Obezite Ameliyatı Fiyatları 2021

03.04.2021
994
Obezite Ameliyatı Fiyatları 2021
REKLAM ALANI

Obezite ameliyatı fiyatları 2021 kliniğin uzmanlık derecesine, hastanın durumuna, hastanede kalış süresine, mide küçültme operasyonunun türüne, tedavi sürecine göre değişir. Hastaların sağlık durumu, kilosu, yaşadığı psikolojik süreçler, kilo problemi ve kilo alma nedenleri de Obezite ameliyatı fiyatları 2021 ve tarife ücretlerini değiştirmektedir. Uzmanlar tarafından farklı tedavi yöntemleri uygulanarak hasta ilk etapta ruhsal olarak iyileştirilerek biyolojik süreci kontrol altına alınmaktadır.  Obezite tedavisi için uygulanan cerrahi müdahalelerle kişilerin ileri evrede meydana gelecek olan obezite sorununun da önüne geçilmektedir.

Obezite ameliyatı ile hastaların daha fazla kilo akması önlenerek, vaktiyle denenmiş tüm diyet programları sonucu verilemeyen kilolar cerrahi müdahalelerle hızlı bir şekilde yok edilmektedir.  Hastaların sağlık durumunu koruyan aşırı kilo alımından sonra hayatı risk taşıyan tüm hastalıklar ivedilikle ortadan kaldırılmaktadır. Hastanın durumuna göre farklı tedavi uygulamaları kullanılan obezite tedavisi, mide tüp ameliyatlarıyla fazla kilolarının yanı sıra bölgesel yağlarından kurtulmak isteyenlerin günümüzde oldukça rağbet gösterdiği cerrahi bir uygulamadır. 

Obezite Nedir?

obezite nedir

Obezite, vücuttaki yağ oranının normal değerinin üzerine çıkarak hastanın normalden çok daha fazla orantısız bir şekilde kilo almasına neden olur. Vücuttaki kas ve kemik yapısının üzerine çıkan yağ dokuları zamanla hastanın solunum ve sindirim sistemini büyük ölçüde etkileyerek, nefes alma güçlüğü yaşamasına sebep olmaktadır. Obezite için belirlenen genel tanım ise boy uzunluğuna göre vücut kitle indeksinin normalden çok daha yüksek değerlere sahip olmasıdır. Hastalardaki yağ değeri orantısız bir şekilde yükselerek hastanın insulin direnci düşmekte ve diyabet hastalığı sorunu ortaya çıkmaktadır.

Obezitenin ilk evresinde kişiye düzenli beslenme alışkanlığı kazandırılarak hastanın diyet programına kolayca uyması sağlanmaktadır. Bu sayede kilo artışı kontrol altına alınarak kişi sağlıklı beslenme konusunda daha bilinçli hale gelmektedir. Tedavi edilerek kilo problemini ortadan kaldıran, başlangıç seviyesinde ameliyatsız şekilde tedavi edilebilen hastalık kontrol edilmez duruma geldiğinde ise cerrahi müdahale yapılmaktadır. Böylelikle kilo problemi hızlıca ortadan kaldırılarak kişi psikolojik ve bedensel olarak kendine olan güvenini geri kazanmaktadır. Obezite kapsamında cerrahı uygulamalar bakımından hastalara en çok önerilen ve uygulanan obezite ameliyatları şunlardır:

 • Tüp mide ameliyatı
 • Mide balon ameliyatı
 • Mide küçültme operasyonu
 • Gastrit bypass uygulamaları

Obezite Oluşumunun Nedenleri Nelerdir?

Obezite oluşumumun nedenleri ilk olarak kişinin günlük besin alımındaki enerji miktarının günlük hareket ve yağ yakma oranından fazla olmasıdır. Metabolizma yavaşlayarak dengesi bozulmakta bu sayede kişinin aldığı enerji miktarı azalmadan kilo alımına devam edilmektedir. Obezite sürecinde kişinin günlük beslenme değeri normalden çok daha fazladır. Beslenme değeri gereksiz bir şekilde tüketerek kilo artışını hızlandırmaktadır. Hastanın zayıflık, şişmanlık ya da obezite sınırına yaklaştığını ölçen vücut kitle indeksi testlerini yaptırarak obezite sınırında olup olmadığınızı analiz edebilirsiniz. Hastanın sağlıksız, dengesiz bir şekilde beslenmesi, fastfood tüketme alışkanlığı kazanması, spor ve egzersiz yapmaması da obezite sorununu ortaya çıkarmaktadır.

Ayrıca popo büyütme ameliyatı hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Obezite Ameliyatının Özellikleri Nelerdir?

