İmplant Fiyatları 2021

10.04.2021
1.356
İmplant Fiyatları 2021
REKLAM ALANI

İmplant fiyatları özel klinikler, devlet hastaneleri ve özel hastaneler için uygulanmak üzere Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından belirlenmektedir. Belirlenen implant fiyatları 2021 kıymetli metal ve zirkonyum gibi malzemelere göre değişmektedir. Rekabet şartlarından dolayı internet üzerinde fiyatların paylaşılması yasak olup, tedavi yöntemine göre uzman diş hekimleri ile iletişim kurarak, indirimli İmplant fiyatları 2021 ve özel tarife ücretlerinden faydalanabilirsiniz. 2021 yılı için listelenen ortalama implant fiyatları şu şekildedir: 

 • Kemik içi implant: 1380 TL  
 • Sert Doku Grefleme: 620 TL
 • Veneer Kron (Porselen) : 525 TL
 • Overdenture İmplant Ücreti Hariç: 2530 TL
 • Veneer Kron(Zirkonyum): 525 TL
 • Implant çıkartılması: 540 TL
 • Tam Seramik Kron: 1105 TL

İmplant Kimlere Yapılabilir?

implant nedir

İmplant’ın uygulandığı kişiler sağlık durumu iyi olan, çene kemiğinde implant destekleyebilecek dayanaklıkta kemik yapısı olan, sağlıklı diş etlerine sahip olan ve ağız bakımına özen gösteren tüm hastaları kapsar. Kemik yapınız implant kullanmaya uygun değilse, cerrahi müdahalelere uygun olacak şekilde implant alt yapısı oluşturularak implant diş uygulaması yapılır. 

İmplant yapım aşamaları şu şekildedir:

 • İlk olarak sorunlu olan diş çekilerek, problemli bölge temizlenerek enfeksiyon riski ortadan kaldırılır.
 • Sonrasında çekilen dişin yerine boş kalan kemiğe İmplant vidası yerleştirilir. 
 • Ağız içindeki boşluğa ve dişlerin yapısına göre ölçü alınarak ağız yapısına uygun implant hazırlanır. 
 • Diş hazır hale getirilir.
 • Hazırlanan diş protezi implantın üzerine dikkatli bir şekilde yerleştirilir.

İmplant Fiyatını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

İmlant fiyatını etkileyen faktörler hekimin tecrübeli olması, implant kalitesi ve markası, implant firmasının fiyat tarife politikası, İmplant hangi klinikte uygulanacaksa o hastanenin fiyat politikası, Türk Diş Hekimleri Birliğinin o yıl içinde belirlediği uyulması zorunlu tutulan en az tarife ücretlendirmeleridir.   

İmplant Fiyatı Neye Göre Belirlenir?

İmplant Fiyatının belirlenmesi için ortaya atılan net ücret tarifelerine inanmamak gerekir. Çünkü en iyi ve en doğru fiyat bilgisini, aklınızdaki tüm soruların cevabını uzman diş hekiminiz ile görüşerek alabilirsiniz. Görüştüğünüz hekim, yapılacak işlemden başlayarak, tedavi için kullandığı malzeme ve implant sayısına göre bir fiyat belirleyecektir. Gerekli bilgileri size veren doktor, diş durumunuza mesleki tecrübesine göre tarife ücretlerini artırıp azaltabilir. Tek bir diş için implant fiyatı genel olarak ortalama 1300- 1700 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

İmplant Çeşiteri Nelerdir?

İmplant çeşitleri ve hastalar için özel olarak tarifelendirilmiş implant fiyatları 2021 tedavide kullanılan implantın kalitesine ve hekim tarafından yerleştirilecek alan ve dokuya göre belirlenir. 5 çeşit implant bulunmaktadır. Bunlar arasından en yaygın kullanılan implant çeşidi vida implant çeşididir.  Subperiostal implant, İntramukozal insert, endodontik stabillizatörler, endosta implantlar, transmandibular implantlar ağız yapısına uygun olarak teknolojik olarak gelişmiş bir cihaz sistemi ile  yapılandırılmıştır.

İmplant Çeşitleri Nasıl Kullanılır?

İmplant çeşitlerinin kullanımı ağız, damak ve diş ölçümleri alınarak güvenli bir şekilde uygulanır. Subperiostal implantlar, kafes biçiminde ince metalaaşımından elde edilmektedir. Cerrahi müdahalelerle çene kemiği, hekim tarafından profesyonel bir şekilde açılmaktadır. Açılan kemiklerden ölçü alınarak İmplant dişi hazır hale getirilir. Subperiostal İmplant kemik üzerine yerleştirilerek dişin kullanım ömrünü uzatır. İntramukozal İnsert, Titanyum yapılı implant çeşitlerindendir. Genel olarak protezlerde retansiyon artması için kullanılır. Endodontik stabilizatörler, zayıf olan diş köklerini sabit konuma getirir. Endostal (Endosseöz) İmplant, kemik içerisine yerleştirilerek kemikle beraber hareket ettirilir. Transmandibular (Transosseöz)İmplantlar,    alt çene için kullanılan implantlardandır. Sadece tek bölgeye yerleştirildiği için kullanıcıların çok fazla tercih etmediği bir implant çeşidi olarak bilinir. 

