Kanal Tedavisi Fiyatları 2021

07.05.2021
1.219
Kanal Tedavisi Fiyatları 2021
REKLAM ALANI

Kanal tedavisi fiyatları 2021 hastanın durumuna tedavide uygulanan teknik cihaz kalitesine ve diş sayısına göre değişiklik gösterir. Diş köklerinde meydana gelen enfeksiyon ve mikroorganizmalara kesin çözüm olarak gösterilen tedavi,  diş ve diş eti çürümelerini tamamen ortadan kaldırmaktadır.  Diş hekimlerinin yaptıkları muayene sonucunda nasıl bir diş kaplaması yapılacağı önceden belirlenir.  Hasta detaylı bir şekilde muayene sürecinden geçirilerek en uygun kanal tedavisi fiyatları 2021 ile uzman klinik desteği alarak kısa sürede diş ağrılarından kurtulur. Her bütçeye uygun şekilde yapılan tedavi oldukça hassas  bir şekilde dişlere  uygulanır.

Kanal Tedavisi Nedir?

kanal tedavisi icin hangi yollar izlenir

Kanal tedavisi genellikle ağız hijyenine ve diş bakımına dikkat edilmemesi sonucu dişlerin çürümesi ya da kırılma sorununa getirilen en etkili ve kesin bir çözümdür. Diş kökleri meydana çıkan dişlere uygulanarak, diş köklerinin hava almasıyla ortaya çıkan diş ağrılarını kısa sürede dindirir. Geçmişte sadece bir sebepten ötürü bile doktora gitmek dişlerin çekilmesi için yeterli bir sebepti. Kayıp dişler için hareketli protezlerin yanı sıra köprü tedavisi uygulamaktaydı. Artık kanal tedavisi ile bu dişlerin köklerine inilip buradaki sinirler alınarak oluşan boşluklara sağlam malzeme dolgusu doldurulmaktadır. En son aşamada çürüklerden arındırılan dişlere zirkonyum ya da diş dolgusu uygulanarak tedaviye kontrollü bir şekilde son verilir. Kanal tedavisi sonrası ortaya çıkabilecek çeşitli ani kriz anlarında dişe müdahaleler yapılarak, yeni kanal tedavileriyle diş yapısına zarar verilmeden diş bölgesi kontrol altında tutulur. En son dişinizi bile kurtarma amacı taşıyan tedavi sayesinde dişiniz artık yaşamıyorsa bile kendi dişinizi kullanmaya devam edebilir, daha sağlıklı ve estetik bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Ayrıca zirkonyum diş fiyatı hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Kanal Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kanal tedavisi uygulama aşaması dişinizde meydana gelen hastalık ve diş yapınızın şekline göre değişir. Dişinizdeki enfeksiyon oranını bitirmeye yönelik olarak antibiyotik tedavisi uygulanır. 3 seansta uygulanan tedavinin genel seyri uzman hekiminiz tarafından önceden belirlenir. Tedavinin ilk aşamasında röntgen çekimi yapılır. Çene yapınızı ve diş köklerinizi görüntüleyerek diş köklerinin yapısını eve sağlık durumunu bu sayede daha rahat bir şekilde görebilirsiniz. Kanal tedavisi yapılacak olan bölge sınırlı uyuşturma ile uyuşturularak tedavi acı duymadan oldukça hafif bir şekilde uygulanır. Dişleriniz üst çenenin sağ kısmında yer alıyorsa sadece bu bölgede üst çenenin alt kısmına anestezi uygulanır. Doktorunuz bölgede herhangi bir his kaybı olup olmadığını kontrol ederek, bölgenin tamamen uyuştuğunun kanaat getirirse kanal tedavisini hemen başlatır. Kanal tedavisi uygulanacak bölgenin özellikle diş köklerine yabancı bir cisimle girilmemeli, diş kök ve etleri tedavi sürecinde olabildiğince daha hijyenik bir şekilde muhafaza edilmelidir. Bu sebeplerle diş ve çevresi su geçirmez bantlarla bantlanarak diş çevresi sağlık koşulları çerçevesinde steril bir şekilde saklanmalıdır.

Kanal Tedavisi İçin Hangi Yollar İzlenir?

