Kirpik botoksu nedir, nasıl yapılır?

25.05.2021
1.227
Kirpik botoksu nedir, nasıl yapılır?
REKLAM ALANI

Kirpik botoksu dışarıdan müdahale olmadan doğal kirpikleri uyarır ve besler. Botoks uygulaması denilince akla gelen işlemlerin aksine kirpik botoksu kirpiklere uygulanan hidrolize keratin maskedir. Keratin maskenin daha etkili olabilmesi için kolajen, argan yağı, protein ve vitaminler ile desteklenmesi gerekebilir. Keratin, kolajen, argan yağı, protein ve çeşitli vitaminler kirpiklerin daha gür ve canlı görünmesini sağlar.

Kirpik botoksu nasıl uygulanır?

kirpik botoksu fiyatlari

Kirpik botoksu işlemi 4 ile 6 aşama arasında oluşur ve toplam 40 ile 60 dakika arası süren bir işlemdir. Bu aşamalar şu şekildedir:

  • Yağdan arınmış kirpikler kirpik bigudisine sarılıyor. Bigudiye sarmak yerine göz altına ve göz üstüne göz boyutuna uygun ped yerleştirilerek da bu işlem uygulanabiliyor.
  • Kirpiklere mikro çubuk yardımıyla jel solüsyon sürülüyor ve 15-20 dakika kadar bekleniyor.
  • Kirpiklere keratin bakımı yapılıyor.
  • Pigmentlerle rimel efekti veriliyor.
  • Sonrasında ise botoks kolojen ile kirpiklerin kalınlaşması sağlanıyor.
  • Son olarak kirpiklerin protein ve çeşitli vitaminlerle beslenmesi sağlanıyor.

Kirpik lifting ile kirpik botoks arasındaki farklar nelerdir?

Kirpik lifting kirpik botoksuna göre yapılması daha kolay bir işlemdir. Kirpik botoksu doğal kirpiklerin uzamasını ve çoğalmasını sağlar. Kirpik lifting ise doğal kirpiklerin boyanmasını ve hacimli durmasını sağlar. Botoks işlemi lifting işleminden daha dayanıklıdır. Kirpik botoksu işlemi 3-4 ay kalıcılık sağlarken kirpik liftingi işleminde 1-2 ay sonrasında bozulmalar meydana gelebilir. Kirpik liftingde kirpiklerde yanma gerçekleşebilirken kirpik botoksunda bu yanmalarla sık karşılaşılmaz.

Ayrıca yüz germe fiyatları hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Kirpik liftingi nedir?

Kirpik lifting sizin de satın alarak evinizde yapabileceğiniz bir uygulamadır. Uygulama sonucunda kirpikleri daha hacimli gösterir. Kirpik liftingi kendiniz yapmanıza rağmen uzun bir süre dayandığı ve daha ulaşılabilir olduğu için kirpik botoksuna göre sıklıkla tercih edilen bir işlemdir. Doğal kirpiklerin üzerine uygulanan bu bakım aslında keratin bakımıdır. Kirpik liftingi kendi evinizde yapabileceğiniz gibi aynı zamanda güzellik merkezlerinde de yaptırabilirsiniz. Hijyenik ve botoksuna göre daha kolay bir uygulamadır.

Kirpik liftingi kimlere uygulanabilir?

Kirpik lifting ince, seyrek, düz ve zayıf kirpikli kadın ya da erkek kişilere uygulanabilir ayrıca kirpikleri ipek kirpik uygulamasından ötürü zarar görmüş kişiler de doktor tavsiyesi ile kirpik liftingi tercih edebilirler ancak adet dönemindeki kadınlar, hamile kadınlar ve gözleri aşırı hassas ve alerjisi olan kişiler kirpik lifting uygulamasını tercih etmemelidir. Hamile kadınlar için kirpik lifting işlemi gebeliğin 4. ayından sonra uygulanabilir.

Evde kirpik lifting nasıl yapılır?

Evde kirpik lifting uygulaması sırasında herhangi bir acı hissetmezsiniz. İşlemin 3 aşamadan oluştuğunu söyleyebiliriz. İlk öncelikle kirpiklerinizin çok iyi temizlendiğinden emin olmanız gerekir. Herhangi bir makyaj kalıntısı işleminizin sonucunu olumsuz yönde etkileyebilir. Başlarken kirpiklerinize uygun bir ped göz üzerinize özel yapışkanla tutturmanız gerekir bu pedler göz boyutunuza göre değişkenlik gösterip s, m, l boyutlarında olabilirler. Tercih ettiğiniz bu boyut kalınlıkları ile kirpiklerinizin ne kadar kıvrılmasını istediğinize de belirler. Paketten çıkan ilk solüsyonu kirpiklerinize uygulayarak yaklaşık 10-15 dakika beklemeniz gerekir. Bu sürdüğünüz ilk serum kirpiklerinizin şekil almasını sağlayan bir serumdur. Daha sonrasında uygulayacağınız solüsyon ise kirpiklerinize renk katmakla görevlidir. En son işlem olarak kirpiklerinizi yağlayıp daha sonra temizleme suyu ile temizleyebilirsiniz. Ardından kirpiklerinize teker teker keratin uygulayabilirsiniz.

