İmplant Tedavisi Fiyatları 2021

13.04.2021
1.137
İmplant Tedavisi Fiyatları 2021
REKLAM ALANI

İmplant tedavisi fiyatları 2021 tedavide uygulanan yöntemlerin çok fazla olması nedeniyle farklılık göstermektedir. Uygulama sırasında kullanılan teknik araç gereç sisteminin ne ölçüde kaliteli olduğu, İmplant türü ve hekim tecrübesi de tedavinin fiyat aralığınını değiştirmektedir. İmplant tedavi fiyatları başta olmak üzere tedavi süresinde hangi süreçlerden geçeceğiniz ve diş yapınıza uygun olan implantların uzun ömürlüğünü hakkımda uzman hekiminizden bilgi alabilir, güvenli bir şekilde implant tedavisinde başlayabilirsiniz. Tek bir diş üzerinde gösterilen ücret tarifeleri ayrıca kur dengesine göre sürekli değişmektedir. İki adet implant diş taktıracaksınız size söylenen ücreti iki ile çarpmalısınız. İmplant tedavisi fiyatları 2021 ortalama 1500-  12000 arasında değişmektedir. Bu aralığın altında fiyatlara implant diş taktırabilir, normal dişlerden farksız olan implant diş kalitesinden faydalanabilirsiniz.

Diş İmplant Nedir?

dis implanti  avantajlari

Diş implant tedavisi titanyumdan elde edilen vidaların çene kemiğinin içine yerleştirilmesi işlemidir.  Uzman hekimler tarafından yapılan bu işlemle vidaların üzerine oluşturulan diş protezleri yerleştirilir. Bu sayede dişlerde ki eksiklik tamamlanarak sağlıklı ve oldukça uzun ömürlü dişlere kavuşmuş olursunuz. Sağlıklı olduğu kadar kişiye estetik bir görünüm kazandıran İmplant diş tedavisi son yılların en çok rağbet gösterilen en etkili diş kaplamalarından olmuştur.

Diş İmplantının Avantajları Nelerdir?

Diş implantının avantajları ilk olarak dişteki eksikleri tamamlayan en doğru ve etkili yöntemlerden olarak gösterilmektedir. Tedavi dişlere zarar vermeyecek kadar sağlıklı ve hijyenik koşullar altında yapılmaktadır. Diğer diş protezi diş ekleme işlemelerinde dişler kesilip küçültülürken,  implant dişlerde bu gibi sorunlara yer verilmez. İmplant takılırken teknoloji tasarım yeni ve kaliteli diş kaplamalarından faydalanılır. İmplantların normal dişlerden farkı yoktur. Vidalar çeneye doğrudan monte edildiği için, hastalar bu dişleri kendi dişleriymiş gibi güvenle kullanabilir.  Konuşma, gülme, yemek yeme gibi tüm hareketlerinizi rahatlığıyla yapabilir, hiçbir sorun yaşamadan implant güvencesinden faydalanabilirsiniz.

Diş İmplant Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Diş implnt tedavisinin uygulandığı kişiler 18 yaşını doldurmuş çene gelişimini sağlıklı bir şekilde tamamlayan bireylerin hepsidir. Tedaviden önce uzman hekiminiz tarafından belirli testler yaptırılarak hastanın implant için uygunluğu denetlenir. Şeker hastalığı, kemik erimesi, ve kan sulandırıcı ilaç kullanan hastalara İmplant tedavisi önerilmemektedir. Ancak alınan önlemler neticesinde bu hastaların da Implant tedavisinden faydalanması için bazı iyileştirici politikalar izlenmiştir.  

Diş İmplant İşlemi Nasıl Uygulanır?

Diş implant işlemi hakkında ilk etapta uzman bir diş hekimiyle iletişim kurarak kafanızdaki tüm sorulara cevap alabilirsiniz. Operasyonda ilk aşama detaylı bir Implant muayene ve röntgen çekimidir.  Çene kemiklerinin ve kalan dişlerin ölçüleri alınarak kişinin tedavi için hazır olup olmadığı tespit edilir. Elde edilen bulgu ve veriler neticesinde tedavide belirli yol haritaları bulunmaktadır. Tedavi sürecinde gerçekleşen bütün işlem ve bilgiler bu plana göre yürütülür. Uygun İmplant tedavisi fiyatları 2021 seçilip hekim kontrolünden geçirilerek tedaviye uzman hekim bakışıyla adım atılır. İmplant uygulaması hastaya hafif oranda sedasyon verilmesi ile başlatılmaktadır. Sedesyon ile hasta hafif derece uykuya daldırılır. Tam bir genel anestezi olarak tanımlanmayan bu işlem, hastaların hafif şekilde reflekslerini kontrol edebilecek şekilde uyutur. 

