Meme Küçültme Fiyatları 2021

04.04.2021
1.895
Meme Küçültme Fiyatları 2021
REKLAM ALANI

Meme küçültme fiyatları 2021 kişinin ihtiyacı, operasyon çeşidi ve tedavi sürecine göre değişir. Her hastaya olarak uygulanan tedavide hastanenin steril ve donanımlı olması, uzman hekim kadro avantajıyla uzman cerrahı müdahalelerin yapılması son derece önemlidir. Bu özelliklerin yani sıra operasyonda kullanılan teknik araç gereç sisteminin de son teknoloji aygıtı teknik cihazlardan oluşması operasyonunun meme küçültme fiyatları 2021 ve ücret tarifesini belirleyen önemli faktörlerdendir.

Kimler Meme Küçültme Ameliyatı Yaptırılabilir?

meme kucultme fiyatlari

Meme küçültme ameliyatı yaptıran hastalar 18 yaşını geçmiş göğüs gelişimini tamamlayan, meme operasyonu olmasında hiç bir tıbbı sakınca bulunmayan herkesi kapsar.

Meme Küçültme Operasyonunun Riski Var mıdır?

Meme küçültme operasyonunun riski her tedavi uygulamasında olması gerektiği kadardır. Göğüs estetiği operasyonlarında en güncel yöntemleri kullanarak en son teknoloji aygıtı cihazları tercih eden, alanında uzman ve tecrübeli plastik cerrahlar ameliyatı olabildiğince en risksiz bir şekilde sonuçlanmaktadır.

Meme Küçültme Operasyon Süresi Ne Kadardır?

Meme Küçültme operasyon süresi, tedavi son derece ağrısız ve kolay bir şekilde gerçekleştiği için 1-3 saat arasında değişmektedir. Operasyon öncesinde herhangi bir ağrı ve acı hissi duymamanız için genel anestezi işlemi uygulanmaktadır.

Meme Küçültme Ameliyatı Teknikleri Nelerdir?

Meme Küçültme ameliyatı uygulamaları şunlardır:

  • Lejour ( lolipop izle meme küçültme  )
  • Test T izle meme küçültme 
  • Greft Tekniği ile meme küçültme

Lejour meme küçültme ameliyatı; kısa izle meme küçültme tedavisi olarak ta bilinir. Meme başının kahverengi kısmında, aşağıya doğru düz bir şekilde ilerleyen lolipopa benzer şekilde kesilerle uygulanan meme küçültme operasyonu da denir. Bu uygulama daha çok göğüs dokusu aşırı büyük olmayan hastalar için uygun görülmektedir. Köprücük kemiği ortasından başlamak üzere, meme başına mezura ile ölçüm yapılarak meme, 33 ‘den küçük bir ölçüye sahipse bu yöntem uygulanabilmektedir. Ancak 33 ‘den daha büyük bir göğüs yapısına sahip hastalarda uyguladığında ise meme ve çevresi istenildiği gibi yeterli derecede küçülmeyebilir. Göğüs ölçüleri bakımından çok büyük bir göğüs yapısına sahipseniz bu yöntemi uygulamak riskli olabildiği gibi göğüs bölgesi aşağıya doğru sarkabilmektedir.

Test T ile meme küçültme; Bu teknik her meme yapısına ideal olduğu için her hasta için uygulanabilmektedir.33’den daha büyük memelerde uygulanabilmektedir. Bu uygulama yönteminde Lejour uygulamasına ek olarak memelerin alt kısmında da kesi işlemi yapılarak memeleri küçültme yoluna gidilmektedir. Burada kalan iz aslında en iyi iyileşen izlerdir. Bikini giydiğinizde dahi izler fark edilmez. Bu uygulama ile sarkmış ve estetik görünümden uzak meme dokusu istenildiği kadar dik pozisyona getirilebilir. Deri ve kilo fazlalığınız çok fazla ise, Lejour tekniğine göre çok daha fazla cilt temizleme işlemi yapılabilir. Meme küçültme fiyatları 2021 yöntemin uygulama safhasına ve kliniğin teknik cihaz hizmet sunumuna göre değişir.

Greft tekniğine ile meme küçültme; Meme başını besleyen damar ve sinirlerin korunmadan yapıldığı operasyona verilen addır. Çok ileri derece büyük ve yaşlı hastalar için tavsiye edilen bir uygulamadır. Bu teknikte meme başı yeni yerine uyum sağlayarak meme bölgesine adapte ettirme sürecine tabii tutulur. Memedeki süt kanalları bozulup eski verimliliğini kaybettiği için ameliyat sonrasında hastalar süt veremez hale gelir. Süt kanallarını koruma gibi bir endişe olmadığı için meme istenildiği kadar küçültülebilmektedir.

Ayrıca popo büyütme fiyatları hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Meme Küçültme Ameliyatının Riskleri Nelerdir?

