Uyluk Germe Fiyatları 2021

20.04.2021
1.483
Uyluk Germe Fiyatları 2021
REKLAM ALANI

Uyluk germe fiyatları 2021 tercih edilen operasyon yöntemine ve işlem sırasında uygulanan teknolojik cihazların kalitesine göre değişir. Estetik cerrahi uygulama kapsamına alınan bu yöntem, özellikle ilerleyen yaşlarda sarkma problemi yaşayan hastaların en çok rağbet gösterdiği estetik uygulamaların başında gelir. İlerleyen yaşlarda artan kilo probleminin yanı sıra vücut bölgesinde oluşan yağ birikimi zamanla uyluk bölgesinde sarkmalara neden olmaktadır. Ameliyatın tercih edilmesinin hemen ardından uyluk germe fiyatları 2021 analiz edilip en uygun operasyon türü belirlenerek tedavi süreci estetik cerrahi uzman kontrolünde etkin bir şekilde başlatılmaktadır. 

Uyluk Germe Ameliyatını Genel Özellikleri Nelerdir?

uyluk germe nedir

Uyluk germe operasyonu için hastanın sorunlu bölgesi ilk etapta teşhis edilir. Uygun tekniğin hangisi olduğuna karar verildikten sonra hastanın uyluk bölgesinde oluşan fazla yağ ve deri alma işlemi dikkatli bir şekilde başlatılır. Uyluk bölgesinden alınan fazla yağlardan kurtulmak için teknolojik cihazlarla en başarılı operasyonların gerçekleştiği Liposakşın tedavisine başvurulur. Bölgede artan yağ ve deriyi alarak kişiye daha sıkı ve fit bir görünüm kazandırılır. Ameliyat sonrasında bacak bölgesine yerleşen tüm yağ dokusu kısa sürede ortadan kalkarak, uyluk bölgesi daha sağlıklı ve natürel görünüm kazanır.

Uyluk Germe Ameliyatının Hedefi Nedir?

Uyluk germe ameliyatının temel hedefi bölgedeki fazla yağlardan kurtulup, sorunlu bölgedeki fazla derinin kesilip çıkarılıp ,yeterli miktarda deri bırakılmasına yardım etmektir. Uygun miktarda deri kaldıktan sonra, uyluk bölgesi cerrahi müdahalelerle kapatılmaktadır. Tedavi genel anestezi altında yapılarak hasta acı duymamaktadır. Ameliyat yaklaşık 2-3 saat sürmektedir. Ciltte sarkma ve bollaşmalar yaşansa da ameliyat sonrasına bu izler tamamen ortadan kalkarak uyluk bölgesi eskisinden daha çok estetik görünüm kazanmaktadır.

Kimler Uyluk Germe Ameliyatı Yaptırabilir?

Uyluk germe ameliyatı yaptıran kişiler belirli kriterlere sahip olmalıdır. Belirlen ölçütlerden ilki bu uygulamanın ileri yaş grubu için ideal kabul edilmesidir. Hasta 40 yaşından büyük vücut gelişimini tamamlayarak tedavi için hazır olmalıdır. Uyluk germe ameliyatında uyluk bölgesinde normalden çok daha fazla yağ dokusunun birikerek sarkması gerekir. Bölgede oluşan deri normalden çok ve ameliyatla kesilecek düzeyde birikmiş şekilde sarkmalıdır. Bu tedavi için hastannın herhangi bir kronik rahatsızlığı bulunmamalıdır. Ameliyat öncesinde gerekli tetkikler yapılarak hastanın yağ değerleri olabildiğince hızlı bir şekilde belirlenmektedir. Özellikle obezite tedavisi gören hastaların vücudunda fazlaca bollaşan derinin sıkı ve estetik bir görüntü oluşması amaçlanır. Uyluk bölgesi yağ alım operasyonu vücudunda gevşeme, bollaşma ve sarkma sorunu yaşayan hastalar için oldukça idealdir.

Uyluk Germe Ameliyatının Avantajları Nelerdir?

