Mide Botoksu Fiyatları 2021

08.04.2021
2.184
Mide Botoksu Fiyatları 2021
REKLAM ALANI

Mide botoksu fiyatları 2021 tedavi yöntemlerine,  operasyonu üstlenen doktorun uzmanlık derecesine ve ameliyatın hangi teknik araç cihaz sistemi ile yapıldığına göre değişir. Mide botoksu SGK tarafından karşılanmamakta olup, bazı özel kliniklerin özel sigorta kapsamında hasta kabul ettiği bilinmektedir. İnternet ortamında tedavi amaçlı kullanılan pek çok sağlık fiyat tarifesinin doğrudan iletilmesi Sağlık Bakanlığınca yasak kabul edilmiştir. Mide botoksu fiyatları 2021 bilgisi almak ve ameliyat süreci hakkında en doğru bilgiyi edinmek için alanında uzman doktor ve klinik kadrosu ile iletişime geçebilir, bizzat hastane ve klinikleri de ziyaret edebilirsiniz. Mide botoksu tek başına toplam vücut ağırlık indeksinin %10  -%15’ine tekabül ettiği için oldukça rağbet gösterilen son derece pratik bir uygulamadır. Tedaviye ek olarak uzman diyetisyenlerden de destek alarak diyet ve egzersizleri artırarak yukarıda belirtilen oranı  %40’a kadar çıkarmanız da mümkündür. %40 seviyesine kadar zayıflayan çok sayıda obezite hastası bulunmaktadır.

Mide Botoksu Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

mide botoksu sonrasi

Mide botosu fiyatları işlemin tekrarlanma sıklığına, seans miktarına ve operasyonda tercih edilen farklı metotlara göre değişir. Mide botoksu için kullanılan yöntemlerin her biri hastanın yaşına,   genel sağlık durumuna, kilosuna göre belirlenmektedir. Mide botoksu yeni nesil kilo verdirme teknikleri olarak son yılların oldukça rağbet gösterilen bir uygulaması haline gelmiştir. Operasyonda herhangi bir ameliyat ya da cerrahi bir müdahaleye gerek kalmaz.

Mide Botoksu Nedir?

Mide botoksu hastanın kısa sürede midesinin belirli bölümlerinde uyuşma sağlayarak, hastanın iştahının kapanmasına yardım eder.  Mide kaslarındaki kasılma sayısını en aza indirerek, hastanın acıkmamasına ve tokluk süresinin uzun olmasına neden olmaktadır. Mide kasları daha da yavaş şekilde hareket ederek, midenin başaltım süresi etkin bir şekilde azalmaktadır. Bu sayede hasta daha geç sürede açlık hissedecek, yemek yerken daha az yeme ihtiyacı hissedecektir. 

Mide Botoksu Zararlı mıdır?

Mide botoksunun zararlı bir uygulama seansı değildir. Tedavinin yan etkisi olmamakla birlikte, uygulama için hastaya titizlikle enjekte edilen ilaçlar ortalama 6 aylık bir zaman dilimi içinde vücuttan tamamen dışarı atılmaktadır. Midede kalıcı bir hasar oluşturmayan uygulama, ilaçların mideden tamamen atılmasından itibaren, midedeki kas hareketlerini normal seviyelere indirgemektedir. Hastada her hangi bir zararlı yan etki bırakmayan, kalıcı bir şekilde yan etkili bir sonuç doğurmayan mide botosku, çok kısa sürede ideal kiloya kavuşmanızda size yardım eder. Bu sayede tedaviye ilgi duyan ve uygulama sonrası operasyondan oldukça memnun olan çok sayıda hasta sağlıklı bir şekilde eski kilolarına dönmektedir. Bağırsak tembelliği olan hastalar, mide botoksu işleminin ardından bağırsak hareketlerinin düzene girdiğini bizzat kendisi fark edecektir. Mide botoksu sadece düz kaslar üzerinden etkili olan, bağırsak tembelliği bulunan hastalardaki şişkinlikleri ortadan kaldırarak sindirim sistemini rahatlatmaktadır. Kas hastalığına sahip olan kişiler, mide botoksu ilaçlarına karşı herhangi bir alerji reaksiyonu gösterirse hemen mide botoksu tedavisi sonlandırmalıdır. 

Mide Botoksu Tedavisinden Sonra Hastalar Kilo Verebilir mi?

Mide botoksu uygulamasından sonra hastaların kilo vermesi hızı oldukça kolaydır. Kilo verme süreci hastanın beslenme düzenine dikkat etmesinin yanı sıra, düzenli spor aktivitelerinden bulunmasıyla daha da hızlanacaktır. Mide botoksu tedavisi tamamlandıktan sonra ise, hastalar ortalama olarak 10 -20 kilo arasında kilo kaybeder. İşlemin ardından iki hafta sonra hastalar oldukça hızlı bir şekilde kilo kaybetmeye başlar. Mide botoksu uygulamasının ardından hastalar toplam vücut ağırlığının %10-%15 oranında kilo verir. Hastanın metabolizması hızlanarak, acıkma durumları minimum seviyelere inmiştir. Hastaların kilo verme oranını yükselten uzman klinik ekibi ve indirimli mide botoksu fiyatları 2021 ile tedavi; ortalama olarak 3- 6 ay arasında gözle görülür bir şekilde hasta üzerinde fark yaratacaktır.