Meme küçültme ameliyatının riskleri şunlardır:

  • Hamatom adı verilen meme içinde kan birikmesi. Bu risk oluşumumun önüne geçilmesi için dren kullanılması gerekir. Dren kullanımının arttırılması hamatom riskini büyük ölçüde ortadan kaldırmaktadır.
  • Meme asimetrisi
  • Meme başında düşükte olsa his kaybının oluşması
  • Yara iyileşmesinde gecikmelerin oluşması. Özellikle sigara içen hastalarda sigara kullanımı, ameliyat bölgesine doğru akış halinde olan kan akımını azalttığı için sigara, meme bölgesini iyileştirmede geciktirici etkiye sahip olabilmektedir.
  • Yara yerinde açılma ve enfeksiyon kapma. Operasyon sürecinde oluşan mikroorganizma oluşumunu durdurmak için içilen antibiyotik süresini uzatarak enfeksiyon sorununun önüne geçebilirsiniz. Yara yerinde açılma problemi yaşıyorsanız estetik cerrahınızla iletişime geçerek meme bölgesini yeniden diktirebilirsiniz.

Meme küçültme operasyonu sonrasında memenin ne kadar küçüldüğünü görmek için omuz genişliğiniz ve meme bütünlüğünüzü kontrol edebilir,  gözle görülür farka kediniz şahitlik edebilirsiniz. Memenin büyüklüğü DD ise C cup, C ve D cup büyüklüğüne sahip memeleriniz varsa göğüslerinizi B cup büyüklüğüne getirme şansınız bulunmaktadır. Yaşı daha illerde olan hastalarda emzirme fonksiyonunu koruma altına alma endişesi duymadan çok daha küçük A cup göğüs büyüklüğüne sahip olabilirsiniz. Ameliyatın her safhasında doktorunuz gözetiminde ve tavsiyesinde operasyonu güvenli bir şekilde sonuçlandırabilirsiniz.

Meme Küçültme Operasyonu İyileşme Süresi Ne Kadardır?

meme kucultme operasyonu

Meme küçültme operasyonu iyileşme süresi tedavi uygulandıktan sonraki ilk bir haftadır. Göğüs estetiği operasyonları sonrasında müşahede altında tutulmak için 1 gece hastanede kalınması tavsiye edilir. Kişi operasyon sonrasında ilk bir hafta iş, sosyal hayatına geri dönebilir. Tedavi sonrası hastanın, 4-6 hafta boyunca sporcu sütyeni kullanması önerilir.  

Meme Küçültme Operasyonundan Sonra İz Kalır mı?

Meme küçültme operasyonundan sonra meme başının kahverengi bölümünün ciltle birleşen yeri veya koltukaltı çizgisinden kesi açılarak işlem başlatılır. Kesinin uzunluğu 3-5 cm arasında olup bu ölçü operasyonun gidişatına göre değişir. Açılan kesiler minimal boyutta ve çok küçük olduğu, katlantı bölgesinden açıldığı için kısa sürede kaybolacaktır.

Meme Küçültme Operasyon Sonrası Süreç Nasıldır?

Meme küçültme tedavisi sonrasında ilk 5 gün oluşan kol ağrısı kişiye göre şiddetli olabilir. Özellikle ilk bir hafta ani ve sert hareketler yapmayarak ağır kaldırmamaya özen gösterilmelidir. Operasyon sonrasında ilk 10 gün içinde sigara ve alkol tüketimine son verilmeli kötü alışkanlıklardan uzak durulmalıdır. İlk iki hafta içinde araba kullanmamalı doğru yatış pozisyonu olarak sırt üstü yatmaya önem verilmelidir. Spora bir süre ara verilmeli, operasyondan yaklaşık 1 ay sonra yavaş yavaş başlanmalıdır. Yukarıda belirtilen tedavi sonrasında yapılması gereken uygulamalar için ameliyatınızı yapan uzman hekimin önerilerini dikkate alarak tedavi süreci sonrasını doğru ve bilinçli bir şekilde geçirmeniz gerekir.

Göğüs estetiği operasyonları doğru yöntem ve teknikerlerin uygulanması ile uzun süre kalıcı olma özelliği taşır. Meme büyütmede kullanılan protezler zarar görmeyecek kadar sağlam, kaliteli ve uzun ömürlü olmalıdır. Doğum ve yaşlanma gibi sebeplerle göğsün şeklinin değişmesi olağan karşılanan bir durumdur. Meme büyütme estetiğinde kullanılan silikon ve protez ilaçlar yasal olarak tescillenmiştir. Silikon ve protezler İlaç ve Gıda Dairesi onaylı olup, kullanımı son derece güvenli ve sağlıklıdır.

Göğüslerin büyüklüğü kilo alıp verme, doğum, emzirme durumlarına göre değişir. Ameliyattan sonraki ilk bir ay içinde memede hassasiyet olacağı ve dikiş bölgesinde her hangi bir sorun yaşamamak için 6.  haftadan sonra aktif cinsel hayata dönülebilir. Ameliyat sonrasında bile kontroller 3-4. günlerde yaptırılmalıdır. Sonrasında bir probleminiz yoksa 1.3.6. aylarda ve 1. yılda hastaların kontrollerini yaptırmaları gerekir. Ameliyat sürecinde sabırlı davranarak doktorunuzun tavsiyeleri doğrultusunda hareket etmeye, rutin kontrollerinizi aksatmamaya özen göstermelisiniz. Meme küçültme fiyatları 2021 kapsamında etraflı bir piyasa araştırması yaparak alanında profesyonel estetik cerrahlardan yardım alabilir, güvenli ve teknik hizmet kalitesi gelişmiş kliniklerle 7/24 saat iletişime geçebilirsiniz.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status