Kol Germe Ameliyatı Fiyatları 2021

17.04.2021
1.274
Kol Germe Ameliyatı Fiyatları 2021
REKLAM ALANI

Kol germe ameliyatı fiyatları 2021 hastanın cildindeki sarkan yağ miktarının yanı sıra hastanı yaşı, tedavide uygulanan operasyon yöntemi ve hekimin uzmanlık derecesine göre değişir. Bu uygulama sürecinde her aşama hastanın ihtiyacına göre değişir. İşlem bazı hastalarda lokal anestezi şeklinde gerçekleştirilir. Kol germe ameliyatı sırasında uzman hekiminizin gözetiminde başka ameliyatın olup olmama durumuna göre hastalara farklı kol germe ameliyatı fiyatları 2021 fiyat tarifeleri sunulmaktadır. Kol germe estetiği sırasında meme, kol altı bölgelerinde olmak üzere başka estetik işleminin yapılıp yapılmayacağı da ameliyatın ücret politikasını belirleyen diğer faktörlerdendir. Kol germe ameliyatı, fiyatları her hastanın ihtiyacına göre değişmekte olup, tedavide kullanılan teknik araç ve cihazların kalitesi ve hekim tecrübesi tedavinin kaliteli ve başarılı bir şekilde sonuçlanmasına neden olmaktadır.

Kol Germe Ameliyatı Nedir?

kol sarkmasi egzersiz ile tedavi olur mu

Kol germe ameliyatı kollarda sarkma sonucu oluşan fazla yağlı bölgenin alınarak bölgeye daha sağlıklı ve estetik bir görünüm kazanmasına yardım eder. Genetik özelliklerinin yanı sıra yaşa bağlı olarak alınan kilo ve yağ birikintisi zamanla kollarda sarkmaya neden olur. Yaşlanma ile birlikte vücudun tüm bölgelerinin yanı sıra deri üzerinde oldukça etkili olabilmektedir. Deri kalınlığı ve esnekliğinin azalması ile zamanla cilt yüzeyi ve deri kalitesi de azalır. Kollarda sarkmalar oluşarak kol bölgesinde hoş olmayan deforme görüntüler oluşur. Ameliyat özellikle orta yaş kadınlarının estetik sorunlarını ortadan kaldırarak, kişinin kendine olan güvenini kazanmasına büyük ölçüde destek olmaktadır. Kol germe ameliyatı eşzamanlı olarak meme estetiğiyle birlikte yapılabilmektedir. Üst bedende gerçekleştirilen operasyon, yaşa bağlı olarak görülen sarkmaların önüne geçerek kısa sürede kişinin fit ve daha sağlıklı bir görünüm kazanmasını sağlar. Ameliyat genel anestezi altında yapılarak, uzman hekim gözetiminde oldukça kaliteli ve titiz bir şekilde yürütülmektedir. Ameliyat öncesi ve sonrasında doktorunuzun size önerdiği ilaç, krem ve egzersizleri düzenli bir şekilde uygulamaya dikkat etmelisiniz.

Kol Sarkması Egzersiz İle Tedavi Olur mu?  

Kol sarkmasının egzersiz ile tedavi olup olmama durumu belirli ölçülerde uygulanabilmektedir. Ancak tam anlamda sarkmaların önüne geçilemez. Spor yaparak henüz kolda sarkmaların oluşmadığı durumlarda kasları güçlendirerek sarkma durumları belirli oranlarda önlenebilir. Aşırı kilo alıp vermeye bağlı olarak kişilerde deri fazlalığı oluşabilmektedir. Sarkmayı sadece egzersiz yaparak belirli ölçüde önleyebilseniz de tam manasıyla yok etmeniz mümkün değildir. Kol germe ameliyatı fazla derinin çıkarılması sonucunda kol derisinin gerilmesiyle yeniden yapılandırılır. Bu işlemle oluşan yağ birikintisinin bölgeden uzaklaştırılması daha da kolaylaşır.

Kol Germe Ameliyatı (Brakioplasti) Nasıl Yapılır?

