Liposuction Fiyatları 2021

06.04.2021
1.990
Liposuction Fiyatları 2021
REKLAM ALANI

Liposuction fiyatları 2021 karın gerdirme bölgesinin genişliği, hastanın tıbbi geçmişi, kullandığı ilaç ve hastalık detaylarına göre değişir. Liposuction fiyatları 2021 ve tarifelerinin yanı sıra net bir muayene ücreti verilmemektedir.  Muayene öncesinde alanında uzman hekim ve klinik kadrosu ile görüşerek ortalama operasyon ücretlerinden kolayca haberdar olabilirsiniz. Hastanın tedaviye cevap verme durumuna göre uygulanan liposuction yöntemi, alınacak yağ dokusunun miktarını ve operasyondan alınan ücretleri değiştirmektedir.

Liposuction (Liposakşın ) Nedir?

liposuction yan etkileri

Liposuction, obezite problemi yaşamasalar dahi değişken nedenlerle vücutta oluşan fazla yağ dokusunun bölgeden uzaklaştırılması işlemidir. Fazla yağı olan ve bölgesel zayıflamak isteyen tüm hastalar tarafından büyük rağbet gören uzmanlık alanı cerrahi bir müdahaledir. Tıbbi olarak son yıllarda pek çok hasta tarafından tercih edilen Liposuction, geçmişten günümüze kadar gelişmiş oldukça etkili sonuçlar alınan estetik uygulamalarının başında gelmektedir. Liposuction fiyatlarını öğrenmek için alanında uzman hekim desteği alarak, kaliteli teknik araç gereç ve cihazlarla hizmet veren profesyonel klinik ve hastanelerden destek almaya özen göstermelisiniz. 

Liposuction Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Liposuction ameliyatı cerrahi bir müdahale olduğu için genel anestezi altında ameliyathane koşullarında gerçekleştirilir. Uzman bir hekim kontrolünde yapılan operasyon, hijyenik ortamlarda teknik uzman bilinci ile tamamen güvenli ortamlarda yapılır. Uygulama yapılacak olan bölgelerdeki yağ oluşum, doku ve parçaları ufak kesiler içinde vakumlanarak ya da parça haline getirilerek vücuttan uzaklaştırılır. 

Liposuction Kimlere Yapılır?

Liposuction uygulamasının yapıldığı kişiler sağlık problemi olmayan, hamile ya da yeni doğum yapmamış, emzirmeyen herkesi kapsar. Oldukça güvenli ve hızlı sonuç alınan bir tedavi olması sebebiyle oldukça tercih edilen bir yöntemdir. En son teknolojik cihaz sistemi ile daha kolay uygulanan bir bölgesel zayıflama tekniği olarak gelişimini son hız devam ettirmektedir. Bazı ileri yaşlarda olan kişilerin tedavi öncesinde uygun testleri yaptırmaları gerekir. Muhakkak ki ilk etapta gerekli olan testler yaptırılarak risk faktörleri ciddi oranda belirlenmelidir. Yaş itibariyle tedavinin kişiler üzerinde bıraktığı etki ve başarılı sonuç alma potansiyelinin yanı sıra ameliyat fiyatları da değişkenlik göstermektedir. 

Liposuction Vücudun Hangi Bölgelerine Uygulanır?

Liposuctionun vücutta uygulandığı alanlar: kalça, basen, bel, göbek bölgeleridir. Operasyon, gelişmiş cihaz uyumu ve deneyimli uzman hekim kalitesiyle oldukça olumlu sonuçlar alınan başarılı bir yöntemdir. Doktor kontrolünden hemen sonra hastanın tedaviye olan uygunluğu tespit edilerek, uygulamaya başlanılmalıdır. Liposuction, çeşitli nedenlerden ötürü özellikle kadınlarda hamilelik sonrasında vücutta biriken yağlanmaların en etkin şekilde giderilmesinde tercih edilen oldukça popüler bir uygulamadır. 

Liposuction Tür ve Teknikleri Nelerdir?

Liposuction tür ve teknikleri çok yaş ve kuru yaş olmak üzere 4 farklı uygulama yöntemidir. Çok yaş olan uygulama vücut içinde kaynamayı önleyerek hızlıca sıvı aktarımı yapmaktadır. Alınan sıvılar yağları sıvılaştırarak oldukça hızlı bir şekilde vücuttan atılır. Yaş uygulama tekniğinin tercih edilmesi kuru tekniğe göre daha az hissetme avantajı sağlamasından ileri gelir. Operasyon uygulamaları bakımından hastalar tarafından en çok tercih edilen lazer uygulaması liposuction işlemidir.  Liposuction fiyatları kişilerin tercih ettiği uygulama yöntemlerine göre belirlenmekte olup, bu uygulamalardan en çok yaş liposuction tekniği tercih edilmektedir.

Lipocuction Hangi Durumlarda İşe Yaramaz?

Liposuction’un işe yaramadığı durumlar bakımından tedavi, özellikle çok sık kilo verip alan kişilerde etkili sonuç vermez. Tedavi bir zayıflama işlemi değildir. Tedaviden sonra muhakkak diyet, spor, ve egzersiz yapılarak bu faaliyetlerin alışkanlık haline getirilmesi gerekir. Bölgesel yağların tedavisinden en etkili sonuçlar alınan Liposuction,  farklı fiyat seçenekleri ile hastaların taleplerine cevap vermektedir. Uygulama bölgesel olarak sarkmaların önüne geçmez ya da toparlama işlevi görmez.  Doğum yapan kadınlarda sarkma gibi durumlara hiçbir işe yaramayan tedavi, aynı zamanda selülit tedavilerinde kullanılmamaktadır. Bu gibi durumlarda kesin iyileşme ve tedavi olma beklentisi içine girmemelisiniz.

