Karın Gerdirme Ameliyatı Fiyatı 2021

06.05.2021
984
Karın Gerdirme Ameliyatı Fiyatı 2021
REKLAM ALANI

Karın gerdirme ameliyatı, tıp dilinde abdominoplasti olarak adlandırılan, karın bölgesindeki deformeleri yok etmek için yapılan bir estetik operasyonudur. Kadınların en çok tercih ettiği estetik türlerinden biridir. Karın gerdirme işlemi, hastada bulunabilecek üç probleme odaklanarak bunları düzeltmeyi amaçlar. Bu problemler

  • Karın bölgesinde oluşmuş sarkıklık
  • Hamilelik nedeniyle karın bölgesinden ayrılan ve yırtılan kaslar
  • Elastikiyetini kaybetmiş cilt

olarak sıralanabilir.

Karın Gerdirme Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

abdominal ayrilma nedir

Karın gerdirme ameliyatı olanlar, genelde karın bölgesindeki deformelerinden rahatsız olan kadınlardır. Kadınlar için güzel görünmek çok önemlidir. Bu güzelliğin tamamlayıcılarından biri de düzgün bir karına sahip olmaktır. Kadınların karın bölgesi birçok nedenden dolayı deforme olmaya daha açıktır. Bu deformelerin en büyük sebebi ise hamileliktir. Hamilelik ve doğumdan sonra karın bölgesindeki deri, elastikiyetini kaybederek sarkar. Bu deformelerin düzelmesi için diyet ve spor uygulamaları tek başına yeterli olmaz. Kesin çözüm için  estetik operasyonlara başvurulur. Karın gerdirme ameliyatı uygulama nedenleri şunlardır:

  • Hamilelik sonucu oluşan çatlaklar ve sarkmalar
  • Aşırı kilo alıp verme sonucu oluşan gevşeme ve sarkmalar
  • Karındaki kasın zayıflaması.
  • Yaşlanmaya bağlı oluşan deformasyonlar

Karın gerdirme ameliyatı sigara içenler için riskli bir ameliyattır. O yüzden bu ameliyatı olmadan kısa bir süre  önce hastaların sigarayı bırakması gereklidir.

Abdominal Ayrılma Nedir?

Abdominal ayrılma karındaki abdominal (baklava kasları) kasların ayrılarak deforme olmasıdır. Abdominal ayrılma doğum yapan çoğu kadında gerçekleşen bir olaydır. Kaslar yapısını kaybederek esner ve ortadan ayrılırlar. Abdominal ayrılmaya hamilelik dışında bazı egzersizler de neden olur. Abdominal ayrılmanın kesin çözümü karın gerdirme estetiğidir.

Ayrıca uyluk germe fiyatları hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Karın germe ameliyatının yapılması için önce, hastanın şikayetine göre bir hedef seçildikten sonra tedavi planı belirlenir. Tedavi planı belirlendikten sonra gerekliyse ameliyat işlemi uygulanır. Karın gerdirme operasyonu, genel anestezi altında yapılır. Karın gerdirme ameliyatının süresi karın bölgesindeki deforme derecesine göre 4-6 saat arasında değişir. Kesi genelde, göbeğin altına atılır. Bu kesi iç çamaşırı altında kaldığı için kolaylıkla gizlenebilir. Kesi atıldıktan sonra, göbek deliğinin üzerindeki bölge gerdirilir. Fazlalık da atıldıktan sonra, sarkan deri kesilir. Karın derisi gerildikten sonra kesi dikilerek ameliyat tamamlanır. Bu ameliyattan hemen sonra korse giyilmesi zorunludur. Karın germe ameliyatı esnasında karından  çekilen yağlar, liposuction tekniği ile diğer estetik operasyonlarında kullanılabilir.

Karın Gerdirme Ameliyatı Ne Zaman İyileşir?

Karın gerdirme ameliyatının iyileşmesi için en az 1 ay geçmesi gerekir. Hasta, ameliyattan sonra 1-3 gün hastanede kaldıktan sonra taburcu edilir. Hastalarda ameliyattan sonra bir kaç gün ağrı ve şişlik gözlenir. Sıvı birikimini önlemek için karın bölgesine yerleştirilen drenler 1-3 gün sonra çıkarılır. Yaklaşık 3 hafta sonra dikişler alındıktan sonra hasta normal hayatına döner. Yara izleri en fazla bir sene sonra silikleşir ancak kaybolmazlar.

Karın Germe Ameliyatından Sonra İz Kalır mı?

Karın germe ameliyatından kalan izler bikini çizgisi seviyesindedir. Dolayısıyla iç çamaşırı ile gizlenebilir durumdadır. Ameliyat sonrası uygulanması gereken prosedürler doğru bir şekilde uygulandığında dikiş izleri kısa sürede iyileşir.

Mini Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Mini karın germe ameliyatı, yağlanma sonucu karnın alt tarafında oluşmuş sarkıklık gibi deformelerin düzeltilmesi için yapılan bir estetik işlemidir. Mini karın germe ameliyatında karnın alt bölgesinde birikmiş yağlar vaser liposuction yöntemi ile alınır. Sonra küçük bir kesi atılarak karın gerdirme işlemi tamamlanır. Bu teknikle yapılan karın germe ameliyatında göbek deliği bölgesine dokunulmaz.

