Özel Hastane Doğum Fiyatları 2021

08.05.2021
980
Özel Hastane Doğum Fiyatları 2021
REKLAM ALANI

Özel hastane doğum fiyatları 2021 normal, sezaryen doğum çeşidine, SGK’nın doğumu karşılayıp karşılayamama durumuna göre değişir. Özel hastane doğum fiyatları 2021 tedavi yöntemlerine, uzman doktor deneyimi ve klinik kadro başarısına göre sürekli değişir.  Ayrıca tedavi için belirlenen ücret politikası dışında hastanın durumuna göre ekstra çıkan masraflar, özel sağlık sigortası gibi faktörler dikkate alınarak ücret tarifeleri sürekli olarak yenilenmektedir. Bu sebeplerle net fiyat bilgisi için muhakkak doğum yapacağınız klinik ve hastane ile iletişime geçmelisiniz. 

Özel Hastane Doğum Paketi Nedir?

 ozel hastane dogum paketinden ne zaman yararlanilir

Özel hastane doğum paketi, sigortalı şirketler tarafından desteklenen, doğum masraflarının daha ekonomik olması için oluşturulan özel hizmet paketlerini kapsar. Doğum paketleri anne adaylarını gebelik boyunca rahat ettirerek, anne daha ekonomik ve indirimli bir şekilde muayene edilir. Bu sayede doğum öncesi ve doğum sırasında tüm anne ve ebeveynler güvence altına alınır.  Doğum paketleri, henüz hamilelik sonrasında yapılan testlerden, doğum sürecinde yapılan muayenelere kadar birbirinden farklı yapıdaki hizmetleri kapsarken, anne adayını ekonomik olarak desteklemeye devam etmektedir. Uygun fiyatlı doğum paketleri ise, sadece doğum ve doğum sonrası süreci kapsayan destekleme hizmetleri kapsamaktadır. Tedavi için ödediğiniz fiyat tarifeleri ise aldığınız hizmetin kalitesine ve içeriğine göre her dönem periyodik olarak değişmektedir.

Özel Hastane Doğum Paketi Nasıl Alınır?

Özel hastane doğum paketi uygulaması kapsamında özel hastanede bebeğini dünyaya getirmek isteyen annelerin başarı ve en etkili sonuçlar ortaya koyan hastane ve kliniklerle iletişime geçilmelidir. Alanında uzman teknik kadro ekibiyle sağlanan iletişim vasıtasıyla, sigorta şirketi hizmeti veren hastanelerin analiz edilmesiyle güncel doğum paketleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca gıdı estetiği hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Özel Hastane Doğum Paketinden Faydalanmak İçin Kaç Haftalık Hamile Olmak Gerekir?

Özel hastane doğum paketinden faydalanmak için hamile anne adayından herhangi bir hafta şartı aranmamaktadır. Hamilelik haberi alınır alınmaz hangi hastane ya da klinikte doğum yapılması isteniyorsa o hastane ya da sigorta şirketiyle iletişime geçilerek doğum destek paketlerinden yararlanılabilmektedir. Gebelikteki muayene masraflarını da içine alan doğum paketinden faydalanmak istiyorsanız hamilelik haftası daha fazla ilerlemeden doğum paketi alarak destek paketi avantajlarından faydalanabilirsiniz. 

Özel Hastane Doğum Paketi Hangi Hizmetleri Kapsar?

Özel hastane doğum paketinin kapsadığı hizmetler şunlardır:

 • Doğum fiyatı
 • Hamilelik döneminde yapılan testler
 • Refakatçi masrafları
 • Hastane masrafları
 • Bebeğin ilk muayenesi 
 • Bebeğin ilk aşısı
 • İşitme testi
 • Topuk kanı testi

Yukarıda belirtilen doğum paketi hizmetleri standart doğum paketi kapsamında genel olarak ifade edilmiştir. Hizmetler ve içeriğindeki fiyat tarifeleri kamu, özel klinik ve hastanelere göre değişmektedir. Bu hizmetlerin yanı sıra özel hastanelerde birbirinden farklı yapıda doğum paketi avantajları bulunmaktadır. Bu paketlerin bazıları son derece ayrıcalıklı bir şekilde hizmet politikası yürütürken, standart doğum paketleri oldukça ekonomik fiyatlara satın alınabilme ayrıcalığı sunmaktadır. Özel hastane doğum fiyatları 2021, paketin içeriğindeki hizmet kalitesi içeriğine ve hastane deneyimine göre değişmektedir. Ücret tarifleri her hizmet modeline göre ayrı bir şekilde belirlenen fiyat politikası kendi aralarında bile ciddi farklar ortaya koyabilmektedir.

