Lamine Diş Fiyatları 2021

08.05.2021
1.538
Lamine Diş Fiyatları 2021
REKLAM ALANI

Lamine diş fiyatları 2021 belirlenen ücret tarifelerine göre akrilikik lamine tedavisi olarak ortalama 690TL, full seramik porselen lamine ücretleriyse ortalama olarak 1730TL’dir. Diş lamine fiyatları tedavide kullanılan materyalin kalitesine, lamine kaplama diş sayısına, uzman diş hekimi kalitesine ve tedavi yöntemlerine göre sürekli olarak değişmektedir. Lamine diş fiyatları 2021 ve kur indeks farlılıklarını gözden geçirerek enflasyon oranına göre değişen ücretlerden size en uygun olan tarifeyi tercih edebilirsiniz. Lamine diş kaplama, diş üzerinde en az aşındırma ve törpüleme yaptığı için son yılların en çok tercih edilen diş kaplamalarından olarak gösterilir. Uzman hekim kontrolünde gerçekleştirilen bu yöntem sayesinde sağlam dişler çok az miktarda aşındırılarak lamine dişin yüzeyine ince bir tabaka halinde yerleştirilir. Lamine kaplama Latincede yaprak kaplama anlamına geldiği için günümüzde de bu şekilde adlandırmaktadır. Lamine kaplama dişler yüzeyini aşındırmadığı ve diş yüzeyine hassas bir şekilde yerleştirildiği için törpüleme işlemi oldukça hafif bir şekilde yapılır.

Lamine Dişler Kimlere Uygulanır?

lamine dis kimlere uygulanir

Lamine dişlerin yapıldığı kişiler estetik bir gülüşe sahip olmak, dişlerdeki çarpışıklıkları ve şekil bozukluklarını gidermek isteyen hastalardır. Daha sağlıklı ve  uzun ömürlü  dişlere sahip  olmak isteyen  kişilerin en çok  tercih  ettikleri  diş  tedavi  yöntemlerinden olarak gösterilmiştir. Travma sonucunda dişleri kırılan eski yıpranmış ve hasar görmüş dişlerini onararak eski görünümüne sahip olmak isteyen kişiler bu yöntemle oldukça sağlam, parlak ve kaliteli dişlere sahip olmaktadır. Lamine diş ayrıca, kısa diş yapısına sahip olan kişilerin daha estetik gülüşlere sahip olması ve dişleri uzatma işlevi için uygulanan en son teknoloji aygıtı tedavi yöntemlerindedir. Diş beyazlatma uygulamasından sonuç alamayan ve koyu diş rengine sahip olan kişiler bu yöntemi tercih eder. Çürümüş olan ön dişlerde çok fazla yığılma olmaması nedeniyle diş çürüğü kolayca temizleyerek dişin sağlıklı ve hijyenik bir şekilde bölgeye yerleşmesine yardım eder. Dişin şekil ve duruşundan rahatsız olan kişilerin en çok tercih ettiği diş tedavi yöntemlerindendir.

Ayrıca göz kapağı estetiği hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Lamine Diş Kaplamanın Avantajları Nelerdir?

Lamine diş kaplamanın avantajları ilk olarak dişlerin doğal görünüm kazandırması ve kişiye özgüven aşılamasıdır. Porselen lamine kaplama, çok önce bir tabaka şeklinde özenli bir şekilde hazırlanarak ışığı geçirme ve yansıtma seviyesi doğal dişe en yakın olan bir dış kaplamasıdır. Bu özelliği kişiye estetik bir görüntü kazandırarak oldukça yüksek kalite bir diş kaplama yöntemi olarak tercih edilir.  Lamine diş tedavisinde dişin gereğinden fazla kesilmesine gerek duyulmadan operasyon oldukça rahat ve hızlı bir şekilde yapılır. Lamine veneer olarak adlandırılan Lamine diş kaplamada porselen yüzeyler son derece pürüzsüz ve doğal bir görünüm kazanır. Sigara benzeri nedenlerden kaynaklanan leke, sarı görüntülerin yanı sıra diş taşı oluşumunu en aza indirerek diş sağlığı güvencesiyle dişin direnç seviyesini en yüksek seviyeye çıkarır.

