Sakal Ekimi Fiyatları 2021

01.04.2021
2.200
Sakal Ekimi Fiyatları 2021
REKLAM ALANI

Sakal ekim fiyatları 500 sakal kökü ekimi için 2500 TL, 1000 sakal kökü ekimi için 5000TL’ye mal olmaktadır.  Türkiye’de yapılan sakal ekimi  operasyonlarının ortalama  maliyeti  400 TL-10000 TL arasında  değişmektedir.  Sakal ekimi fiyatları 2021 ekilen kıl miktarına göre belirlenmektedir.  Ortalama sakal ekimi fiyatı bir kıl kökü için 5 TL olarak belirlenmiştir. Ancak piyasa koşullarında bir kıl kökünü 4 lira ya da 10 liraya saç eken uzman doktorlar da bulunmaktadır. 500 sakal kök ekimi 2500 TL, 1000 sakal kökü ekimi 5000 TL’ye mal olmakta, sakalın yapısı ve çene ebatlarına göre ekilen sakal kıl fiyatları değişmektedir. Cerrahi olarak profesyonel hizmet veren saç ekim merkezlerine danışarak bütçenize ve çene yapınıza göre en uygun sakal ekim tedavisinden faydalanabilirsiniz.

Sakal Ekimi Nedir?

Sakal ekimi operasyonu, kişinin sakal ya da bıyık bölgesinde şimdiye kadar hiç çıkmamış, daha sonrasında travma gibi sonradan meydana gelen derin üzüntü ve ruhsal problemlerden kaynaklanan bölgelere uygulanır.  Uygulama; sakalın yoğun olduğu bölgelere çene altından alınan greftlerin nakledilmesi işlemidir. Sakal ekimi gelişen teknolojik cihaz ve sakal operasyonu yapan yeni cerrahi alanların doğmasıyla teknik uzmanlık alanı olan bir uygulama olarak bilinmektedir. Mikro FUE yöntemi sayesinde başın arkasında bulunan donör bölgesinden ya da sakalın yoğun olduğu bölgelerden çene altına kadar Greftler nakledilerek işlem profesyonel bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Sakal ekim işlemi yaklaşık olarak 8 saat sürmesinin yanında lokal anestezi uygulandıktan sonra tamamen acısız bir hale gelmektedir. Tek uygulama ile başarılı sonuçlar almak mümkündür. Bazı kişilerde etkili sonuç alınması için ikinci bir müdahaleye gerek duyulabilir.  Sakal ekimi uygulama yöntemlerinin hangisinin uygulanacağına, kişinin yüzüne uygun olacak şekilde doktor ve hasta tarafından beraber seçilerek karar verilir.  Saka ekimi operasyonu uzun yıllar kullanabileceğiniz kalitede olup kişiye estetik, doğal ve canlı bir görünüm kazandırır. 

Sakal Ekiminin Avantajları Nelerdir?

sakal ekiminin avantajlari nelerdir

Sakal ekiminin avantajları şunlardır:

  • Sakal ekimi kişinin sakal yapısına daha gür ve doğal bir görünüm kazandırarak kişinin kendine olan güvenini artırır.  Operasyon sonrasında kişi sakalını istediği gibi tarayıp tıraş ederek şekil verebilir.
  • Dayanıklı yapısı ile normal sakallı kıllardan farksız olacak şekilde sağlam ve natürel bir  yapıya sahiptir.
  • Sakal ekimi planı kişinin yüz yapısına uygun olduğu için kişiye daha estetik ve güvenli bir görünüm kazandırır. 
  • Kişi istediği sakal tipini seçerek, sakal ekimini çene bölgesine güvenle uygulatabilir. 
  • Favoriler de sakal ekimi sayesinde şekillendirilerek sakal bölgesi belirgin bir şekilde ortaya çıkarılır. 

Sakal Ekimi Kimlere Yapılır?

Sakal ekimi yapılacak kişiler hiç sakalı çıkmamış ya da sakal seyrekliğinden şikâyet eden kişilere uygulanır. Çene bölgesinde oluşan herhangi bir yaralanma nedeni de sakalların kaybedilesinde son derece etkilidir. Uygulama, yara ve yanık izlerinin kapatılmasını isteyen kişiler için uygundur. Kişinin sakal ekimi yaptırması için 22 yaşına kadar beklemesi uzman hekim tavsiyesidir. Kalp ve şeker hastalarının yanı sıra hormonal rahatsızlığı olan kişilerin sakal ekimi yaptırıp yaptırmayacağı doktor muayenesinin ardından netlik kazanmaktadır.

Sakal Ekimi Cerrahisinde Hangi Yöntem Kullanılır?

Sakal ekimi cerrahisinde kullanılan yöntem mikro FUE metodudur. Sakal ekimi fiyatları 2021 saç donörünün kalitesine göre farklılık gösterir. Kanalların açılmasında safir bıçaklar kullanıldığı Safir FUE sakal ekimi uygulanır. Profesyonel cerrahi müdahale yöntemleri olarak bilinen sakal ekimi kafa arkasından ya da hastanın durumuna göre sakal kıllarının yoğun olduğu bölgelerde, çene ve kemikler etrafında uygulanır.

Ayrıca saç ekimi fiyatları hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Sakal Ekimi Nasıl Uygulanır?