Özel Hastane Normal ya da Sezaryen Doğum Paketi Örneği Nasıldır?

Özel Hastane Normal veya sezaryen doğum paketi örneği şu şekildedir:

 • Bebeğin ilk 10 kontrolü
 • Standart doğum paketi hizmetleri
 • Annenin doğum sonrası kontrolü
 • Doğum fotoğrafçısı
 • Diyetisyen görüşmesi
 • Cilt bakım hizmetleri

Ayrıca tiroid ameliyatı hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Özel Hastane Doğum Paketi Fiyatına SGK İndirimi Uygulanır mı?

ozel hastane sezeryan dogum

Özel hastane doğum paketi fiyatına uygulanan SGK indirimi için SGK desteği veren klinik ve hastanelerle herhangi bir anlaşma sağlandıysa satın alınan pakete SGK indirimi uygulanarak anneye SGK indirimi yapılacaktır. Özel hastanelerin doğum ücretleri ortalama olarak 1.500-18.000TL arasında değişerek tarifelendirilmektedir. Özel hastanelerin de kendi aralarında uyguladıkları destekleme paket fiyatları arasında çeşitli farklılıklar bulunmaktadır.  Ortalama bir fiyat belirtmek gerekirse doğum paketi fiyatları 2.000 TL ve 6.000 TL arasında değişmektedir. Verilen hizmetin kalitesi doğum uzmanı ve teknik hastane kadro başarısı bu fiyatların seyrini değiştiren önemli sebepler arasında gösterilmiştir.

Özel Hastane Doğum Paketi Sigorta Şirketlerinin İşlevi Nedir?

Özel Hastane doğum paketi sigorta şirketinin işlevi özellikle ebeveynlerinin maddi yükünü üzerlerinden alan doğum masraflarının zorlanmadan karşılanması için sunulan özel nitelikli hizmet paketidir. Doğum paketleri de kendi aralarında farklılık göstererek, doğum sırasında yaptırılan testlerden, muayene ücretlerine, doğum öncesi ve sonrasındaki tüm hizmetlere kadar birbirinden farklı ve faydalı destekleme hizmetlerinden oluşmaktadır. Doğum paketi adı altındaki tüm destek hizmet politikası anne adaylarına daha az maliyetli bir doğum güvencesi sağlamaktadır.

Anne ve baba adaylarının dört gözle bekledikleri doğum anı, alanında uzman hekimler tarafından yapıldığında ebeveynlerin rahat nefes almasını sağlamaktadır. Yılların deneyimi ile hareket eden kaliteli özel hastaneler, ebeveynlerin rahat doğum süreci geçirmeleri ve minimum masraflı hizmet almaları için hastalara her dönem aktif bir şekilde yardım eli uzatmaya devam etmektedir. Özel hastanedeki doğum paketi ve indirimli hizmet uygulaması için gebelikle taban fiyat politikası yürütülmektedir. Destek paketi ücretleri tercih ettiğiniz özel hastanenin SGK ile anlaşmalı olup olmamasına, normal, sezaryan ya da başka doğum yöntemlerinden hangisini seçtiğinizle yakından ilişkilidir. Doğum sürecinde anne adaylarının ve ebeveynlerin yanında olmayı sürdüren özel hastane ve kinikler, her dönem kullandıkları teknoloji aygıtı cihaz kalitesi ve başarılı uzman hekim desteğiyle fiyat politikasının yanı sıra doğum paketi içerik ve kapsamını da dönem dönem güncellemeye devam etmektedir. Anne için oldukça önem taşıyan doğum anı, sonrasındaki ayrıcalıklı doğum paketleriyle daha konforlu ve güvenli bir şekilde geçmektedir.  İndirimli Özel hastane doğum fiyatları 2021, doğum paketi desteği ve profesyonel hizmet kalitesi sunan hastane ve klinikleri analiz ederek doğum sürecini daha sağlıklı ve avantajlı bir şekilde geçirebilirsiniz. 

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status