Lazer Göz Ameliyatı Fiyatları 2021

18.04.2021
2.141
Lazer Göz Ameliyatı Fiyatları 2021
REKLAM ALANI

Lazer göz ameliyatı fiyatları 2021 gözde tespit edilen hastalık yapısına, hastalık evresine, hekimin uzmanlık deneyimine ve tedavide kullanılan en son teknoloji aygıtı cihazların kalitesine göre değişir. Lazer ameliyat fiyatları 2021 göz çizme ameliyatının uygulanış biçimi ve gözde oluşan hastalığın boyutuna göre farklılık göstermektedir. Gözde ileri derece miyop, astigmat, hipermetrop türündeki hastalıklar cerrahi bir müdahaleyle kolayca ortadan kaldırılmaktadır. Özellikle ömür boyunca gözlük ya da numaralı lens kullanmak zorunda kalan hastalar lazer ameliyatıyla bu yükten kolayca kurtulmaktadır. 1980 yılından bu yana devam eden bu uygulama, göz retinasını bir kısmını çizmektedir.  Gözdeki hastalıklı bölge oldukça kısa sürede ortadan kaldırılmaktadır. Başarılı bir şekilde sonuçlanan bu uygulama ile hastanın görme değeri normalin çok daha üstüne çıkmıştır. Göz çizdirme ameliyatı olarak bilenen bu uygulama için 13 farklı uzman tekniği uygulamaktadır. Lazer göz ameliyatının uygulanışı ve hangi yöntemlerin kullanılacağı hastanın göz yapısının tahlil edilmesinden sonra belirlenir. 

Lazer Ameliyatı Hangi Durumlarda Uygulanır?

lazer goz ameliyati nasil yapilir

Lazer ameliyatının uygulanması için hastaların en az 18 yaşında olması gerekir. Gözdeki kornea kalınlığının lazerle çizilmesi için gözle uyumlu olması gerekir. -10 diyoptri seviyesine kadar miyop olan gözlere uygulanan bu yöntem, 6 diyoptri seviyesine kadar astigmat sorunu olan gözler için tavsiye edilir.+4 diyoptri düzeyine kadar hipermetrop problemi yaşayan hastalar lazer göz ameliyatı için uygundur.

Excimer Laser Göz Ameliyatı Türleri Nelerdir?

Excimer laser göz ameliyatı türleri PRK, TPRK, lastik tekniği ile gerçekleştirilir. PRK tekniği, Excimer uygulamasının ilk yöntemidir. Kornea üzerindeki ince ve hassas yapıda olan epitel canlısı Sapatul kazıcı aracılığıyla yerleştiği bölgeden kolayca çıkarılmaktadır. Korneanın üstündeki epilet yapısını yok etmek için 9 mm çapında bir kazıma işlemi yapılmaktadır. Uygulamanın ardından ise, excimer lasser yöntemi başlatılarak gözdeki kornea uygun düzeyde çizilmeye devam edecektir. Operasyon sonrasında ise ortalama 3- 6 gün arasında göz yüzeyinde çeşitli batmalar meydana gelmektedir.  Hastanın sorunsuz bir şekilde görmesi için ameliyat üzerinden yaklaşık olarak 3-6 hafta geçmesi gerekir.

TPRK Tekniği ile Lazer uygulaması için epilet yapısını kaldırılmasına gerek duyulmamaktadır. TPRK tekniği sadece excimer laser uygulaması için uygulanan bir yöntemdir. Tedavi, kornea üzerine direkt uygulanır. Hasta işlem sonrasında daha az kaşıntı ve batma hissi yaşamaktadır. 

Lastik Tekniği, Excimer lazer uygulamasının en problemsiz bir şekilde çözülmesi için gerçekleştirilir.   Hasta işlem sonrasında herhangi bir ağrı hissetmez. Bu durumda uygulama oldukça kolay ve hızlı bir şekilde iyileşme sağlar.

Lazer Ameliyatından Sonra Göz Kurusu Tekrarlanır mı?