Mide Botoksu Nasıl Uygulanır?

Mide botoksu tedavisi hastalara anestezi verilerek uygulanır. Mide botoksuna başlamadan önce, anestezi uzmanı hastalara lokal anestezi vererek hastayı sakinleştirir. Lokal anestezi işlem sonrasında hastanın sakinleşmesi için damar yoluna girilerek sedasyon verilir. Hasta tamamen sakinleşip tüm vücudu uyuştuktan sonra ağızdan yemek borusuna doğru iğneli bir endoskopi borusu indirilir.    Endoskopi hortumu mideye indikten sonra mideden düz kaslara doğru bir yönelim başlar. Mide düz kaslarının belirli bölümlerine botoks ilacı verilir. İlaç iğneler vasıtasıyla mideye batırılmakta, botoks ilacı dikkatli bir şekilde mideye enjekte edilmektedir. Botoks ilacının mideye enjekte edilmesi işleminden sonra ise endoskopi hortumu geri çıkarılarak işlem tamamlanmaktadır. Müdahalenin ardında hastanın anestezinin etkisinden çıkması, uyanması beklenmektedir. İşlem ortalama olarak 20 dakika içinde tamamlanarak sona ermektedir. Uygulama sonrasında hasta anestezinin etkisinden kurtularak ortalama 2 saat içinde taburcu edilmektedir. 

Ayrıca obezite ameliyatı fiyatları hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Mide Botoksu Etkisini Ne Zaman Gösterir?

mide botoksu

Mide botoksunun etkisini göstermesi için hastanın en az 2-3 gün beklemesi gerekir.  Mide botoksu için belirlenen tedavi sürecinin geçmesinin hemen ardından hasta 3 gün içinde tedavinin etkisini hisseder. 2- 3 günün geçmesinin hemen ardından tedavi etki göstermeye başlayarak hasta iştah kaybı yaşamaya başlayacaktır. Mide botoksunun ardından iki haftanın da geçmesiyle hastalar hızlı bir şekilde kilo kaybetmeye başlayacaktır. İşlemin ardından hastanın 10- 20 kilo vermesi hedeflenmektedir. Uygulamada, midedeki düz kaslar uyuşturularak, hastanın bağırsaklarında ya da hassas olan sinir hücrelerinde her hangi bir yan etki oluşmamaktadır. 

Mide botoksu tedavisinin hemen ardından hastaya özel diyet programı listesi çıkarılır. Mide botoksu kas, iskelet ve bağırsak düzenine herhangi bir şekilde etki uyandırmaz. Düzenli beslenme ve spor aktivitelerinin ardından hasta hızlı bir şekilde kilo vermeye başlamaktadır. Kişilerde herhangi bir şekilde bağırsak tembelliği problemi ortaya çıkarsa,  mide botoksu ile bağırsak tembelliği bu sorunu hızlı bir şekilde ortadan kaldırmaktadır. Tedavi ile bağırsakların düzenli işleyişi, hareketi sağlıklı bir şekilde düzene girecektir. Mide botoksu etkisini gösterdikten sonra, hastalar zamanla daha geç sürelerde acıkacak, daha az açlık hissi duyarak, küçük porsiyonlarla yemek yeme alışkanlığı kazanacaklardır.

Mide Botoksu Uygulamasından Sonra Hastalar Nasıl Beslenmelidir?

Mide botoksu tedavisinden sonra hastaların beslenme şekli hastadan hastaya göre değişmektedir.  Tek başına kesin bir etki gibi görülmese de hastaların genel olarak uymaları gereken bazı konular vardır. Mide botoksu için belirlenen tedavi süreci sağlıklı bir şekilde tamamlandıktan sonra hastalar beslenme programlarına eksiksiz şekilde dikkat etmek zorundadır. Özellikle paketli gıdalar, fastfood besinler, hazır yemek ve abur cuburlar mide botoksu uygulaması sonrasında tüketilmemelidir.  Uygulamanın ardında beslenme düzeni oturtmak, sağlıklı ve dengeli bir beslenme alışkanlığı kazanmak için alanında uzman diyetisyenlerle iletişime geçilmelidir. Sağlıklı beslenmeye dikkat edilmesi özellikle akşam saatlerinden sonra herhangi bir şey tüketmeme alışkanlığı kazanmak için sigara, alkol ve kafeinden uzak durulması gerekir. Hastaların kilo verme sürecinde bol sıvı tüketimi, yeşil sebze, balık,  tavuk ve et tüketiminin dengeli bir şekilde diyet listesine konulması da hastanın kilo verme sürecinde son derece etkili olacaktır. Mide botoksu fiyatları 2021 ve uzman doktor yönetimindeki klinik tarifelerini analiz edebilir, size en uygun tedavi yöntemini tercih edebilirsiniz. Mide botoksu tedavisiyle kolay ve hızlı bir şekilde forma girebilir, eskisinden daha sağlıklı, fit ve estetik bir görünüm kazanabilirsiniz.   

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status