Sakal Ekimi Nasıl Yapılır, Yan Etkileri Var Mıdır?

12.04.2021
1.166
Sakal Ekimi Nasıl Yapılır, Yan Etkileri Var Mıdır?
REKLAM ALANI

Sakal ekimi fiyatları bölgeye ekilecek kıl kökü sayısı, tedavide kullanılan teknik araç ve cihazların kalitesi, uzman hekimin tecrübesi ve uygulanan yöntemin başarısına göre değişir. Kıl kökü sayısı kadar fiyatlar arasında doğru bir ilişki bulunmaktadır. Sakal ekimi için kullanılan kıl kökü sayısı az olduğunda sakal ekimi fiyatları 2021 ücret tarifeleri de az olacaktır. Ne kadar kıl kökü ekilecekse o kadar ücret ödersiniz. Sakal ekimi yapılacak olan kliniğin, uzman ve ekip deneyiminin önem de son derece büyüktür. Hastalar sakal ekiminden çok tedavinin sonucu ile ilgilenmektedir. Ekim işleminden sonra sakalın, gür, doğal ve yüz ile uyumlu olacak şekilde estetik görünüm kazanması hasta için oldukça önem taşımaktadır. 

Sakal Ekimi Yaptırmak İsteyenler Ne İster?

sakal ekimi nedir

Sakal ekimi yaptırmak isteyen kişiler öncelikle sakalın gür, sağlıklı ve yüz bölgesi ile orantılı bir şekilde çıkmasını ister. Sakalın hiç çıkmaması ya da seyrek çıkması istenilen bir sonuç değildir. Sakal ekimi çeneye, favorilere ve bıyık bölgesine uyumlu ve estetik bir görünüm kazandırmaktadır. Uygulama ile hastalar, çene bölgesinde çıkan sivilce ve yara izlerini çok kısa sürede kapatmaktadır.  Kıl kökü kayıplarıyla ortaya çıkan boşlukların kapatılır. Sakal ekimi hem bölgedeki kıl köklerini sıkıştırır hem de tamamen kılsız kalan bu boşluk bölgelerinin etkili bir şekilde kıllandırır.

Kalıtsal etkilerle ortaya çıkan aşırı derecede kıllanma sorunu,  iğneli epilasyon, lazer epilasyon, yanık, cerrahi gibi etkilerle kıl kökü kayıpları başarılı bir şekilde geri kazanılır. Sakal ekimi bu bölgede yer alan kıl köklerini sıkılaştırarak, kılsız kalan alanları doldurur. Tedaviden beklenen en temel amaç ise kişinin istediği miktarda ve sıklıkta doğal sakalların oluşumunu sağlamaktır. Sakal ekimi fiyatları değişkenlik gösterdiğinden alanında uzman doktor ve kadro kalitesiyle hizmet veren uzman hekimlerle iletişime geçebilir, teknik destek veren kliniklerden 7/24 saat kolay ve hızlı bir şekilde randevu alabilirsiniz. 

Sakal Ekimi Neden Yapılır?

Sakal ekimi işlemi erkeklerin sakal ve bıyık bölgelerinde oluşan seyrek kılların, ya da hiç kılın olmadığı yerlere saçlı bölgeden alınan kıl kökleri ile nakil etmek için tercih edilir. Sakal ekimi genetik olarak ortaya çıkan ya da, travma, enfeksiyon, yanık gibi durumlar sonucunda saçsız alanlara uygulanır. Saç ekim işlemi birkaç saat içinde lokal anestezi ile güvenlikli bir şekilde tamamlındırlar. Hasta operasyon sonucunda acı hissedemeyerek, en doğal görünüme sahip olur. Sakal ekimi için yapılan planlamaların her biri çizimlerle gerçekleştirilir. Bu çizimlerle hastanın durumu değerlendirmeye alınarak, ense bölgesinden toparlanan kıl kökleri genellikle tekli olacak şekilde ayrılır ve sakal bölgesine nakledilir.

Sakal Ekimi Tedavisi İçin Ne Yapmak Gerekir?

Sakal ekimi yapmak İçin hastaların öncelikli olarak hormonal düzeylerinin bir noktaya kadar erişmesi gerekir. Özellikle 20- 22 yaşından itibaren sakal ekimi yapılması önerilir. Sakal ekimi için klinik ve hastanelere başvuran hastaların pek çoğu köselik sorunundan yakınır. Sakalların seyrekliği ve dağınık görünümünden memnun olamayan hastalar sakal ekimi tedavi yöntemlerine başvurmaktadır. 1-2 günlük kirli sakal görünümü kazanmak isteyen kişiler de favorilerini uzatmak isteyenler eksiksiz ve düzenli periyotlarla sakallarını tamamlamak için klinikleri sakal ekimi için ziyaret edebilirler. Sakal ekimi sakalı hiç olmayan ya da çene bölgesinde sakalı seyrek çıkan hastalar için uygulanmaktadır.  

Sakal Ekimi Nasıl Uygulanır?

