Kalça Botoksu Nedir, Nasıl Yapılır?

22.05.2021
740
Kalça Botoksu Nedir, Nasıl Yapılır?
REKLAM ALANI

Kalça botoks işlemi, bir dizi farklı işlemlerden oluşan bir cerrahi uygulamadır. Kalça estetiği içerisinde; kalça dolgusu, kalça kaldırma ve dikleştirme, kalça küçültme gibi uygulamalar yer almaktadır. Yaşa bağlı olmaksızın vücudun deforme olan bölgelerine uygulanan tüm estetik cerrahi işlemleri kalçaya da uygulanmaktadır. Kesi işlemi olmadan ameliyatsız bir şekilde anestezi gerekmeden kolaylıkla kalça botoksu gerçekleştirilebilir.

Aquafilling denen bir dolgu sistemi ile kalçada istenen bölgede, hastanın isteği üzerinde doktor tarafından belirlenen miktarda dolgu enjekte edilir. Enjeksiyon işlemi sonrası kalça, belirlenen miktarda büyür ve dolgunlaşır. Dolgu enjekte edilen kalça daha dik ve gergin bir hale gelmektedir. Kalça botoksu uygulaması şu şekilde yapılmaktadır:

 • Bu yöntemin en avantajlı yanı ağrısız ve acısız gerçekleşmesidir.
 • Uygulama sonrasında hasta, gündelik yaşamına geri dönebilmektedir.
 • Kalça botoksu işlemine başlamadan önce lokal anestezi uygulanır.
 • Belirlenen miktardaki dolgu malzemesi, çok ince kanüller ya da uygun iğneler ile belirlenen noktalardan enjekte edilir.
 • Enjeksiyon işlemi bittikten hasta, acı hissetmez. Ağrı ya da sancı oluşmaz. Enjeksiyondan dolayı kırmızılık oluşabilir. Bu kırmızılık kısa sürede geçer.
 • Kalça botoksu işlemi yaptıran hastalar, ameliyat sonrası iyileşme dönemini kolay bir şekilde atlatır. Birkaç hafta içerisinde ise kalça, tam şeklini almaktadır.

Kalça Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar Nelerdir?

kalca estetigi kimler icin uygundur

Kalça operasyonu ardından dikkat edilmesi gereken hususlar şu şekilde verilmiştir:

 • 2 gün süre ile banyo yapılmaması gerekir.
 • 1 – 2 ay boyunca doktorun önerdiği özel korse takılmalıdır.
 • Kalça estetiği sonrası 1 ay süre boyunca spor yapılmamalıdır.
 • Kalça bölgesinin dış etkenlere karşı korunması, kalça botoksu için önemli durumlardan bazılarıdır.

Ayrıca botoks hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Kalça Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kalça büyütme operasyonu iki farklı şekilde yapılmaktadır. Bunlar:

 • Yağ enjekte edilmesi ile yapılan ameliyatlar
 • Silikon protez kullanılarak yapılan ameliyatlardır.

Silikon Protez ile Kalça Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Silikon protez kullanılarak kalça büyütme operasyonu, kalça kavisinin ortasında görülmeyen bir alanda yapılan 5 cm’lik bir kesi işlemi ile hastaya uygulanır. Kas içerisine konan, hastaya uygun şekildeki silikon protezler sayesinde istenen kalça şekline kavuşulmuş olur. Ayrıca kas içine konulmasından dolayı dışarıdan fark edilmeyecek şekilde doğal olur. Bu operasyondan sonra oluşabilecek ödem ve kanama risklerini engellemek adına hastalara özel bir korse giydirilmektedir.

Silikon Protez ile Kalça Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Silikon protez kullanılarak kalça büyütme operasyonu, kalça kavisinin ortasında görülmeyen bir alanda yapılan 5 cm’lik bir kesi işlemi ile hastaya uygulanır. Kas içerisine konan, hastaya uygun şekildeki silikon protezler sayesinde istenen kalça şekline kavuşulmuş olur. Ayrıca kas içine konulmasından dolayı dışarıdan fark edilmeyecek şekilde doğal olur. Bu operasyondan sonra oluşabilecek ödem ve kanama risklerini engellemek adına hastalara özel bir korse giydirilmektedir.