Lamine Diş Ömrü Ne Kadardır?

Lamine dişlerin ömrü ortalama 10-15 yıl olarak gösterilir. Lamine dişin uzun ömürlülüğü dişe ne kadar iyi bakıp, ağız ve diş sağlığı için hangi önlemleri aldığınız ile doğru orantılıdır. Lamine dişleri daha uzun süreli kullanmak için özellikle indirimli lamine diş fiyatları 2021 ve kaliteli uzman klinik ekiplerinden destek alarak ağız ve diş sağlığınızı koruyacak önlemler almalısınız. Diş fırçalama alışkanlığı kazanarak günde en az 2 defa olmak üzere dişlerinizi periyodik bir şekilde fırçalamaya özen göstermelisiniz. Lamine diş tedavisi genellikle ön dişlere uygulanan dişlerin şekil bozukluklarını ve çarpışıklıklarını gideren son derece sağlıklı ve uzun süreli kullanım güvencesi veren profesyonel uzmanlık alanı  bir tekniktir. Ön dişlere uygulanan kaplamayı koruyan önlemler almalısınız. Ön dişlerinizle diş gıcırdatma, diş sıkma, kalem ısırma sert nesneleri ısırma, tırnak yeme gibi alışkanlıklara son vererek bunların yanında ağız ve diş hijyenine he zaman önem verip, diş bakımı yaptırmayı unutmamalısınız.

Ayrıca kulak estetiği hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Lamine Diş Kaplama Nasıl Yapılır?  Tedavi Süreci Nasıldır?

lamine dis kaplama avantajlari

Lamine diş kaplama yapılış aşaması için  öncelikle hasta ve  uzman hekim  arasında  iletişim  kurulur.  Hastaya tedavi süreci hakkında bilgi verilerek onun endişe etmeyeceği kalitede bir kaplama tekniği uygulanır.  ilk adımda, Hastaya kaplamanın yapısı, lamine diş fiyatları 2021,  tedavi yöntemlerive sağlamlığı hakkında hastaya bilgi verilip kişinin ağız içi ölçüsü alınarak işleme başlanır. Ağızdan alınan bu ölçüyle ağız ve diş yapısına uygun kaplamalar hazırlanır Ağız ölçümü yapılarak dişler laboratuvar ortamında mock -up denilen bir test uygulamasından geçirilir.  

Mock up testi hastanın ağzından bir model alınması için kullanılan bir ölçümleme yöntemidir. Uzman diş hekimi ve hasta arasında bir iletişim kurularak çıkarılan modelle dişlerin nasıl görüneceğine karar verildikten sonra lamine dişler için kalite standartları gelişmiş, en son teknoloji aygıtı cihaz ve yöntemsel uygulamalar kullanılır. Henüz lamine dişler uygulanmayan dişler için geçici kaplamalar geliştirilmiştir. Diş yüzeyine yerleştirilen geçici kaplamalarla, lamine diş kaplaması yapılacak dişlerin bulundukları bölgede uyum sorunu olup olmadığı araştırılır. Tedavi için uyum sorunu olmadığı anlaşılan hastalar için son düzenlemeler yapılarak asıl lamine porselenler hazırlanmaya başlar. Lamine porselen dişler özel uygulama teknikleriyle diş yüzeyine hassas bir şekilde yapıştırılır.  

Lamine Diş Kaplama Uygulama Süresi Nasıldır?

Lamine kaplama uygulama ve işlem süresi diş yüzeyine yapıştırılacak dişlerin sayısına göre değişiklik gösterir. Dişe uyum sağlaması bakımından hiç bir zorluk çıkarmayan Lamine kaplamaların yapıştırma işlem süresi, kaplama yapılacak dişin sayısına ve uygulama yöntemlerine göre değişir. Çok kısa sürede dişle uyum sağlayan Lamine diş kaplaması uygulanan hasta aynı gün yeni dişlerini rahatlıkla kıllanmaya başlayabilmektedir. Profesyonel diş hekimi ve uzman klinik ve hastanelerle iletişime geçerek, uygun lamine diş fiyatları 2021, ışıltısı, dayanıklılığı ve sağlıklı yapısıyla Lamine diş kaplama ayrıcalıklarından faydalanabilirsiniz.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status