Meme Büyütme Fiyatları 2021

04.04.2021
2.174
Meme Büyütme Fiyatları 2021
REKLAM ALANI

Meme büyütme fiyatları 2021 kullanılan meme protezi, teknik cihazların en son teknolojik kaliteye sahip olması, protez markası ve tipi, operasının hangi klinik ve hastanede yapılacağı bilgisine göre değişir. Öncelikle size en uygun ve başarılı sonuçlar alabileceğiniz uzman teknik kadro ile çalışmalısınız. Alanında tecrübeli referansları olan hekimleri tercih edere indirimli meme büyütme fiyatları 2021 seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Meme Büyütme Operasyonları Neden Yapılır?

meme buyutme operasyonu

Meme büyütme operasyonu olduğundan daha büyük ve estetik göğüslerle sahip olmak isteyen kadınların hayallerine ulaşmak için yaptırdığı cerrahi bir uygulamadır. Dolgun ve büyük memeler kadınlara daha feminen, çekici ve estetik görünüm kazandırarak kendilerine olan özgüvenlerini yeniden kazanmalarına yardım eder. Sık sık kilo alıp verme, doğum ve emzirme gibi faktörler, bazen de genetiğinizden gelen etkilerle meme dokunuzda sarkma ve deformasyon gibi istenmeyen görüntüler oluşabilir. Bu gibi durumlarda memeyi ideal büyüklüğüne kavuşturmak için teknik cerrahi destek alabilirsiniz. Küçük memeli kadınlar memelerine daha büyük bir gürünün kazandırmak için meme implantları desteği alarak göğüslerine hacim kazandırabilir. Bu sayede göğüsleri büyüterek daha estetik bir görüntüye sahip olabilir. Yaşlanma ya da hamilelik gibi nedenlerle memelerinde sarkma problemi yaşayan kişiler meme büyütme operasyonu sayesinde daha dik ve estetik görünümlü göğüs yapısına kavuşabilmektedir.

Meme Büyütme Operasyonu Nasıl Yapılır?

Meme büyütme operasyonu için en kolay ve hızlı bir yöntem olan meme protezi tercih edilir. Meme büyütme ameliyatında kişinin kendi isteği ile vücut yapısına uygun olan silikon protezi seçmesi operasının önemli bir parçasını oluşturur. Göğsün içine yerleştirilen protezlerin içi silikon ile doldurulduğu için toplum tarafından protezler silikon olarak adlandırılmaktadır. Protezlerin büyüklüğü şekli, yapısı, kalitesi ve yüzeyi muayene sırasında uzman doktor ve hasta tarafından ortak bir şekilde seçilmektedir. Meme büyütme operasyonunda 4 farklı kesi bölgesi seçilir. Kol altı, göbek bölgesi, meme ucu etrafı, göğsün altındaki katlanma çizgisi tedavinin en önemli uygulama alanlarındandır. Operasyon genel anestezi ile yapılarak, ilk olarak göğüs kasları için işlem uygulanır.  

Göğüsteki kasların bağ dokusundan ayrılmasıyla protez için bir cep bölgesi oluşturulur. Silikon implantlar özenle açılan bu göğüs cebine yerleştirilerek bölgeye steril tuzlu su işlemi uygulanır. Ameliyat sonrasında ise kesi bölgesinde estetik ve sağlam dikişler atılarak ameliyat güvenli bir şekilde  sonlandırılır. Protezlerin kasın üstüne mi yoksa altına yerleştireceğiniz siz ve doktorunuzun ortak kararı sonucunda göğüsleriniz üzerinde uygulanır. Kas altı implantları memeye daha doğal ve sağlıklı bir görünüm kazandırdığı için oldukça rağbet görmektedir. Kas altına yerleştirilen implantların natürel görünümü, kapsül kontraktürü riskinin az olması, deri yüzeyinde hissedilmeyecek kadar güvenli ve faydalı çok sayıda özelliğe sahiptir. 

Ayrıca popo büyütme fiyatları hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Meme Protezi Seçmek İçin Ne Yapılır?

Meme Protezi seçmek için öncelikle hastanın boyu, kilosu ve tercihine dikkat edilir. Protezin göğüste nereye yerleştirileceği, protezin kalitesi, uzun ve en konforlu süreli kullanım esası, komplikasyonların minimum düzeyde tutulması son derece önemli görülmektedir. Anatomik ve yuvarlak şekilli protezlerin hangisinin kullanılması gerektiği konusu memenin dokusu göğüslerin ve vücudun genel yapısına bağlı olarak değişmektedir. Meme protezi kas altına ya da üstüne gelecek şekilde yerleştirilmeye özen gösterilmelidir. Protezler özellikle damla ya da yuvarlak şekillerde kullanılır. Yuvarlak yapıda olan protezler göğüs dokusunun altına yerleşir ve memeleri daha büyük, dolgun şekilde gösterir. Bazı kadınların göğüslerinin üst tarafları daha boş görülebilir. Bu gibi durumlarda yuvarlak protezler göğüs bölgesine yerleştirilir. Damla şeklindeki protezler ise, meme dokusu çok az olan kadınlarda kullanılır. Anatomik olarak yaygın kullanımı, göğüslerin üst kısmından alt kısmına doğru olacak şekilde yumuşak bir açıyla yerleştirilir. Doğal bir görüntü kazandırmak amacıyla üst kısmı daha ince tasarım özelliğine sahip olan protez, aşağıya doğru kademeli bir şekilde büyümeye devam ederek damla görünümünü alır. Damla protezler özellikle küçük göğüslü kadınların daha doğal ve büyük göğüslere sahip olması için son derece idealdir.

