Popo Büyütme Ameliyatı Fiyatları 2021

03.04.2021
1.952
Popo Büyütme Ameliyatı Fiyatları 2021
REKLAM ALANI

Popo büyütme ameliyatı çekici bir görünüme sahip olmak isteyen pek çok kadının tercih ettiği bir estetik operasyondur. Vücuduyla doğru orantılı ve hacimli kalçalara sahip olmak günümüzde herkesin hayalidir. Genetik olarak daha zayıf ve basık görünümlü kalçalara sahip olan kadınlar kendilerini estetik olarak iyi hissetmezler. Ayna karşısında dolgun kalçalara sahip olduğunu görmek özellikle kadınlar için oldukça tatmin edicidir.

Son yılların trendlerinde özellikle ince belli ve dolgun kalçalı kadınlar güzellik algısında oldukça ön plandadır. Bu görünüme sahip olmak isteyen tüm kadınlar popo büyütme ameliyatları sayesinde istediklerini elde edebilirler. Sporla ve beslenme şekilleri ile kalçalarını büyütmek ve dikleştirmek isteyenler bu görünüme bu yöntemlerle sahip olamazlar. Kalça büyütüp dikleştirmenin en kolay ve en etkili yolu popo büyütme ameliyatları ile sağlanır.

Popo Büyütme Ameliyatı Nedir?

popo buyutme ameliyati nedir

Popo büyütme ameliyatı kalçanın olduğundan daha yuvarlak, hacimli ve kalkık görünmesini sağlayan bir estetik operasyondur. Bu ameliyatla sağlanmak istenen görüntü Brezilyalı kadınların vücutları model alınarak geliştirmiştir. Popo büyütme ameliyatı olanların kalçaları çok daha yuvarlak şekil alır. Aynı zamanda kalça basık görüntüsünden kurtulur ve dışa doğru çıkık ve daha çekici bir görüntü sergiler. Bu ameliyatla popo hacmi büyür.

Popo Büyütme Ameliyatı Kimler Olabilir?

Popo büyütme ameliyatı olacak kişiler popolarının görüntüsünden memnun olmayan, kalçalarında zamanla deformasyon oluşmuş veya genetik olarak hacimli ve kalkık kalçalara sahip olmayanlardır. Popo büyütme ameliyatı olmak için bu ameliyatı olmak istemek ve istenilen kalça görüntüsünün hacimli, kalkık ve yuvarlak kalçalar olduğundan emin olmak gerekir.

Kalçalar vücut üzerinde yer çekimine karşı koyamayan bölgelerin başında gelir. Yaşlanma ile ilk deformasyonların oluştuğu bölge kalça bölgesidir. Yıllar geçtikçe maruz kalınan yer çekiminin etkisi ve yaşlanmanın kaçınılmaz sonuçları ile kalçalarda sarkma, küçülme ve yuvarlak şeklini kaybetme gibi estetik sorunlar ortaya çıkar. Bu sorunlardan genellikle çoğu kadın zamanla şikayet eder.

Kalça estetiğine ihtiyaç duyulmasına neden olan sebeplerden birisi de kilo alıp vermektir. Günümüzde çok az kişi sabit bir kilo ile yaşlanma lüksüne sahiptir. Çoğu insan hayatı boyunca çok sayıda kilo alıp verme serüveni geçirir. Özellikle kadınlarda çok sık diyet yapılması ve sık sık kilo alınıp alınan kiloların verilmesi kalçada sarkmalara neden olur. Kilo alıp vermek kalçanın gergin ve kalkık görüntüsünü deforme eder. Zamanla korse kullanımına ihtiyaç duyulmasına sebep olur.

Kadınlarda gebelik süreci ve doğum yapmak da en büyük kalça sarkması sebeplerindendir. Doğum sonrası kalçalarda yaygın olarak deformasyon oluşur. Doğum normal veya sezeryan olmasına bakılmaksızın bir veya daha fazla doğum yapan kadınlarda hiç doğum yapmayan kadınlara göre daha fazla popo deformasyonu görülür.

Egzersizden uzak hareketsiz bir yaşam tarzı da kalça görüntüsünde sarkmaya ve gevşemeye neden olur. Hayatını rutin olarak egzersizle ve hareketle geçiren kişiler, hareketsiz ve spor yapmadan yaşayanlara göre daha iyi görünen kalçalara sahiptirler. Egzersiz ve hareketli yaşam kalçaların daha diri ve sağlıklı kalmasına olanak tanır. Bunun yanında sağlıklı beslenmenin de bu görüntü için büyük etkisi vardır.