Mini Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Mini karın germe ameliyatının yapılması genel anestezi işleminin uygulanması ile başlar. Yaklaşık 3-5 saat süren mini karın gerdirme ameliyatında, anestezi uygulandıktan sonra alt karın bölgesine küçük bir kesi atılır. Bu kesiden vaser liposuction yöntemi ile yağlar alınır ve deri gerginleştirilerek dikilir. Bu estetik işleminde üst karın bölgesine işlem yapılmaz.

Mini Karın Germe Ameliyatı Kalıcı mıdır?

Mini karın germe ameliyatının kalıcılığı, hastanın ameliyattan sonra yapacağı kilo kontrolüne bağlıdır. Eğer kişi kilo kontrolüne dikkat ederse mini karın germe estetiğinin kalıcılığı uzun yıllar sürer.

Karın Gerdirme Ameliyatı Hamileliği Etkiler mi?

Karın gerdirme estetiğinin hamileliği etkilemesi mümkün değildir. Estetik ameliyatı hamile olmadan önce yapılmışsa, doğumdan sonra yine sarkmalar görülür. Ameliyatın tekrarlamaması, kalıcı olması için doğumdan sonra yapılması önerilir.

Ameliyatsız Karın Gerdirmek Mümkün müdür?

Ameliyatsız karın gerdirme yöntemleri çeşitli yollarla kolajen üretimini uyararak cildin sıkılaşmasını amaçlar. Bu yöntemler genellikle lazer ile yapılır. Lazer ile karın gerdirme işleminde deri altındaki kolajen üretiminin uyarılır ve  karın bölgesindeki sarkmış deri gergin bir görünüme kavuşmuş olur. Başka bir yöntem olan vaser yöntemi ise deri altına ses dalgaları gönderilerek yapılan bir işlemdir. Her iki yöntem de ağrısız bir yöntemdir. Ameliyatsız karın gerdirme işlemi, vakanın derecesi fazlaysa uygulanmaz. Böyle vakalarda ameliyat gereklidir. Ameliyatsız karın gerdirme daha çok hafif vakalarda uygulanır. Hafif vakalarda uygulanan bir diğer ameliyatsız yöntem de endoskopik karın gerdirme uygulamasıdır. Bu uygulamada karna küçük bir delik açılır ve bu delikten içeri küçük bir kamera sokulur. Kameranın yardımıyla içerideki fazla yağlar alınır. Yine ameliyatsız bir yöntem olan Quantum tekniği ile de karın gerdirme işlemi yapılır. Quantum sarkmış ve gevşemiş kasları yeniden yapılandırmayı amaçlar. Quantum ile karın gerdirme işleminde karın bölgesine özel pedler yerleştirilir ve ilgili bölgeye düşük akımlar verilir. Böylelikle uygulanan bölgenin çalışması amaçlanır. Quantum uygulaması en fazla 12 seanstan oluşur ve her seans 40 dakika sürer. Ameliyatsız karın gerdirme işlemleri lokal anestezi ile yapılır.

Saten Karın Gerdirme İşlemi Nedir?

Saten ile karın gerdirme son zamanlarda oldukça popüler hale gelmiş, ameliyat olmak istemeyen hastaların tercih ettiği bir yöntemdir. Fokuslu radyo frekans ve ultrason cihazı ile yapılan bu işlem kolajen yapısını güçlendirmeyi amaçlar. Kolajen yapısının güçlenmesiyle deri de sıkılaşır.

Ayrıca popo büyütme fiyatları hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Erkeklerde Karın Gerdirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

karin gerdirme ameliyati iyilesme suresi

Erkeklerin karın gerdirme ameliyatı yaptırmasının en büyük sebebi kilo alımına bağlı olarak karın bölgesinde oluşan deformasyonlardır.  Erkekler için de kadınlarda olduğu iki yöntem kullanılır. Bu yöntemler tam karın germe ameliyatı ve mini karın germe ameliyatıdır. Ameliyattan sonra 4 hafta korse takmak zorunludur.

Karın Gerdirme Ameliyatı Riskleri Var mıdır?

Karın gerdirme ameliyatının oluşturabileceği riskler her ameliyattan sonra görülebilecek şeylerdir. Ancak bu riskler oldukça nadir görülür. Karın gerdirme ameliyatı sonrası anestezi riskleri haricinde görülen riskler enfeksiyon, pıhtı atması, kan veya vücut sıvısı birikimi ve yaranın yanlış iyileşmesidir. Bu riskler küçük müdahaleler uygulanarak giderilir. Enfeksiyon riski meydana gelirse antibiyotik ve drenaj kullanımı ile giderilir. Sıvı birikimi neredeyse hiç görülmez. Çünkü ameliyat sırasında sıvı birikimini önlemek için karın bölgesine drenler yerleştirilir. Pıhtı atması varis çorabı  ve ilaç kullanımı ile giderilir.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

Karın germe ameliyatının ücreti uygulanacak yönteme göre değişir. Her vaka kendine özgü olduğundan fiyatlar da kişiden kişiye farklılık gösterir. Karın gerdirme işlemini uygulayacak doktorun deneyim ve tecrübesi de fiyatları etkileyen bir unsurdur.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status