Liposuction Zararlı mıdır?

Liposuction zararlı bir uygulama olarak gösterilmemektedir.  Ameliyat ortamı tamamen steril, güvenli ortamlarda gerçekleştirilir. Uzman bir hekim denetiminde gerçekleşen operasyon, hastaya uygun yöntemin tercih edilmesi ile hijyenik bir şekilde yapılır. Yan etkisi olmayan oldukça profesyonel ve sağlıklı bir incelme metodudur. Hasta anestezi altında olduğu için oluşan hiçbir ağrı ve sızıyı hissetmez. Alnında uzmanlaşmış hekimlerin desteği alınarak doktor önerisiyle herhangi bir karmaşa oluşmadan tedavi süreci başarılı bir şekilde atlatılmaktadır. Liposuction fiyatları 2021 ve ücret politikasını doğru bir şekilde analiz ettikten sonra alanında ün kazanmış başarılı klinik ve hastanelerden destek alabilir, operasyonu uzman kalitesi güvencesiyle memnun kalacağınız şekilde geçirebilirsiniz. 

Ayrıca popo büyütme fiyatları hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Liposuction Ameliyatı Yöntemleri Nelerdir?

liposuction hangi bölgelere uygulanir

Liposuction ameliyatı yöntemleri 3 gruba ayrılır. Islak, lazer ve ultrasonik uygulamalar hastalara en uygun olan yöntemin tercih edilmesiyle işleme alınır. Her yöntemden hedeflenen asıl amaç, yağ dokularını yumuşatarak, hızlıca vücuttan yağ hücrelerini uzaklaştırmaktır. Hangi tedavi işlemi yapılırsa yapılsın sonuç olarak, konforlu ve güvenli bir operasyon sürecinin geçirilmesiyle hastanın uygulamadan memnun bir şekilde ayrılması amaçlanır.

Liposuction Sonrası İyileşme Süreci 

Liposuction sonrası iyileşme süreci, tedavi genel anesteziyle yapıldığı için hastanın muhakkak bir gece hastanede kalması ile başlatılır.  Hastanın tedaviye cevap verme süresine bağlı olarak, yeni tedavi ve iyileştirme sürecine herhangi bir şekilde ihtiyaç duyulmazsa 4 saat sonunda hasta uzman hekim kontrolünde taburcu edilmektedir. Ameliyat sorasında iyileşmeyi hızlandırmak için erken ayağa kalkarak bolca egzersiz yapıp hareket etmeye devam etmeniz son derece önemlidir. Liposuction sonrasında kişinin ağrı hissetmemesi son derece normaldir. Ağrı kesici kullanımından hemen sonra 3-4 güne iyileşme sağlanmaktadır. Tedaviden sonra 3 hafta süreyle korse kullanımı tavsiye edilir.   Ameliyattan 1 hafta sonra ise dikişler alınarak hasta normal iş hayatına dönebilir. Ameliyat döneminin ardından 2 hafta sonrasında tedavi yürüyüşlerle desteklenmelidir. 6 haftaya kadar egzersiz yapılması, ameliyat bölgesini zorladığı için bu hareketler önerilmemektedir. 

Liposuction Sonrası Tekrar Yağlanma Olur mu?

Liposuction sonrası tekrar eden yağ oluşumu olmaz diye bir kural yoktur. İnsan vücudu sürekli olarak değişerek yenilenir. Bu aşamada önemli olan sizin diyet listenize ne kadar uyduğunuz ve spor egzersizlerini dengeli olarak ne kadar yaktığınızdır. Spor ve egzersizlerin sıklığına ve ne kadar yapılması gerektiği konusunda uzman hekiminize danışarak tedavi sonrası ilk etapta hafif egzersiz yapmaya özen göstermelisiniz. Operasyon sonrasında yeniden kilo almamak için yaşam şeklinizi sağlıklı beslenme, diyet ve spor kurallarına göre yeniden düzenlemeniz gerekir. Çok sık kilo alıp vermeniz de uygulamayı yeniden yaptırmanıza sebep olabilir. Liposuction yağ oranının yüksek olduğu bölgelerden alınan yağ hücreleri üzerinde olumsuz rol oynar. Bu bölgedeki yağlar eritilerek hızlıca vücuttan atılır. Bu yüzden operasyon sonrası yoğun bir yağlanma görülmese de eğer dikkat etmezseniz kaybettiğiniz kiloları fazlasıyla geri alabilirsiniz. Liposuction genellikle yağları değil yağ hücrelerini hedef aldığı için etkisi uzun süre kalıcıdır. Kişi doğru beslenme şekillerini tercih ettiği, hareket ve egzersizlerine dikkat ettiği sürece yağlanma riski, vücut kontürü ile karşılaşmamaktadır. Liposuction fiyatları 2021 ve tedavi yöntemlerini doğru bir şekilde analiz ederek size özel tedavi uygulamalarından destek alabilirsiniz. Bu sayede kısa sürede fazla yağ hücrelerinizden kurtularak daha estetik, doğal ve sağlıklı bir görünüme kavuşabilirsiniz.   

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status