Ayrıca saç ekimi fiyatları hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Popo Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Popo büyütme ameliyatının nasıl yapıldığı ile alakalı akıllarda pek çok soru işareti vardır. Özellikle kalçalarının görüntüsünden memnun olmayan ve popo büyütme ameliyatı olmak isteyenler bu ameliyatın nasıl gerçekleştiğini merak ederler. Popo büyütme ameliyatı esnasında farklı yöntemler kullanılır. Bu ameliyat edilecek hastanın tipik sorununa göre tercih edilir. Popo büyütme ameliyatında kullanılan yöntemler aşağıdaki gibidir:

  • Yağ transferi ile popo büyütme ameliyatı
  • Silikon protez ile popo büyütme ameliyatı

Yağ Transferi ile Popo Büyütme Ameliyatı

Yağ transferi ile popo büyütme ameliyatı en çok tercih edilen yöntemdir. Bu yöntemde istenmeyen bölgelerdeki yağlar vakum ve kanüller kullanılarak alınır. Hacmini kaybetmiş bölgelere enjeksiyon sistemi ile alınan yağlar enjekte edilir. Bu yöntem ile tamamen doğal şekilde ameliyat olan kişinin kendi dokusu ile vücuduna istediği şekil verilmiş olur. Bu estetik ameliyatta alınan yağlar ile bel inceliği ve kalçaya geliş kavisi şekli de tek bir ameliyatla verilmiş olur.

Bu ameliyatta alınan yağlar popoya yuvarlak ya da ters kalp şeklini vermek için kullanılır. Hastanın istediği popo şekli üzerine önceden çalışılır ve yağ alınacak ve alınan yağın uygulanacağı bölge ameliyat öncesi hasta ile beraber belirlenir. Alınan yağlar hastanın poposunda istediği görünüme kavuşacağı bölgelere enjekte edilir.

Bu operasyondan sonra hastanın 15 gün süre ile verilen korseyi takması gerekir. Ameliyat sonrası oluşan morluklar 1 hafta süre ile yok olur. Oluşan ödemin ise tamamen geçmesi 1 ay gibi bir zaman alır.  Bu ameliyat için kullanılacak bazı teknolojik yöntemler vardır. Bu yöntemler ameliyat sonrası iyileşme sürecini oldukça hızlandırır ve daha kolay hale getirir. Aynı zamanda ameliyattan alınacak olan sonucu maksimum hale getirir. Bu teknolojik yöntemlerin kullanılması hastalara tavsiye edilir.

Bu yöntem estetik olarak en doğal görünen yöntemdir. Bunun temel sebebi ameliyatın hastanın yağlarının kullanılarak yapılmasıdır. Fakat ameliyat olacak hastalar çok zayıf ve kullanılacak yağ dokusu bulunamayan kişilerse bu yöntem tavsiye edilmez. Çok zayıf ve ameliyat için kullanılacak istenmeyen yağlara sahip olmayan hastalarda silikon protez ile popo büyütme yöntemi tercih edilir.

Silikon Protez ile Popo Büyütme Ameliyatı

silikon protez ile popo buyutme

Silikon protez ile popo büyütme ameliyatı yağ transferi gibi yaygın kullanılan bir popo büyütme yöntemidir. Bu yöntem her iki popo kavisinin ortasında bulunan görünmeyen bir alanda 5 cm bir kesi açılması ile uygulanır. Silikon protezler burada bulunan kas içerisine yerleştirilir. Kas içine yerleştirilmeleri sayesinde dışarıdan görünmezler.

Uygun şekilde kas içerisine yerleştirilen protezler ile kalça daha dik bir görünüme sahip olur. Böylelikle istenilen görünüme de kavuşulmuş olur. Kas içerisine yerleştirilen silikonlar da yağ transferleri kadar doğal bir görünüm elde edilmesine olanak tanır. Bu ameliyattan sonra hastanın yaşam kalitesinde bir düşüş olmaz. Hastalar kısa bir süre sonra normal hayatına geri dönebilirler.

Bu ameliyattan sonra yağ transferindeki gibi hastaların bir süre doktorun önerdiği korseyi sürekli kullanımı gerekir. Özellikle bu operasyonda ödemden çok herhangi bir kanama riski de korse kullanımı ile önlenmiş olur.

Popo Büyütme Ameliyatı Fiyatları

Popo büyütme ameliyatı fiyatları izlenen operasyon yöntemine göre değişim gösterir. Yağ transferi ile yapılan popo büyütme ameliyatı fiyatları ile silikon protez ile yapılan popo büyütme ameliyatları fiyatları farklılık gösterir. Ameliyatın yapılacağı hastaneye göre de oldukça farklı fiyat aralıkları belirlenebilir. Popo büyütme gibi cerrahi müdahale gerektiren estetik ameliyatlarda ameliyatı gerçekleştirecek olan doktor da oldukça önemlidir.

Operasyonu gerçekleştirecek olan doktor alanında uzman ve isim yapmış bir doktor ise ameliyatın fiyatı genellikle yükselir. Ameliyat olacak kişinin istediği popo görüntüsü ve kendi kalçasındaki deformasyonun ölçüsü de ameliyat şeklini ve fiyatını değiştirir. Yağ transferi yöntemi izlenen ameliyatlar protez kullanılan ameliyatlara göre daha düşük fiyatlıdır. Genel olarak popo büyütme ameliyatı fiyatları 7.000 TL ila 13.000 TL arasında değişim gösterir.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status