Uyluk germe ameliyatının avantajları ilk olarak operasyonun uyluk bölgesinde sarkmaları oldukça kısa sürede ortada kaldırılması ile Başlar. Aşırı kilo alıp veren ve yaşlandıkça kilo almaya devam eden hastaların uyluk sarkma şikâyetleri tedavi ile son bulmaktadır. Hasta kalıcı olarak tedavi edilerek, sosyal hayata daha kolay biri şekilde adapte olmaktadır. Ameliyat sonrasında ameliyatlı bölgede çok fazla iz kalmamakta bölge oldukça estetikli bir görünüm kazanmaktadır. Dışardan bakıldığında ameliyat izleri fark edilmeyen hastada bu izler zamanla beyazlayarak tamamen ortadan kalkmaktadır. Spor ve diyet programları işe yaramayan, eritilemeyen tüm fazlalıklar dışarı çıkarılarak hastanın bacak ağılığı hafifletilmektedir. Uygun uyluk germe fiyatları 2021 ve ücret tarifeleri kapsamında tercih edilen tedavi sonrasında kişilerin konforu gözetilerek hastalara oldukça sağlıklı ve fit bir görünüm kazandırılmaktadır. Bölgede biriken yağ ve derinin cerrahi müdahalelerle uyluk bölgesinden uzaklaştırılması ile hasta gözle fark edilir derecede kilo kaybına uğramaktadır. Oluşan yağların yanı sıra derinin gitmesiyle, fazla kiloların ortadan kaldırılması hızlandırılarak hastanın yaşam kalitesi artırılmaktadır. Tamamıyla kalıcı bir ameliyat olarak görülmese de hastanın gerekli önlemleri alarak beslenme ve spor alışkanlıklarını düzenli bir şekilde yapmaları sayesinde hasta çok faza kilo almayacaktır. Hastanın yeniden aşırı kilo alıp vermesi ve yaşının da ilerlemesi bölgedeki derinin yumuşatarak sarkmasını kolaylaştırmaktadır. Fakat bu durumun ameliyat sonrasında eski haline dönmeyecek kadar etkili sonuç verdiği bilinmektedir. 

Ayrıca popo büyütme fiyatları hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Uyluk Germe Ameliyat Sonrası

uyluk germe ameliyati oncesi

Uyluk germe ameliyat sonrası hastalara hastanede yatış yapılması önerilir. Hastanın sosyal hayatına geri dönemsi normal estetik müdahalelerine göre daha uzun süreli olabilir. Operasyon sonrasında ilk 3-7 gün bacakların yükseltilerek istirahat edilmesi tavsiye edilir. Tüm ameliyat ve uygulama sürecinde aktif olarak gözlenen şişme ve ödem sorunları bu ameliyat sonrası da oluşabilir. Hastalık yan etkilerinin geçmesi ve ameliyatın kesin bir şekilde sonuç vermesi için 1 ay beklemelisiniz. Günlük rutin hayata geri dönüş süresi ise yaklaşık 1 haftayı bulmaktadır.

Uyluk Germe Sürecinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Uyluk germe sürecinde dikkat edilmesi gereken faktörler şunlardır:

Uyluk germe ameliyatından en az 3 hafta önce olmak üzere hasta tüm sigara, tütün ve kötü alışkanlarına son vermelidir. Ameliyat esnasında herhangi bir şekilde komplikasyon geçirmeme ve ciddi reaksiyon gösterilmemesi için ameliyat öncesinde aspirin ve farklı kan sulandırıcı ilaçlarının kullanımına hemen son verilmelidir. Ameliyatın gerçekleşmesine 1 hafta kaldığında ise kan sulandırıcı tüm ilaç ve besinlere ara verilmesi önerilir. Hastanın zayıflamasına yardımcı olarak tüm bitkisel ürün ve ilaçların ameliyattan en az 1 hafta öne bırakılması tavsiye edilir. Domates çekirdeği, keten tohumu, kiraz sapı, yeşil çay kullanımının da hızlıca durdurulması gerekir.

Uyluk germe ameliyat sonrasında hasta müşahede altında tutularak, odada dinlenmelidir. Hastada görülecek ağrılara karşı ağız yoluyla ağrı kesiciler alınmalıdır. Uyluk bölgesine atılan dikişlerin alınmasından sonraki dönemde bölge bandajlı şekilde tutulmalıdır. Operasyondan 2 gün sonra hastanın banyo yapmasına izin verilmektedir. Duş esnasında ayakta durularak, çok sıcak ya da soğuk sular yerine ılık su ile dış alınmalıdır. Herhangi bir komplikasyon gelişmemesi için hastanın bu dönemde ameliyatlı bölgeyi koruma atına alınması önerilir. Ameliyattan sonra en az 2 hafta boyunca ağır işlerden uzak durarak dinlenmelisiniz. 3 hafta sonrasında hafif tempolu yürüyüşler yapabilirsiniz.   Ağır sporların yanı sıra koşu ve diğer ağır işler için en az 3 ay beklenilmelidir. Uyluk germe fiyatları 2021, klinik ve uzman hekim kalitesi iyice araştırıldıktan sonra güvenli bir şekilde tedavi süreci başlatılmalıdır.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status