Obezite ameliyatı çok ciddi oranda komplikasyon geçirme riski olan cerrahi bir müdahaledir. Morbid obezite hastalarının tedavi edilmesi için kullanılan son yılların en çok talep edilen mucizevi cerrahi Obezite tedavisi olarak bilinir. Morbid obezitesi olan hastalar spor ve diyet programlarını uygulayıp yavaş yavaş yağ yakarak kısmi olarak kilo vermektedir. Verilen kilolar sağlıksız ve dengesiz diyet programları ile kat be kat geri alınmaktadır. Bu sorunun önüne geçen cerrahi Obezite ameliyatı, operasyon sonrasında da hastaları kontrol altında tutarak indirimli Obezite ameliyatı fiyatları 2021 ile uzman hekim gözetiminde yeni diyet programlarıyla kilo dengelerini korumaya çalışmaktadır. Tüp mide ameliyatı kişinin beslenme alışkanlığını doğrudan değiştirdiği için hastanın metabolizma dengesini düzene sokacak olan yeni diyet programları liste halinde hastaya özel olarak hazırlanmaktadır. Günlük yemek yeme ihtiyacını azaltan mide ameliyatı hastanın kalori alım dengesini kontrol altında tutarak günlük enerji alımını büyük ölçüde kısıtlar. Günlük kalori alımının dengelenmesi ile hasta normalden çok daha fazla kilo vermeye ve forma girmeye başlamaktadır.

Obezite Tedavisinde Tüp Mide Ameliyatı Nasıl Uygulanır?

Obezite tedavisinde tüp mide ameliyatı hastanın midesinden belirli bir paranın dışarı çıkarılması ile gerçekleştirilir. Midenin %80’lik kısmı kesilip dışarı atılarak, geriye kalan parçalar tüp şeklini alır. Hastalardan midenin üçte ikisini alınır. Mide toplam 50-100 ml hacme sahip olarak giderek dar bir görünüm kazanır. Mide boyutu küçüldükçe hastaların günlük yeme ihtiyacı minimum seviyeye ulaşır. Hastanın mide hacmini daraltan ve günlük beslenme tüketimini minimum seviyeye ulaştıran ameliyat, hastanın çok kısa sürede kolayca zayıflamasana son derece katkı sağlar. Ameliyat sonrasında hastanın iştahı hızlı bir şekilde azalarak obezite ameliyatı başarı yüzdesi giderek artış göstermektedir. Hastaların diyabet ve hipertansif ilaç kullanım gereksinimi tüp mide ameliyatı sonrasında hızla azalarak zamanla tamamen ortadan kalkmaktadır.

Obezite Belirtileri Nelerdir?

obezite belirtileri nelerdir

Obezite belirtileri ve hastalarda görülen komplikasyonlar şu şekildedir:

 • Hastaların sürekli olarak terlemeye başlaması
 • Horlama
 • Uyku apnesi
 • Çok hareket edilmemesine rağmen kolay, hızlı yorulma
 • Nefes alıp vermede güçlük yaşanması
 • Cilt yüzeyinde ortaya çıkan çatlak, kızarıklık ve deformeler
 • Sırt bölgesinde ve eklemlerde oluşan  ağrılar 
 • Psikolojik olarak çeşitli travma ve ruhsal hastalıkların baş göstermesi
 • Kişilerin kendini beğenmemesi ve güven problemlerinin doğması

Hastalarda obezite gelişimimin en büyük belirtisi, vücuttaki yağlanma oranının artmasıdır. Yağ dokusu yüksek oranda artarak kişilerin vücut görüntüsü bozulmakta; kilo değeri ve yağ oranı sürekli olarak artmaktadır. Obezite hastalarda diyabet başta olmak üzere pek çok sağlık surunu baş göstermesinin yanında hayati risk taşıyan çeşitli hastalıklara da neden olmaktadır. Şeker hastalığı, kalp ritim bozuklukları,  cilt hastalıkları, psikolojik hastalıklar gibi daha pek çok fiziksel ve ruhsal soruna son vermek için alanında uzman doktorlara başvurabilirsiniz. Gerekli muayene ve test aşamasından sonra obezite ameliyatı olabilir, doktor gözetiminde zayıflayarak daha sağlıklı ve estetikli bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Obezite Ameliyatının Yan Etkisi Var mıdır?

Obezite ameliyatının yan etkisi obezite cerrahisinde gelişen komplikasyonların yanı sıra ameliyat türü ve operasyonun yapısına göre değişiklik göstermektedir. Tüp mide ameliyatı ve gastrik matias operasyonlarında ortaya çıkan en önemli yan etki, kişilerde kanama ve kaçakların meydana gelmesidir. Obezite ameliyatı tekniklerinin yanı sıra tedavi sürecinin dikkatli ve kaliteli teknik cihazlarla yürütülmesi obezite sonrasında görülen komplikasyonları da yarıya indirecektir.  Operasyon sonucunda kişide oluşan fiziksel ve psikolojik yan etki kısa sürede minimum seviyeye indirgenmektedir.

Obezite için uygulanan mide ameliyatları için laparoskopik ve robotik tekniklerle hasta çok kısa sürede iyileşerek ayağa kalkmaktadır. Hastaların mevcut durumu göz önünde bulundurularak ameliyatsız şekilde mide balon tedavisi uygulanmaktadır. Operasyonda kullanılan silikon mide balonu endoskopik şekilde mideye ulaştırılarak mide yeterli düzeyde şişirilmeye başlamaktadır. Ortalama 20 dakika içinde sona eren son derece hızlı bir şekilde ayağa kalkacağınız silikon mide balon uygulamasıyla hayalini kurduğunuz beden ölçülerine kavuşabilirsiniz. Obezite ameliyatı fiyatları 2021 içinde size en uygun olan operasyon çeşidini seçerek ameliyat sürecini hızlı ve konforlu bir şekilde geçirebilirsiniz.  

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status