihinize göre Veneer ve Zirkonyum seçeneği bulunmaktadır. İmplant tedavi sürecinde metal destekli, porselen ya da zirkonyum kaplama modellerinden bir tanesini seçerek tedaviye hızlı bir şekilde başlayabilirsiniz. Bazı klinikler ek olarak doku ve griftleme kemik tozu ücreti haricinde fiyat tarifesini kendi klinik hizmet esasına göre yapılandırmaktadır.

İmplant Neden Önemli?

İmplant eksik dişlerin yerini dolduran çene kemiğine yerleştikten sonra protezlere destek olan,   yapay diş kökleri olarak tercih edilir. Uzun ömürlü ve normal dişlerden farksız olmaları, yaşam boyu sorun yaşamdan kullanılabilir olmaları Implantın önemini artırmaktadır. Titanyum kaplamadan imal edilmiştir. Tedavinin sağlıklı bir şekilde ilerlemesi ve başarılı sonuç alınması için kemik yapısının uygun olması gerekir. Eğer kemik yapınız uzman hekim gözetiminde tedavi için uygun görülmediyse, cerrahi işlemlere uygun hale getirilmektedir. İmplant fiyatları hastanın özel durumu cerrahi müdahale işlemleri, tedavide kullanılan teknik cihaz ve malzemeye göre yıldan yıla düzenli bir şekilde değişmektedir. İmplant diş tedavisi fiyatları 2021 hastane ve klinik tarifesine göre değişmekte olup tek implant fiyatı ortalama 6000- 7500 TL arasında değişirken, ücretler implant markasına göre belirlenmektedir. Devlet SSK implant fiyatlarını karşılarken genellikle özel klinik ve hastanelerde ücretli yürütülen bir diş kaplama uygulaması olarak bilinmektedir.   

İmplant Kimlere Yapılır?

İmplantın duygulandığı kişiler sağlıklı durumu iyi, çene kemiğinde impant destekleyebilecek oranda uygun kemik yapısına sahip herkestir. Sağlıklı diş etine sahip, ağız bakımına periyodik olarak devam eden bireyler implant diş uygulamasını tercih etmektedir. Ağız ve diş sağlığının korunması tedavinin daha kısa sürede başarılı bir şekilde sonuçlanmasına yardım eder. İmplant tedavisi sağlam dişlerle aynı kalitede ve uzun ömürlüğe sahip bir diş kaplama tekniğidir. Hastanın kemik oranı implant yapımı için uygun değilse cerrahi müdahalelerle gerekli olan tüm alt yapı düzenlenerek hasta implant diş uygulaması tedavi için hazır hale getirilir. 

Ayrıca popo büyütme fiyatları hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

İmplant Yapım Aşamaları Nelerdir?

implant kimlere yapilir

İmplant yapım süreci şu şekildedir:

 • İlk olarak sorunlu olan diş çekilerek diş ve bölgesi tedavi için uygun hale getirilir. Bölge özenli bir şekilde temizlenerek, enfeksiyon riski hızlıca ortadan kaldırılır. 
 • Çekilen dişin yerine boş kalan kemiğe implant yerleştirilerek dişi kaybetme riski ortadan kaldırılır. 
 • İşlem sonrasında ortaya çıkan boşluğa dişin yapısına göre ölçü alınır.
 • Diş, uygulama için hazır hale getirilir. 
 • Hazırlanandiş protezi implantın üzerine dikkatli bir şekilde yerleştirilir.

İmplant Çeşitleri Nelerdir?

İmplant  çeşitleri: Subperiostal  implantalr, intramukozal insert, Endodontik stabilizatörler, Endostal ( endosseöz) implantlar, Transmandibular  (Transsosseröz) İmplantlar ‘dır .

Subperiostal İmplantlar, kafes şeklindeki ince metalalaşım maddesinden üretilir. Çene kemiği uzman hekim denetimi kontrolünde açılarak işleme başlanır. Açılan kemiğin ölçüsü alınır ve impant diş hazırlanır. İmplant, kemik üzerine yerleştirilerek kullanılır. 

İntramukozal İnsert, Titanyum yapılı implant çeşidi olarak bilinir. Uygulama sürecinde genel olarak protezler retansiyon artması için hekimler tarafında kullanılır. 

Endodontik Stabilizatörler, özellikle zayıf dişin sabitlenmesi ve implantın daha kolay yerleştirilmesi için kullanılır.

Endostal  (Endosseöz   )İmplantlar, kemik içine yerleştirilen, kemikle beraber hareket ettirilen implantların başında gelir.

Transmandibular  (Transosseöz )İimplantlar, alt çene için özel olarak tasarlanmıştır. Sadece tek bölgeye uygulandığı için günümüzde pek fazla tercih edilmese de bu implantın uygulayan çok sayıda hasta vardır.  

Uygulama sonrasında hekim tarafından tüm ilaç ve uygulamalar eksiksiz bir şekilde yerine getirerek,     rutin kontrolleri aksatmadan devam etmelisiniz. Anestiziye karşı alerjinizin olup olmadığını uygulama öncesinde test ettirmeli, tedavi sırasından genel anestezi uygulandığı için bilinçli bir şekilde tedaviye başlamalısınız. Diş temizliğine bakım uygulamalarına dikkat emeli, hayatınızın her döneminde implantlı ve diğer diş bölgelerinin tamamına hijyenik diş bakım uygulaması yapmaktan çekinmemelisiniz.  Normal diş bakımı yaptığınızda hiç bir sorun yaşamayacağınız hem estetik hem de sağlıklı bir diş uygulamasıdır. İmplant diş tedavisi fiyatları 2021, tarife ücretlerini analiz ederek alanında profesyonel ve tecrübeli hekim ve klinik kadro destek ekibinden destek alabilirsiniz.   

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status