Lazer ameliyatından sonra göz kusurunun tekrar etmesi kısmi durumlarda gerçekleşebilir. Ameliyat çoğu hasta için kalıcı sonuçlara neden olsa da az da olsa hastaların bir kısmında yeniden tekrarlanabilir. Miyop, hipermetrop, astigmat ve diğer bazı hastalıkların yeniden oluştuğu gözlenmektedir. Hastaya, ameliyatın sonucuna ve göz kusuruna göre lazer ameliyat fiyatları 2021 belirlenmekte, özel tedavi yöntemleriyle kalıcı bir iyileştirme esas almaktadır. Bu sürede en çok genç hastaların çok uzun süre göz çizdirme ameliyatının kalıcı sonuçlarından faydalandıkları gözlenmiştir.  50 yaş ve üzerindeki hastalarda göz kusurlarının tekrar edilme olasılığı oldukça yüksektir. Göz kusurunun tekrarlanması kesin olarak öngörülmese de ameliyatın yüksek oranda kalıcılığı söz konusudur.

Lazer Göz Ameliyatının Riskleri Nelerdir?

Lazer göz ameliyatının riskleri arasında ilk olarak göz kuruluğu yer alır. Göz kurluğu ameliyattan ilk altı ay içinde gözlerinizin alışık olmayacağı şekilde kuru kalmasına verilen addır. Göz kuruluğu sorununun hızlı bir şekilde çözülmesi için özellikle göz damlasının kullanılmalıdır. Göz kamaşması ya da parlak görme, genellikle birkaç günden birkaç haftaya kadar gözlerin kamaşma hissine bağlı olarak olarak ortaya çıkmaktadır. Nadir bile olsa cerrahi komplikasyonlar açısından bazı riskli durumlar ortaya çıkabilir. Ameliyat sonrasında ve meydana gelebilecek tüm risk unsuru içeren konuları uzman hekiminize sorabilir, göz operasyonu bilinçli bir şekilde lazer geçirebileceğinizi unutmamalısınız. 

Ayrıca saç ekimi fiyatları hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Lazer Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

lazer goz ameliyati oncesi

Lazer ameliyatının geçirilme süresi yenilenen ve sürekli gelişen teknoloji aygıtı en yeni cihazlarla aşağı yukarı 5- 10 dakika sürmektedir. Ameliyat sonrasında hafifte olsa yanma, batma ya da sulanma olması son derece olağandır. Bunlar normal ameliyat sonrasında bile gözlenebilen durumlardır. Tedavi sonrasında hekiminizin güzünüzü muayene etmesinden hemen sonra sosyal hayatınıza geri dönebilirsiniz.  

Göz Çizdirme (Lazer) Operasyonu Tehlikeli mi?

Lazer ile göz çizdirme ameliyatı riski 10.000 kişiden 1 kişi ihtimalle bile olsa mümkündür. Lazer tedavilerde böyle bir risk her zaman vardır.  Yan etkileri ve uzun vadede risklerinin olup olmadığı tartışılan bir konudur. Gözde uçuk Keratokonus, retina yırtılması lazer göz ameliyatı olmayan çok sayıda kişide gözlenmekte olup, bu riski durumlar gözde kaybolmaya kadar bile gidebilmektedir.    Günümüzde göz çizdirme ameliyatı olarak bilinen ve en sık karşılaşılan durumlar,  görme kaybı olarak değil de özellikle göz kurluğunun yanı sıra gözün adapte süreciyle ilgilidir. Göz numaraları ve yapısı her zaman farklı olduğu için ameliyat sonrası göz numaraları değişebilmektedir. Nadir bile olsa gece görüşünde azalma ve hayalet yansımaların oluşması söz konusudur. 

Hamile olan, bebek emziren, diyabet hastası ve romatizma hastalıkları olan, göz tansiyonu ya da katarakt hastalığı geçirenlerin lazeri ile göz tedavisi olamayacakları hekimler aracılığıyla bildirilmiştir.  Her hastaya özel olarak uygulanan bu yöntem uygun lazer ameliyat fiyatları 2021 ve profesyonel hekim uzman kadro yönetiminde son derece başarılı ve kaliteli bir şekilde gerçekleştirilmektedir.     Miyop, astigmat, hipermetrop gibi rahatsızlığı olan hastaların göz çizdirme ameliyat fiyatları hastalık türüne, klinik ve hastane ücret tariflerine göre değişmektedir. 

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status