Kaş Ekimi Fiyatları 2021

02.04.2021
2.350
Kaş Ekimi Fiyatları 2021
REKLAM ALANI

Kaş ekimi son dönemlerde çok yaygın yapılan küçük estetik dokunuşlardan birisidir. Saç ekiminde kullanılan teknik kaşlarda da kullanılarak kaş ekimi de yapılmaya başlanmıştır. Kaşlar yüz üzerinde bakışın ve güzelliğin tamamlayıcısıdır. Özellikle kadınlar kaşlarına özenle bakar ve estetik bir görünüm sergilemek ister. Pek çok kadın kaşlarına istediği estetik görüntüyü verebilmek için çok fazla zaman ve para harcar. Kaş ekimi bu yöntemler içerisinde en makul ve en etkili olanıdır.

Daha önce hiç şekil verilmemiş ve alınmamış kaşlarda kıl kökü sayısı 1.200 civarı bir sayıdadır. Fakat kaşların kıl kökü sayısı yıllar içerisinde şekil verilmeye çalışırken maruz kaldığı işlemler sonucunda 200 civarına düşebilir. Estetik kaygıların yanı sarı geçirilen bazı hastalıklar da kaş dökülmesine sebep olabilmektedir. Yıllarca uygulanmış yanlış kaş şekillendirme ve makyaj teknikleri de kaş dökülmesine neden olur.

Geçtiğimiz 10 yıl içerisinde kaş ekimi operasyonları hem erkekler hem de kadınlar için yaygın tercih edilir hale gelmiştir. Kaş ekimi yaptıran kadınlarda olduğu gibi erkeklerin de sayısı yadsınamayacak kadar fazladır. Kaş ekimi, ekim yapılacak kişinin yüz şekline ve istediği kaş görünüme göre önceden çizilip birebir yapılabilmektedir. Bu sebeple kaş ekimi yaptırmak isteyenler, önceden sahip olmak istedikleri kaşı tarif ederek işlemi yapacak kişi ile beraber tasarlayabilirler.

Kaş Ekimi Nedir?

kas ekimi nedir

Kaş ekimi işlemi zamanla yoğunluğunda azalma görülmüş veya olduğunda daha güzel bir şekil verilmek istenen kaşlara yapılan ekim işlemidir. Bu ekim işlemi ünlü kişilerden halk arasında hemen hemen herkese kadar yayılmıştır. Günümüzde herkes kaş ekimi yaptırabilecek olanaklara neredeyse sahiptir.

Kaş ekimi medikal estetik alanında en çok talep olan estetik işlemidir. Kaş ekimi lokal anestezi altında yapılan bir estetik işlemdir. Lokal anestezi ile kaş ekimi yaptıran kişiler ekim işlemi esnasında ağrı veya acı hissetmezler.

Kaş ekimi işleminde mikro FUE tekniği kullanılır. Bu teknik oldukça kolay ve etkili bir tekniktir. Bu teknik ile kulakların arka kısmından alınan ince greftler denen kıllar kaşlara yerleştirilir. Bu işlem oldukça kolaydır ve yalnızca birkaç saat içerisinde tamamlanır. İşlem sonucunda oldukça doğal ve estetik bir görünüm elde edilir. Kaş ekimi işlemi, estetik işlemler içerisinde hasta mutluluğunu maksimum düzeyde sağlayan bir estetik işlemdir. Bu işlemden mutlu ayrılanların oranı oldukça yüksektir.

Önceki yıllarda kaşlara dövme yaptırılarak daha estetik ve dolgun bir kaş görüntüsü elde edilmeye çalışılıyordu. Fakat dövme ile kaş şekillendirme işlemi oldukça yapay görünen doğallıktan uzak bir kaş görüntüsü ortaya çıkarıyordu. Kaş ekimi işleminin uygulanmaya başlanması ile kaş dövmeleri de hızla tarihe karışan işlemler haline geldi. Çünkü kaş ekimi işlemi dövme işlemine göre çok daha doğal ve estetik bir işlemdir.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Kaş ekimi yapılış şekli oldukça kolay ve ağrısızdır. Temelinde bu işlem saç ekimi işlemi ile birebir aynıdır fakat kaşlarda saçlardan daha geç uygulanmaya başlamıştır. Saç ekimine göre transfer edilecek greft daha az olduğu için daha kısa süren bir işlemdir. Bu işlem lokal anestezi eşliğinde yapılır. Hastaya alım ve ekim işlemlerinden önce toplamda iki kez anestezi yapılır. Anestezi esnasında çok küçük ölçekte bir ağrı hissedilse de anestezi sonrasında ağrı veya acı hissedilmez.

Bu işlem öncesinde öncelikle hastanın beklentileri dinlenir ve doktorun tecrübeleri ile hastayı memnun edecek kaş şekli planlanır. Altın oran pergeli kullanılarak hastanın yüz şekline en çok uyacak kaş şekli belirlenir. Öncelikle kaşlara lokal anestezi yapılır. İhtiyaç duyulan sayı oldukça az olduğu için doktor öncelikle kaşlara safir FUE kanalları açar.