Kanal tedavisi için izlenecek yollar kapsamında ilk olarakdiş ve dış kökleri uygulama için sağlık bir şekilde hazır hale getirilerek dişte delikler açılmaktadır. Kanal tedavisi fiyatları 2021 ve tarife ücretleri her donem kur politikaları ve enflasyon oranına göre değişmektedir. Alanında deneyim sahibi uzman hekimlerden destek alarak dişlerinizde açılan deliklerle dişiniz açığa çıkarılmaktadır. Uygulama sürecinde çene ve diş sayısına göre, tedaviyi kaliteli ve profesyonel bir şekilde yaptırabilirsiniz. Uzman hekiminiz enfeksiyonlu bölgeye ve diş köklerine küçük bir matkap yardımıyla giriş yaparak mikroplu bölgeyi temizleme işlemini daha rahat bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Kanal Tedavisi Nasıl İşleme Alınır?

Kanal tedavisi işlem süreci sinirlerin temizlenmesiyle daha rahat bir şekilde uygulanır. Sinir yuvaları genişledikçe diş bölgesi oldukça kolay ve hızlı bir şekilde temizlenir. Bu sayede bölge, enfeksiyonlu sinirlerin yanı sıra yabancı maddelerden de arındırılmış olur. Bütün bu kanal tedavisi işlem sürecinde kanallar genişletilerek dişe kolayca yerleştirilir. Kanal uygulaması yapılacak bölge sinir uçlarından arındırıldığı için hasta artık ağrı ya da hiçbir sızı hissetmemektedir. Kanalların içinde bulunan çürümüş diş dokusu ve diş parçalarını daha da hijyenik hale getirip temizlemek için sodyum hipoklirit denilen sıvılar kullanılır. İçi boşalan kanalların boş bir şekilde beklemesi oldukça sakıncalıdır.  Bu işlem için Guta percha denilen kauçuk malzeme kullanılarak diş bölgesi muhafaza edilmektedir. Bu malzemeyi vücut hemen tanıyarak yabancı bir madde olarak algılamamaktadır.  

Ayrıca dudak estetiği hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Kanal Tedavisi İle Dişler Nasıl Dayanıklı Hale Getirilir?

kanal tedavisi ile disler nasil dayanikli hale getirir

Kanal tedavisi ile dişlerin dayanıklı hale gelmesi için dişin kauçuk maddeyle hiç bir şekilde reaksiyon göstermeyecek boyuta gelmesi gerekir. İnce bir çubuğu andıran bu malzemeler diş köklerine ve boşaltılan sinir bölgelerine oldukça rahat bir şekilde yerleştirilmektedir. Tedavi sürecinde diş hekiminizin genel diş sağlık durumunuzu değerlendirmesiyle su geçirmez kaplama kullanılacak dişler güvenli bir şekilde saklanmaktadır. Diş köklerinin kapatıldıktan bir müddet sonra kalıcı dolgu için bir müddet daha bekleyerek diş kaplama işleminin diş kök ve gövdesine sağlam bir şekilde yerleşmesine yardım edebilirsiniz. Bu karar için en doğru kararı ise destek aldığınız uzman hekiminiz belirleyecektir. Doktorunuz bu süre içinde beklemeniz gerektiğini öngörüyorsa kanalların yabancı maddelerle dolmadan daha hijyenik bir şekilde işlem görmesi için geçici dolgu işlemi yapılmaktadır. Bir sonraki tedavi seansı için hastaya randevu verilerek kanal tedavisi süreci kontrollü bir şekilde yönetilmektedir. 

Kanal Tedavisi İçin Hangi Dolgu Yöntemleri Kullanılır?

Kanal tedavisi için tercih edilen dolgu uygulamaları Kompozit, zirkonyum, porselen gibi diş ve çene yapınıza en uygun olan diş kaplama yöntemleridir. Doktorunuz kalıcı dolgu yapımı için randevu verdiyse size çeşitli dolgu ve kaplama çeşitleri sunar. Tedaviye başlamadan önce herhangi bir şikâyet ve sancınız yoksa uygulanan kanal ve dolgu tedavisi uygulamaları diş sağlığınız için herhangi bir şekilde risk oluşturmayacaktır. Kanal tedavisi fiyatları 2021, klinik kadro kalitesi ve tedavide uygulanan teknolojik cihazların modern boyutu tedaviden aldığınız sonucun kalite ve verimini son derece etkilemektedir.                Tedavi süresi işinizin yapısı ve enfeksiyon durumuna göre tek seansta olabileceği gibi, 2 seansta hatta çok daha uzun süreli bir şekilde gerçekleşebilmektedir.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status