Sakal ekimini uygulamak için öncelikle vücuttan başka alanlardan alınan kıl kökleri sakal bölgesine nakledilir.  Sorunlu çene bölgesine iletilen sakallar kişinin hiç kıl çıkmayan ya da boşluklu çene bölgesine daha estetik ve doğal bir görünüm kazandırır. Köse denilen yani sakalı hiç çıkmayan kişilerin yanı sıra sakalı seyrek çıkanlar bu estetik uygulama sayesinde daha doğal ve kaliteli sakal görünümüne sahip olurlar. Seyrek sakalları olan erkekler genel olarak bu uygulamayı tercih etmektedir. Sakal ekimi fiyatları 2021 analiz edilerek en ağrısız ve başarılı sakal ekim hizmeti veren klinik ve hastaneler tercih edilmelidir. Sakal ekimi yapılırken hastaya lokal anestezi uygulanarak kişinin acı ve ağrı duymadan işlemin oldukça kolay bir şekilde sonuçlanması beklenir. 

Saç ekiminde olduğu gibi FUE tekniği kullanılarak son derece teknolojik ve teknik araç gereçlere konforlu bir sakal ekim uygulaması gerçekleştirilir. Bu uygulamalar sayesinde dökülme özelliği olmayan bölgelerden alınan kıl kökleri sakal bölgesine özenli bir şekilde yerleştirilir. Sakal ekimi yapılacak olan kişide bölgesel kayıplar var ise etraftaki sakal sıklığı analiz edilerek,  sakal ekim planlaması yapılır. Sakal hiçbir şekilde çıkmadıysa kişinin isteğine göre kıl sınırı ve sıklığı ayarlanarak ortalama 1000- 3000 arasında kıl kökü ekimi yapılmaktadır. Hasta tam köse ise, favori bölgesine 100’er kök, çene ve bıyık bölgesine 400’er kök olmak üzere toplamda 1000 kök alınarak seyrek alanlara ekilmektedir. Bu sayede seyrek bile olsa kişinin yüzünde anlamlı ve daha mutlu bir ifade oluşturulabilmektedir. 

Ayrıca saç ekimi fiyatları hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Sakal Ekimi Sırasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

sakal ekimi nasil yapilir

Sakal ekimi sırasında dikkat edilmesi gereken faktörler şunlardır: ilk olarak sakal ekilecek kıl kökleri sakal için uygun olmalıdır. Çünkü sakal bölgesinde çıkan kıl köklerinin gelişimi ve uzaması saç köklerine benzemez. Daha ince yapıda oldukları için ekilecek köklerin de bu bölgeye daha uyumlu olması gerekir. Sakal bölgesi için boyundan alınacak olan kıl kökleri daha çok tercih edilmektedir.  Skala ekim işlemi sürecinde buradaki işlem gören kıl kökleri sakalın daha uygun ve doğal görünmesi için deriye nakledilir. Ense bölgesi de sakal ekimi için gerekli olan kılların alındığı yerlerdendir.

Ense bölgesinde sık ve yoğun çıkan kaliteli kıllar sakala enjekte edilerek, sakal bölgesinin sağlıklı ve natürel şekilde uzamasına yardımcı olmaktadır. Sakal ekimi sırasına en çok dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesi de kişinin sakal bölgesine uygun olacak açıda kıl köklerinin bölgeye nakledilmesidir. Kıl köklerinin ekim açısı doğru bir şekilde uygulandığında kişinin sakal görüntüsü daha doğal ve estetik açıdan kişinin yüzü ile oldukça uyumlu bir görünüm kazanacaktır.  Sakal ekiminde kullanılacak kıl kökleri tekli olmalıdır. Boyundan ya da enseden alınacak kıl kökleri tekil olarak ayrıştırılarak özenli bir şekilde ekim işleminde kullanılmaktadır.

Saç Ekimi İşleminin Etkileri Nelerdir?

Saç ekimi işlemi sırasına Fue tekniği tercih edildiği ve kesici alet kullanılmadığı için diplerde çukurluk meydana gelmez. Bu da ekimden sonra istediğiniz gibi doğal görünüm kazanmanızda size büyük destek sağlar. Saç ekimi işlemi genellikle tekli olacak şekilde uygulanır. İkili ve üçlü kıl kökleri ile ekim işleminin yapılması sakala kaba ve oldukça sakil bir görünüm kazandıracaktır. Beyaz sakalları olan kişiye siyan kıl köklerini nakletmek son derece uyumsuz ve estetiksiz bir sonuca neden olacaktır. Sakal ekimi yapacağınız kıl kökünün ekim yapılacak olan bölgedeki renk uyumu son derece önemlidir. Bu yüzden kıl ekimi yapacak doktorun bu alanda profesyonel mesleki uzmanlık derecesinde hizmet vermesi son derce önemlidir. Kıl kökleri boyun ya da enseden alındığında hiç bekletilmeden ekim yapılacak alana iletilmelidir.

Alınan kıl kökleri canlı olduğu için daha başarılı sonuç almak için ekim işlemini hızlı bir şekilde yapmalısınız. Kıl kökleri bekletilirse oksijensiz kalacakları için işlevini kaybedecektir. İşlem sonrasında sakal ekimi yapılan bölgeye su değdirilmemeli, su dışında kolonya, parfüm, kozmetik ürünleri bu dönemde muhakkak kullanılmamalıdır. Hastaların 1- 2 gün süreyle uyku pozisyonuna dikkat ederek uyumaları gerekir. Sakala ağırlık vermeyen pozisyonlar alınarak yatılmalıdır. İyileşme döneminde sakal kesilmemeli, tıraş olunmamalıdır. Bir süre sonra ölmeye başlayan kıl köklerinde en etkili ve başarılı sonuçlar almak istiyorsanız indirimli sakal ekimi fiyatları 2021 tarifelerini analiz edebilir; özel deneyim, bilgi ve teknik hizmet kalitesi olan kliniklerden destek alabilirsiniz.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status