İmplant tedavisi Öncesinde Dikkat Edilmesi Gereken Faktörler Nelerdir?

İmplant tedavisi öncesinde dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

 • Ağız ve diş bölgesi için yeteri kadar hijyen sağlanmadığında enfeksiyon riski ortaya çıkmaktadır. Bu yüzden ağız ve diş bakımının tedavi öncesinde özenli bir şekilde yaptırılması gerekir.
 • Çene kemiğinin implant için uygun olup olmadığı uygulama öncesinde belirlenmelidir. Eğer çene yapınız implant için uygun değilse implant tedavisine başlamadan önce ağız ve çenenin uygun hale getirilmesi için çeşitli işlemler yapılmalıdır.
 • Uygulama esnasında anestezi işlemi uygulanacağı için kişinin anesteziye ihtiyacının olup olmadığı teyit edilmelidir. Bir gece öncesinde yeme içmeye ara verilerek diş ve ağız bölgesinin tedaviye hazır hale getirilmelidir.

İmplant Tedavisi Sonrasında Hasta Yorumları Nelerdir?

İmplant tedavisi sonrasında ortaya çıkan tedavi yorumları genel olarak olumludur. Hastaların çoğu gözünde büyüttüğü kadar sancılı bir dönem geçirmediklerini ifade etmiştir. Sorunsuz bir şekilde atlatılan tedavi, uzman hekim kontörlünde ve profesyonel hekim kontörlünde başarılı bir şekilde sonuçlanmaktadır. Hem estetik açıdan çok hoş duran dişler hem de kolay bir tedavi avantajı sunmaktadır.  Tedavinin hazırlık ve uygulama sürecinde muhakkak zorluklar meydana gelebilmektedir. Tedavi sonrasında teknik ya da hastanın kendi isteğine göre yeniden implant tedavisi uygulanabilmektedir. Kendi dişlerinizden hiçbir farkı olmayan implant dişer, hastaların tedaviden mutlu bir şekilde ayrılmalarında oldukça etkilidir. 

Ayrıca diş protezi fiyatları hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

İmplant Nasıl Bir Uygulamadır?

İmplant tedavisi başarı oranı son derece yüksek bir tedavi şekli olarak bilinir. Kemik kaybını önleyen İmplant hastanın diş sağlığını güvenle korumasına yardım eder. Tedavi ve iyileşme süreci oldukça kısa ve acısız bir şekilde sürdürülür. Kişinin konuşma ve çiğneme fonksiyonları büyük ölçüde düzelir.  Hareketli protez kullanımından bir hayli zorlanan hastalar için gayet kolay ve kullanışlı bir yöntemdir. Tedavi ile stetik katkısının yanında hastanın kendine olan özgüveni artmış olur. Uygulamada az sayıda implant kullanıldığı için maliyeti çok hesaplı ve düşüktür. 

İmplant Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

implant tedavisi nedir

İmplant tedavisinin avantajları kapsamında İmplant tedavisi, diğer protezlere göre çok daha iyi çiğneme fonksiyonu kazandırır. Diş yapısı estetikli, beyaz ve dayanıklıdır. Sizi hareketli protez kullanımından kurtararak, özgüveninizi yeniden kazanmanızı sağlar. Çene kemiği erimeleri bu tedavi ile azalır. Doğal dişlerin aşındırılıp, köprü yapılması zorunluluğunu da ortadan kaldırarak, kişinin diş sağlığını büyük ölçüde korur. Diş eti ve kemiğini desteklediği için köprü protezlere oranla daha doğal ve estetik sonuç almanızı sağlar. İmpalant ile daha sağlıklı dengeli ve düzenli bir beslenme alışkanlığı kazanabilirsiniz. 

İmplant Neden Gerekli?

İmplant takma işlemi özellikle eksik dişlerinizi yeniden kazanmanız açısından oldukça önemlidir. Eksik dişer öncelikle estetik görüntünün yanında daha mutlu ve özgüvenli gülüşlerin kaybedilmesine neden olur. Bu da kişileri sosyal ve aile ortamlarında daha fazla kaygılandırarak ciddi psikolojik sorunlara yol açar. Fonksiyonel olarak eksik dişlerle besinleri çiğnemede büyük ölçüde zorluklar yaşanır.  Konuşmada istenmeyen seslerin oluşması da eksik dişlerin kişi üzerinde bıraktığı en büyük problemlerdendir. Eksik diş implantın takılmasını gerekli kılan en büyük nedenlerdendir. Çünkü eksik diş, diş bölgesindeki boşluklara neden olarak,  komşu dişlerin bu boşluklara doğru kaymasına neden olur. Direk çiğneme kuvveti bu dişlere baskı yapar ve destek dokuları giderek zayıflayıp yok olur. Diş köklerinin açılması en son diş kaybına neden olur ve bu da hiç istenemeyen bir durumdur. Uygun İmplant fiyatları 2021 ile alanında profesyonel uzman diş hekimlerinden destek alarak en doğru,  başarılı ve kaliteli implant tedavisi alabilir, daha sağlıklı ve mutlu gülüşlere sahip olabilirsiniz.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status