Pembe Diş Estetiği Nasıl Yapılır?

04.08.2021
1.540
Pembe Diş Estetiği Nasıl Yapılır?
REKLAM ALANI

Pembe diş estetiği tedavisi diş etlerinin daha güzel görünmesini sağlayan estetik bir operasyondur. Dişi ile ilgili herhangi bir sorun yaşayan kişiler bu yöntemi sıklıkla tercih eder. Genellikle halk arasında bu estetiğin adı gülüş tasarımı olarak bilinir. Dişler dış görünüşü çok fazla etkilediğinden herkes diş bakımına çok dikkat eder. Diş etleri ve dişlerin güzelliği bir bütün olduğu zaman kişi daha özgüvenli hisseder. Bu operasyonun yapılması ile birlikte diş etleri sağlıklı ve olması gerektiği gibi bir görünüme kavuşur.

Pembe diş estetiği diş etlerinin açık pembe renginde olmasına yardımcı olan bir yöntemdir. Pembe diş estetiği denilmesinin sebebi diş etine uygulanan rengin pembe olmasıdır. Bu uygulama sadece renk değil aynı zamanda diş etlerinin dişe ve kemiğe güçlü bir şekilde yapışmasını sağlar. Bu estetikten sonra kişinin diş etleri parlak ve pürüzsüz bir yapıda olur. Ağız yapısının güzel görünüme kavuşması kişinin rahat bir şekilde gülümsemesine olanak tanır.

Dişlerinde sorun olan kişiler çevremizde hem çekingen rolde olur. Kusursuz bir gülümsemeye kavuşmak için alanında uzman diş hekimi bu operasyonu uygulamayı önerir. Gülümserken diş etleri ortaya çıkar ve bu bölgenin güzel olması herkes tarafından istenen bir durumdur. Pembe diş estetiği operasyonuna başlamadan önce kişinin diş eti ile ilgili bir problemi olup olmadığına bakılır. Eğer varsa önce bu durum iyileştirilir. Pembe estetik yapılırken hastanın ön kısmında bulunan iki dişinin tepe noktası referans alınır.

Bu referanstan geçen hayali bir çizginin dudaklara dokunmasını sağlayacak şekilde uygulama yapılır. Bu ayarlama yapıldıktan sonra ağızda bulunan diş ve diş etleri sağlıklı ve uygun bir şekilde doktor tarafından yerleştirilir. Pembe estetik tedavisinde diş etinde görülen her sorun için farklı tedavi yöntemi tercih edilir.

Pembe Diş Estetiği Tedavi Metotları Nelerdir?

pembe dis estetigi kimler icin uygundur

Pembe diş estetiğinde kullanılan yöntemler herkesin diş etinde görülen soruna göre farklılık gösterir. Bu tedavi yöntemleri aşağıdaki gibidir:

 • Rejeneratif: Bu yöntemde diş eti hastalıklarından dolayı kötü durumda olan destek dokuları tedavi edilir. Operasyon yapılırken diş destek dokularının yeniden yapılandırılması sağlanır.
 • Gingivektomi: Bu tedavi yöntemi genellikle diş eti büyümeleri için tercih edilir. Diş eti büyümesinin haricinde kişide görülen derin ceplerin oluşumu da bu tedavi ile ortadan kalkar. Tedavi sonucunda hastanın diş etinde estetik bir görünüm oluşur.
 • Kron boyu uzatma: Kron boyu uzatma tedavisi dişlerde zamanla meydana gelen doku kayıplarının onarılması için tercih edilir. Bu tedavi sırasında fazla diş eti dokusu çıkarılır ve dişler bu sayede daha uzun gözükür. Bu işlem yapılırken uzman hekim diş kemiğini belirginleştirir.
 • Gingivoplasti: Ağız içerisinde diş etleri çok fazla belirgin olan çok kişi vardır. Bu durumun yanı sıra diş eti asimetrisinin düzenlenmesi de bu yöntem ile gerçekleşir. Operasyon sırasında lamine ve zirkonyum benzeri tamamlayıcı metotlar sayesinde diş etleri estetik bir görünüme kavuşabilir.

Ayrıca mide botoksu hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Pembe Diş Estetiği Hangi Durumlarda Uygulanır?

Pembe diş estetiğinin yapıldığı durumlar genellikle diş yapısına estetik bir görünüm kazandırmak içindir. Diş eti problemleri kötü bir görüntü oluşturur. Bu kötü görüntünün yok edilmesi için bu operasyon yapılır. Pembe diş estetiğinin kullanıldığı bazı diş eti sorunları şunlardır:

 • Diş etlerinde renk değişimi görülmesi
 • Diş etlerinde kanama, kızarıklık ya da şişlik olması
 • Diş eti çekilmesi problemi
 • Diş eti seviyelerinin farklı ve asimetrik görünmesi
 • Diş etlerinin çok belirgin olması

Yukarıda bahsedilen diş eti problemleri kişinin günlük yaşantısını çok olumsuz etkiler. Bu problemleri yaşayan kişiler zamanla içine kapanır. Sağlıklı bir diş etinin görüntüsü herkes tarafından bilinir. Bunun dışındaki durumlarda diş eti sağlığını kaybetmek üzeredir. Diş eti problemi ile baş eden kişiler pembe diş estetiği doğru bir tedavi yöntemidir.