Kol germe ameliyatı kolda oluşan deformasyon ve yağ oluşumumun önüne geçilmesi için yapılır.  İşlem sırasında operasyonla yağ alınması ve fazla derinin çıkarılması işlemi sonucunda kol derisinde gerginleştirme işlemi yapılır. İndirimli kol germe ameliyatı fiyatları 2021 ve deneyimli estetik uzman hekim ve klinik kadrosu gözetiminde işlem genel anestezi altında yapılarak hastanın acı çekmeden işlemi sonlandırması amaçlanır. Her hastanın kollarında gözlenen sarkma miktarı ve deformasyon seviyesi birbirinden farklıdır. Bu sebeple işlem için net bir süre vermek neredeyse imkânsızdır. Operasyon ortalama olarak 1-2 saat sürmekte olup, hasta için mümkün olan en acısız ve verimli tedavi programı oluşturulmaktadır. Kol bölgesinde meydana gelen sarkmaya neden olan fazla deri ve deri altı yağ dokusu, kol kaslarından tamimiyle uzaklaştırılması amaçlanır. 

Kol Germe Ameliyat Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Kol germe ameliyatı sonrası iyileşme süreci için ilk etapta operasyondan hemen sonra birkaç gün hastanede istirahat edilmesi gerekir. İlk 5-7 gün kolların yakarıda tutularak istirahat edilmesi önerilir.  Bu sebeple rutin hayatınıza geri dönmeniz ilk 1 haftayı bulabilmektedir. Spor ve egzersiz faaliyetlerine devam etmek için 1 ay kadar beklemeniz en doğru karar olacaktır. Ameliyattan tam anlamıyla iyileşme sürecine kadar kol ve omuzlara aşırı yük bindirecek faaliyetlerden uzak durmalısınız.

Ayrıca obezite ameliyatı fiyatları hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Kol Germe Ameliyatından Sonra İz Kalır mı?

kol germe ameliyati oncesi

Kol germe ameliyatından sonra kol altından dirseğe doğru uzun ve geniş bir iz kalması son derece doğaldır. Ameliyat izleri belirli zaman sonra geçmekte, zamanla silikleşmeye başlamaktadır. İşle sonrasında ciltte yoğun kırmızı-  pembe renkte izler oluşmaktadır. Bir süre sonra bu izler     sedef  rengine  dönüşmektedir. Zamanla tamamen beyaz renge dönüşen renkler çizgi halini almaktadır. Bu sebeple ameliyat izleri dışardan bakıldığında sizi çok fazla rahatsız etmeyecektir. 

Ameliyattan Sonra Kol Yeniden Sarkar mı?

Ameliyattan sonra kolun yeniden sarkması tedavinin kol sarkmasını gidermede en etkili çözüm olduğu için kolay kolay gözlenmemektedir. Çünkü Liposuction koldaki biriken fazla yağın giderilmesinde en etkin çözümlerden bir tanesi olarak görülse de uygulamanın yeterli olmadığı ispat edilmiştir. Liiposuction deri gevşekliği sorununu tek başına gideremez. Kol germe ameliyatı hem fazla yağın bölgeden dışarı atılmasına hem de kol derisinin gerginleşmesini sağlar. Ameliyat, kol sarkmalarını önleyen en önemli cerrahi müdahaleden olduğu için tekrar edilmesi neredeyse olanaksızdır. Kalıcı bir uygulama olarak bilinen bu yöntemin de diğer operasyonlarda olduğu gibi etkisi zamanla azalabilir. Aşırı kilo alımı ve yaşlanma sonucunda tedavi etkisiz hale gelebilmektedir. Çünkü cilt yapısı da bizimle beraber yaşlanmaya ve yıpranmaya devam edecektir.

Kol germe ameliyatını tercih eden hastaların genellikle bu işlemi tekrar etmediği gözlenmektedir. Tek seferlik bir ameliyat olarak tercih edilmesindeki önemli etken, kolun bir daha eski haline dönmeyecek kadar doğal ve sağlıklı bir görünüm kazanmasıdır. Ancak hastaların aşırı kilo alıp vermeleri, yanlış beslenme, spordan uzak bir yaşamın sürdürülmesi gibi alışkanlıklar için kol sarkma oluşumu kaçınılmazdır.  Üst kol bölgesinde görülen sarkmalar en etkili ve hızlı bir şekilde kontrol altona alınarak kişilerin kendilerini daha iyi hissetmeleri temel amaç haline gelmektedir. Kol germe ameliyatı fiyatları 2021 ve alanında profesyonel cerrahları analiz ederek, kaliteli bir kol gerdirme operasyonunu geçirebilir,  daha sağlıklı, doğal ve iyi bir kol estetiğine sahip olabilirsiniz.  

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status