Silikon Protez Kalça Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Protez ile gerçekleştirilen kalça büyütme operasyonu sonrasında iyileşme dönemi sonrası birkaç gün yüz üstü yatılması önerilmektedir. Kalça büyütme ameliyatından 2 – 3 hafta sonra normal hayata geri dönülebilir. Aynı zamanda ameliyat izi tam kalçanın arkasında olacağı için belli olmayacaktır. Doktorun verdiği özel korse, ameliyattan sonraki süreçte en az 1 ay giyilmelidir.

Yağ Transferi ile Kalça Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yağ transferi yöntemi ile gerçekleştirilen kalça büyütme operasyonu istenmeyen bölgelerdeki yağların alınarak hastanın kalça kısmına enjekte edilmesi olarak özetlenebilir. Bu yöntem sayesinde çok doğal bir görüntü elde edilirken kişinin kendi dokusu ile vücuduna şekil verilmiş olur. Diğer bir ismi de Brazilian Butt olan ve bel inceliği ve kavisi buradaki yağların alınması ile sağlanan bir cerrahi işlemdir.

Yağ Transferi ile Kalça Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Yağ transferi ile gerçekleştirilen kalça büyütme operasyonu sonrasında iyileşme dönemi için hasta en az 15 gün boyunca doktorun önerdiği özel korseyi giymelidir. Kalça bölgesinde oluşabilecek morluklar bir hafta içerisinde geçer. Ödemler ise en fazla bir ay içerisinde kaybolmaktadır. Bu operasyonda daha çok teknolojik yöntemler kullanmak, hastanın iyileşme sürecini hızlandırmaktadır. Aynı zamanda morluk ve ödem gibi riskleri de en aza indirmeyi sağlar.

Yağ Transferi ile Yapılan Kalça Ameliyatının Avantajları Nelerdir?

Yağ transferi yöntemi ile gerçekleştirilen kalça büyütme operasyonunun öne çıkan özellikleri şu şekildedir:

 • Kalça kıvrımları çok daha doğal gözükür.
 • Vücut hattı incelir ve bel bölgesi daha ince durur.
 • Kalça yukarı doğru kaldırılır.
 • Vücut hattı gençleşir.
 • Kalça daha yuvarlak bir görünüm kavuşur.
 • İki kalça arasındaki hacim farkı ortadan kalkar.
 • Kalçada sarkma durumu varsa tedavi edilir.
 • Bu yöntem ile gerçekleştirilen kalça büyütme estetiğinde, operasyondan sonra görünür bir iz olmaz.

Ayrıca çene botoksu hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Kalça Sarkması Nasıl Tedavi Edilir?

kalca estetigi avantajlari

Kalça sarkması durumlarında kalça dikleştirme ya da kalça germe işlemleri uygulanarak tedavi edilebilmektedir. Kalça şekillendirme işlemleri yağ enjeksiyonu, silikon protezler, kimyasal protezler ve kalça dolgusu ile gerçekleştirilmektedir. Bu aşamalarda oluşan fazla cilt kalça kavisi üzerinden martı kanadı adı verilen şekilde çıkarılmaktadır. Bu operasyondan sonra çıkacak doku, hastadan hastaya değişiklik gösterebilir. Hasta eğer ki çok fazla kilo vermiş ise çıkan doku daha fazla miktarda olacaktır.

Kalça Botoksu Fiyatları Nelerdir?

Kalça botoksu işleminin fiyatları ortalama olarak 7.000 TL – 15.000 TL arasında değişmektedir. Kalça botoksu fiyatlarına etki eden unsurların başında; uygulamanın yapılacağı klinik ya da hastane, doktorun deneyimi, uygulamanın yapılacağı semt ve şehir, kullanılan anestezi ve dolgu malzemesi vardır. Yağ transferi fiyatı söz konusu olduğunda ise yağ toplama liposuction yöntemi ile değişiklik göstermektedir. Her iki işlem için de tek noktadan giriş yapılır ve dolgu enjeksiyon işlemi gerçekleştirilir.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status