Pembe Diş Estetiği Uygulama Aşamaları Nasıldır?

Pembe estetiğin yapım aşamaları diş etinde olan soruna göre değişir. Pembe diş estetiği uygulama aşamaları şu şekilde listelenmiştir:

 • Pembe estetik, gülerken öndeki iki dişin tepe noktasında bulunan diş etinden geçen hayali bir çizginin dudağa dokunması ile başlar.
 • Ağızda bulunan diğer dişler ilk referans noktasına göre yerleştirilir.
 • Dişlerin dizilişi problemli ise diş eti tedavi edilir ve daha sonra bu uygulamaya geçilir.
 • Diş eti çekilme sorunu varsa diş eti ilavesi yapılır. Diş eti grefti ile diş ve diş eti hem sağlıklı hem de estetik anlamda güzel olur.

Pembe Diş Estetiğinin Yarattığı Fark Nasıldır?

Pembe diş estetiğinden sonraki görünüm ilk haline göre baya fark içerir. Pembe estetik birçok bakımdan kişiye avantaj kazandırır. Bu yüzden de pembe estetik öncesi ve sonrası oluşan farklar herkes tarafından net bir şekilde görülür. Pembe diş estetiğinden sonra kişiler sağlıklı bir ağza ve dişe sahip olur. Pembe estetik ile ortaya çıkan farklar da şu şekildedir:

 • Ağız kokusunun önüne geçilir.
 • Diş etlerindeki kanama yok edilir.
 • Diş etleri eskisinden daha sağlıklı olur.
 • Diş etlerindeki şişlik problemleri sonlandırılır.
 • Ağızdaki yaralar tamamen geçer.
 • Diş sağlığının ömrü uzatılmış olur.
 • Dişlerin etrafını saran dokular da sağlığına kavuşur.
 • Kişi hayatına daha özgüvenli bir şekilde devam eder.
 • Sosyal hayat içerisinde yaşanan psikolojik problem de ortadan kalkar.

Diş yapısı insanların bakımına en çok dikkat ettiği yapıdır. Dişlerin güzel görünmesi herkes tarafından istenir. Ağız yapısında bir sorun olması kişinin psikolojisini de baya etkiler. Bu yüzden pembe diş estetiği yöntemine başvuran kişi sayısı fazladır.

Pembe Diş Estetiği Tedavisi İyileşme Süresi Ne Kadardır?

Pembe estetiğin iyileşme süreci, kişiden kişiye değişiklik gösterebilen bir durumdur. Aynı zamanda hastaya yapılan tedavi de iyileşme süresini etkiler. Herkesin yaşadığı diş eti problemi farklı olabilir. Genellikle pembe diş estetiği operasyonu geçiren kişiler hastalar ortalama 10 gün ile 14 gün arasında tamamen iyileşir.

İyileşme sürecinde hastanın dikkat etmesi gereken pek çok unsur vardır. Ağız ve diş bakımının düzenli bir şekilde yapılması ile iyileşme süreci daha da hızlanabilir. Doktorun belirttiği tüm uyarılar kesinlikle dikkate alınmalıdır.

Ayrıca dudak botoksu hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Pembe Diş Estetiği Kim Tarafından Uygulanır?

pembe dis estetigi avantajlari

Pembe diş estetiği yapan kişi kesinlikle bir diş hekimi olmalıdır. Alanında tecrübeli olması operasyon riskini en aza indirir. Pembe estetik özel diş polikliniklerinde çok sık uygulanan bir tedavidir. Diş hekimleri harici kişilerin estetik yapma yetkisi bulunmaz.

Pembe Estetiğin Diş Etlerine Zararı Var Mıdır?

Pembe diş estetiğinin sağlığa zararı söz konusu bile olamaz. Zararlı olmasının aksine diş etleri için pek çok faydası olan bir operasyondur. Estetik esnasında ağız ve diş sağlığı için gerekli yöntemler hastaya uygulanır. Pembe diş estetiği yaptıracak olanların diş eti sağlıklı olmalıdır.

Pembe Diş Estetiği Fiyatları Ne Kadardır?

Pembe estetik için belirlenen ücretler operasyonun nerede yapıldığına göre değişiklik gösterebilir. Sıklıkla özel ağız ve diş kliniklerinde uygulanan pembe diş estetiği operasyonu özel fiyat politikasına bağlı olarak ücretlendirilebilir. Bu yüzden bu operasyonu yaptıracak kişilerin mutlaka klinikleri arayıp fiyat bilgisi alması önerilir.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status