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası İz Kalır mı?

Meme büyütme ameliyatı sonrası protezin nereden yerleştirildiğine bağlı olarak meme başı çevresi ya da memenin alt kısımlarında iz kalması doğaldır. Göğüs büyütme ameliyatı için memenin 4 farklı bölgesinden protez yerleştirilir. Bu noktalar koltukaltı, meme altı, meme başı çevresi ve göbektir.  Meme başı çevresinde yapılan kesi, areola denilen kahverengi kısmın çevresinde olmak üzere oldukça küçük bir yara izi olacak şekildedir. Bu kesinin kısa sürede iyileşmesiyle, süt kanallarının kesilmesi gerekebilir. Meme altı kesi bölgesinde, meme bezi ve süt kanallarına hiç bir şekilde zarar verilmeden iyileşme süreci hızlandırılır. 

Meme altında görülen minimal düzeydeki yara izi çok kısa sürede iyileşerek hasta tedavi sonucunda normal hayatına devam edebilir. Koltuk altı girişlerinde ise meme üzerinde hiç bir şekilde kesi işlemi yapılmadan koltuk altından giriş işlemi yapılmalıdır. Yara izleri operasyon sonrasında oluşan küçük kızarıklar hafif olarak görülür. Zaman içinde giderek solan kızarıklıklar gittikçe belirsiz hale gelecektir. Kesiler meme bezi ya da göğüs kasının altında bulunan düzlemlerde uygun büyüklüktedir. İdeal büyüklükte bir cep hazırlanarak meme protezi bu alanlara yerleştirilerek memenin daha estetik ve dolgun bir gürünün kazanması sağlanır.

Meme Büyütme Operasyonu İçin Ne Kadar Uygunsunuz?

meme buyutme fiyatlari

Meme büyütme operasyonu için uygun olup olmadığınızı anlamak amacıyla öncelikle kendiniz gözle görülür bir şekilde küçük olduğunu düşündüğünüz göğüslerinizi uzman hekim denetiminde kontrol ettirmelisiniz. Göğüs büyütme ameliyatı için kararlıysanız göğüslerinizin yapısını etraflı bir şekilde analiz etmeniz gerekir. Göğüsler vücudun genel yapısına göre oldukça küçükse, hamilelik sonrası yaşa bağlı olarak daha çok küçüldüyse ya da sarktıysa, göğüslerin biri diğerine göre gözle fark edilir derecede küçük ya da büyükse göğüs büyütme ameliyatından yardım alınır. Kendi analiz ettiğiniz ve uygun meme büyütme fiyatları 2021 ile tedavi olmak istediğiniz göğüslerinizi uzman bir hekim gözetiminde testlerden geçerek istediğiniz büyüklüğe kavuşabilirsiniz. Bu süreçte hasta yaşam konforunu artırarak vücut ölçülerine göre istediği gibi giyinmek ister. Kendine güvenini yeniden kazanan hasta, hayatına daha mutlu ve sağlıklı bir şekilde devam eder.

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası Anne Bebeğini Emzirebilir mi?

Meme büyütme ameliyatı sonrası anne bebeğini emzirebilir. Ameliyat öncesinde bebeğini emziremeyen anneler, ameliyat olduktan sonra da emziremez. Meme dokusunun alt kısmına yerleştirilen protezlerin memenin süt kanalları ile ilişiğini kesmesiyle hiç bir ilgisi yoktur. Protezlerin yerleşim biçimi süt kanallarına zarar vermez. Protezlerin bebek emzirmeye doğrudan hiç bir ilişiği bulunmamaktadır.

Meme büyütme ameliyatı sonrası bir gün süreyle hastanede kalmalı, ikinci gün hastaneden çıkabilirsiniz. Operasyon sonrası ilk hafta dinlenmeniz ve sporcu sütyeni kullanmanız önerilir. Ameliyatın üçüncü gününden sonra meme çevresinde oluşan ödem ve morluklar kaybolmaya başlar, zamanla da tamamen yok olur. Ameliyat sonrası iki hafta sonunda bandajlar çıkarılır. Sonraki bir ay boyunca da korseli sütyen giymeye devam edebilirsiniz. Göğüslerinizin tam şeklini alıp daha doğal görünmesi için 6 ay gibi bir süreye ihtiyacınız olacaktır. Meme büyütme fiyatları 2021 için en uygun ve kaliteli teknik cihaz alt yapısı hizmeti sunan klinik ve hastane ile görüşebilir, operasyon sayesinde daha büyük, estetik ve sağlıklı göğüslere sahip olabilirsiniz.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status