Diş İmplantı Nasıl Yerleştirilir?

Diş implantı yerleştirme işlemi iki farklı yöntemle yapılır. Tek ve çift aşamalı olarak gerçekleşen tedavi şu şekilde gerçekleştirilir: tek aşamalı implant uygulamasında implant çeneye yerleştirilerek, üzerine bir başlık koyulur. İkinci bir uygulama olarak implantlar takılırken, vidalar çene kemiğine takıldıktan sonra vida üzerine diş eti kapatılarak diş yüzeyi iyileşmeye bırakılır. Bu yöntemde son aşamada protezler sonradan takılacaktır. 

Her iki ımplant tedavisinde de de dişlere geçici köprü yerleştirilir. Bu işlem alt çenede uygulanacaksa eğer 3 ay, üst çenede 6 ay gibi bir sürede iyileşme gerçekleşir. Nadir bile olsa implant işlemi uygulandıktan sonra dişler hiçbir işleme gerek kalmadan doğrudan dişlere uygulanabilir.  Ancak genellikle tedavi sürecinde yukarıdaki işlem süreleri geçerli olmaktadır.

Ayrıca saç ekimi fiyatları hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Çekilen Dişin Yerine Ne Zaman İmplant Yapılır?

dis implant tedavisi nasil yapilir

Çekilen dişin yerine takılan implant uygulaması çekilen dişin yerine beklemeden takılabilmektedir. Diş köklerinin sağlık durumu bu süreçte oldukça önemlidir. Diş kökleri iltihaplı ve hasta bir durumda ise,    15 gün bekledikten sonra implant takılır. İmplant süreci hastanın durumuna göre değişmekte olup, hekim muayenesi ve gerekli test aşamasından sonra implant vida yerleştirilmesi uygulaması ortalama 30- 40 dakika sürmektedir. Vidayı çene bölgesine yerleştirdikten sonra yapay tabanın kemikleşerek dişlerin bu bölgeye tamamen oturması yaklaşık olarak 3- 6 ay arasında değişmektedir.

Ne Zaman İmplant Yapılır?

İmplant tedavi yöntemini uygulamak için öncelikle diş köklerinizin İmplant için uygunluğu test edilir.    Çekilen diş yapısı çok iltihaplıysa ve çekim yapılan yerde yeterli kemik yoksa, çok zor bir çekim işlemi gerçekleştiyse çekin diş çekim sonrası hemen çene bölgesine implant yerleştirilmelidir.

Impalnt tedavisi özelikle özel klinikler vasıtasıyla hastalara sunulan estetik uygulamanın yanı sıra sağlıklı bir uygulamadır. SGK kapsamında devlet hastalara bazı şartlar sonrasında ücretsiz implant hizmeti sunmaktadır.  SGK’nın yaptığı açıklamaya göre; 

Hastada aşırı doku kaybının olması, kemik içinde tümör ya da kist oluşumu başlayıp gelişim göstermesi, Engelli oranın  %40 düzeyinde olması, Konjenital diş eksikliği olması gibi durumlarında tüm İmplant diş tedavisi ücretlerini devlet üstlenmektedir. Kemik rahatsızlığı olan hastalar için SGK her ödeme için 4 implanta kadar tedavi hizmeti karşılamakta, hastalarda herhangi bir yaş şartı aramamaktadır. İmplant desteği sağlamak için hastanın 18 yaşını doldurmuş olması gerekmez. İmplant tedavisi fiyatları 2021 kapsamında diş yapınıza ve tedavi uygulamalarına göre size en uygun olan Implant yöntemini seçerek güvenli, konforlu ve sağlıklı bir klinik hizmeti alabilirsiniz. Klinik bünyesinde yer alan İndirimli kampanya tarifelerini takip ederek Implant tedavisi ayrıcalıklarından faydalanabilirsiniz. 

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status