Bu sayede tam sayı bilinerek donör alma işlemi yapılmış olunur. Fazla greft alınarak kulak arkasında eksilme yaşanmasının önlemi alınmış olur. Daha sonrasında donör alınacak bölge görünmeyecek şekilde seçilip tıraş edilir. Bu bölgeye de lokal anestezi yapılır. donör bölgesinden greftler mikro FUE yöntemi ile alınır ve kısa bir sürenin ardından açılmış olan kanallara nakil işlemi gerçekleştirilir.

Hastaya işlem sonrası yapması gerekenler ve kaş bakımı anlatılır. İşlem pansuman yapılarak tamamlanmış olur. Operasyondan 1 gün sonra hasta evinde dinlenir. Ertesi gün işlemin yapıldığı klinikte kontrol gerçekleştirilir. Ekilen kaşların adaptasyon süresi hastadan hastaya değişim gösterir. Bu süre genellikle 1 veya 2 yıl arasında bir zaman zarfında gerçekleşir.

Ayrıca sakal ekimi fiyatları hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Kaş Ekimi Kimlere Yapılır?

Kaş ekimin yapılacak kişiler kendi doğal kaş görüntülerinden memnun olmayan kişilerdir. Aşağıdaki sebepler en yaygın kaş ekimi işlemi yapılması sebepleridir:

  • Kaşların görünümünden memnun olmamak: Kaşlarının görüntüsünü estetik bulmayan ve bu görüntüden memnun olmayanlar sıklıkla kaş ekimi işlemi ile kaşlarına şekil verdirir. Kaş görüntüsünden memnun olmamak için belli sebeplere gerek yoktur. Kaşlarının görüntüsünden memnun olmayan herkes daha estetik kaşlara sahip olmak için bu işlemi yaptırabilir.
  • Kaşların görünümünde gözle görülür seyreklik olması: Kaşların görüntüsünde seyreklik olmasının genellikle yaygın sebepleri vardır. Bunlarda birisi kaş şekillendirmek için uzun yıllar uygulanan işlemlerin kaşlarda dökülmeye ve seyrelmeye sebep olmasıdır. Diğer sebep de geçirilen bazı hastalıklar veya travmalar sonrası kaşların dökülüp seyrelmesidir.
  • Kaza ve yaralanmalar sonucu kaşları kaybetmek: Kaşlarda sadece dökülme ve seyrelme olmaz. Bazı kaza ve yaralanmalar sonucu kaşlar tamamen veya büyük oranda kalıcı kaybedilebilir. Bu gibi durumlarda kaş ekimi yaptırmak çok etkili bir yöntemdir.

Kaş Ekimi İşlemi Ne Kadar Sürer?

Kaş ekimi işlemi süresi oldukça kısa bir süredir. Lokal anestezi altında gerçekleştirilen bu işlem temelde kıl kökü nakil işlemdir ve tıpkı saç ekimi gibi bir yöntem izlenir. Ortalama olarak 2 ila 3 saat arasında bir süre içerisinde işlem tamamlanmış olur. Kısa süreli ve acısız bir işlemdir. Bu sebeple hastaların tedirgin olmalarını gerektiren hiçbir risk taşımaz.

Kaş Ekimi Sonrası İyileşme Süreci

kas ekimi nedir

Kaş ekimi sonrasında iyileşme süreci en kolay olan işlemlerden birisidir. Bu işlemin tek yan etkisi işlem sonrası kaşıntı oluşmasıdır. Vücudun verdiği doğal bir tepki olarak kaş ekimi sonrası yaygın olarak kaşıntı meydana gelebilir. Kaşıntı kıl kökü aktarımının aktarımı olarak ortaya çıkar ve işleme bir zarar vermez.

Kaşıntı hissinin geçmesi hastalara göre değişim gösterir. Bu süre ortalama olarak 2 haftalık bir süreyi bulur. Kaş ekimi işleminden sonra hastalar hemen evine ve normal hayatına dönebilir. İşlem sonrası 2. gün hastanın işlem yapılan kliniğe kontrole gelmesi gereklidir. Bu kontrol esnasında kıl köklerinin nakil işleminin başarısı gözden geçirilir.

Kaş Ekimi Fiyatları

Kaş ekimi fiyatları değişkenlik gösterir ve bunun sebebi her hastada farklı donör sayısına ihtiyaç duyulmasıdır. Her hastanın kaşındaki dökülme ve deformasyon oranı farklıdır. Aynı zamanda hastaların kavuşmak istedikleri kaş görüntüsü de farklılık gösterir. Kaş ekimi doktor müdahalesi ve işlemin yepıldığı merkezle birlikte kaç greft kullanılacağına göre de değişir. Az sayıda greft kullanılan ve az kıl kökü nakli yapılan işlemler daha düşük maliyetlidir.

Kaş ekimi fiyatları genel olarak tek kaş için 1.750 TL ile 2.500 TL arasında değişirken her iki kaş için 3.500 TL ile 5.000 TL arasında değişim gösterir.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status