Vitamin lash botoks uygulaması nedir?

Vitamin lash botoks uygulaması tek başına değil kirpik lifting uygulaması ile uygulanır aksi takdirde sonuç vermemektedir. Kirpik lifting ile uygulanan vitamin lash botoks işlemi aynı zamanda keratin bakım ürünü denilebilir. Bu uygulamanın amacı doğal kirpiklerinizi zamanla uzatmak onları beslemek ve dolgunluğunu arttırmaktır. Ameliyatsız bir işlemdir, herhangi bir acı vermez. Keratin kirpik lifting bakımı ile daha uzun ve kıvrımlı olan kendi kirpiklerinize kirpik lifting işlemlerine ek olarak uygulanır.

Vitamin lash botoks uygulamasının faydaları nelerdir?

Vitamin lash botoks uygulaması içerdiği proteinler, argan yağı, keratin ve vitaminler sayesinde kirpiklerinizi güçlendirip besleyen hidrolize keratin bir maskedir. Bu maske kirpiklerinize bakım yapar gibi düşünebilirsiniz. Kirpik botoksunun doğal kirpiğe etkisinde olduğu gibi vitamin lash botoks işleminin sonrasında daha hacimli ve kıvrımlı kirpiklere sahip olursunuz. Tüm bunların yanı sıra kirpiklerde elde edilen kıvrım absürt durmaz ve doğal kirpiğinizi iki kat daha uzun gösterir. İnce telli zayıf kirpik yapısına sahip kişilerin kirpik tanelerini normalden daha kalın ve hacimli göstermek kirpik botoksunun asıl amacıdır. İçeriğinde bulunan protein, argan yağı, vitamin, kolajen ve keratin sayesinde kirpiklerin üzerinde bir maske görevi görerek kirpik tanelerine tutunur ve kirpiklerin ekstra hacimli görünmesini sağlar.

Kirpik perması nedir?

kirpik botoksu fiyatlari

Kirpik perması işlemi için özel perma makaraları kullanılır ve bu yolla kirpiklere hacim sağlanır. Kirpik perması işlemi kirpiğin uzunluğuna ve istenilen şekle göre değişkenlik göstermekle birlikte yaklaşık 40 dakika ile 50 dakika arasında süren bir işlemdir. Kirpikler vücudun en zor şekillenen kılları arasındadır. Bu nedenle işlemsiz kirpiklerin istenilen şekle girmesi için genellikle makyaj malzemeleri tercih edilir. Kirpik perması ilk yapıldığı zaman 1-1,5 ay kadar kalıcılık sağlayan bir işlemdir.

Ayrıca botoks hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Kirpik perması işleminde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Kirpik perması işlemi için alanında tecrübeli doktorlar ya da güzellik merkezleri tercih edilmelidir. Kirpik bigudisi kirpik boyuna uygun olarak seçilmeli böylece kirpiklerin gereğinden fazla ya da az kıvrılmasının önüne geçilmelidir. Eğer işlem titizlikle yapılmazsa kirpiklerde kırılma meydana gelebilir. Ayrıca işlem için kullanılan solüsyonların taze ve kaliteli olması çok önemlidir. Tarihi geçmiş ya da ağzı açık kalmış dolayısıyla bozulmuş solüsyonla yapılan işlemlerde gözler mikrop kapabilir ayrıca hijyenik olması açısından işlem için kullanılacak aletler daha önce kullanılmamış olmalıdır.

Kirpik botoksunun yan etkileri nelerdir?

Kirpik botoksu işlemi sonrasında 24 saat kirpikleri su ile temas ettirmemek gerekir. 6-8 haftaya kadar kalıcı bir etki gösterir ancak özel olarak bakım uygulanması gerekir. Kirpik botoksundan sonra makyaj yapılabilir ama su bazlı temizleyiciler ile makyajı ovmadan çıkarmak gerekir. Hamile bireylerde, simetri hastası bireylerde ve gözünde herhangi bir hastalık olan bireylerde yan etkileri daha şiddetli bir biçimde kendini gösterir.

Kirpik botoksu fiyatları ne kadardır?

Kirpik botoksu ücreti 300 TL ile 500 TL arasında değişkenlik gösterir. Kullanılan setin özelliğine göre fiyatlar değişkenlik gösterebilir. Ayrıca kirpik botoksu ile neredeyse aynı etkiyi veren lash lifting setlerini 100 TL ile 150 TL arasında değişkenlik gösteren fiyatlara alıp evde kendiniz uygulayabilirsiniz.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status