Sakal ekimi uygulaması hastanın ense baş, yüz ve alın bölgesinin değerlendirmeye alınıp saç kökleri incelenerek saç ekimin planlaması sürecine dayanır. Ne olursa olsun tedavi süreci öncesi ve sonrası hastaya olası tüm sonuçlar açıklanarak realistlik bir beklenti içine girilir. Bu sayede süreç profesyonel bir cerrahi uygulama modeli olarak nitelik kazanır. Aksi halde hasta kendini kandırmış hüsrana uğramış hissedecek, tedaviden olumlu sonuç alınamadan, sakal ekim işlemine başlamadan operasyona son verilmiş olacaktır. Böyle sonuçlardan kaçınmak için alanında uzman, başarı kaydetmiş cerrahi klinik ve hasta haneleri analiz ederek güvendiğiniz kliniklerden destek almaya gayret etmelisiniz. Bugüne kadar dünyanın pek çok ülkesinde test edilmiş başarı ile sonuçlanmış sakal ekimi tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Operasyonun tüm aşamaları alanında uzman tecrübeli hekimlerin denetiminden geçirilerek saç ekiminde son teknoloji aygıtı teknik cihazlar kullanılmaktadır. Kişiler operasyonun tüm aşamaları hakkında kliniklerden bilgi alarak sakal ekimi konusunda gerçekçi yaklaşımlarla doğru ve eksiksiz bilgilere ulaşabilirler.

Sakal Ekimi Sonrası ve İyileşme Süreci Nasıldır?

sakal ekimi sonrasi ve iyilesme sureci

Sakal ekimi sonrası ve iyileşme süreci gözle görülür şekilde çok hızlı ve iyileştiricidir.  Operasyon sonrasında çene çevresinde hiçbir yara izi kalmaz. İyileşme süreci oldukça hızlıdır. Ciltte herhangi bir kızarma,  şişlik,  kuruluk ve derinin renk değiştirmesi gibi geçici hiçbir reaksiyon ortaya çıkmaz.  Aksi halde uzman hekiminize hemen danışarak, operasyon sonrasında iyileştirici bazı krem ve ilaçları doktor gözetiminde kullanabilirsiniz. Saç ekiminden farklı bir uygulama olması ve yüzün hassas yapısından dolayı yüz bölgesinde 2- 3 gün şişlik belirtisi ortaya çıkabilir. Buna hazırlıklı olmalı, süreç içinde ve sonrasında gerekli ilaç ve buz uygulamalarını yaptığınızda bu tür semptomların minimal düzeylere indirgeyebilirsiniz. Takip edilen hastalarda genel olarak operasyon sonrasına ağrı şikâyeti pek olmamaktadır. Operasyon yüze yapılan son derece hassas estetik cerrahi bir müdahaledir. Bunun için özellikle yatış pozisyonuna dikkat edilerek uyku pozisyonda yatmaya özen gösterilmedir.  

Kişinin yaklaşık olarak bir hafta içinde rutin ev ve iş hayatına devam edebildiği bilinse de tıbbi anlamda 2-3 gün sonrasında bile bir sorun oluşmadığı görülmüştür. Ancak en az bir hafta işe gidilmemesi, sosyal aktivite yapmamaya gayret edilmesi doktor tavsiyesi niteliğindedir. Bir hafta sonra cilt iyileşerek, sakallar gür bir şekilde çıkmaya başlamış, sakal kılları şekillenerek ciltte şişkinlik, kızarıklık oranı büyük ölçüde azalarak zamanla kaybolmuştur. Operasyonu tecrübe edinmiş hastalardan edinilen bilgilere göre;  2-3 haftaya kadar bile hasta süreçten son derede memnun kaldığını, uygulamayı yaptırarak doğru karar verdiğini düşünmektedir.  Hastalar özellikle bu dönemde sakal köklerinin %50-80  ‘e kadar kaybedebilirler.  Ancak sonraki dönemlerde, 3 ve 4. ay itibariyle saçlar yeniden çıkmaya başlayarak zamanla daha gür ve uzun bir şekilde çıkmaya devam edecektir. 

Sakal Ekimi Sonrası Ekilen Sakal Dökülür mü?

Sakal ekimi sorası ekilen sakal cerrahi işlemin kalitesine ve profesyonel hizmet türüne göre değişir.  Normal şartlarda ekilen sakal yeniden dökülmez, ancak amatör kişiler tarafından sürdürülen operasyonlarla güvenli donör alan dışından alınırsa ve kişi testosterona duyarlı kök yapısına sahipse, hastada saç dökülme problemi varsa ilerde ekilen sakallar dökülebilir. İşini teknik alt yapı kalitesi en son model ve kullanışlı teknik cihazlarla yapan profesyonel klinik ve hastanenler sakal ekimi işleminden başarılı,  güzel ve optimum sonuçlar almaktadır. 

Sakal ekimi için graft hesapları yapılarak, sakal saçları hastanın yüz tipi ve halihazırdaki sakal durumuna göre değişir. Hastanın isteği, sakal stili seçimi, çene ebatları ve yapısı kliniklerde operasyon öncesi hesaplanır. Sakal ekim işlemi, saçın incelik ve kalınlığına göre optimum sonuçlar verir. Sakal ekimi fiyatları 2021 hastanın güvenli donör bölgesinde alınan graft sayısına, sakalın ekiminin başarılı ve kaliteli sonuçlar alınmasına göre değişkenlik göstermektedir.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status