Varis Tedavisi Fiyatları 2021 Ne Kadardır?

01.04.2021
2.306
Varis Tedavisi Fiyatları 2021 Ne Kadardır?
REKLAM ALANI

Varis tedavisi fiyatları hastalığın yapısı, yaygınlık gösterme düzeyi ve tedavi yöntemlerine göre 1000-6000 TL arasına değişmektedir.  Varisin düzeyi ve hastalık derecesi her hastada farklı bir şekilde etki ettiği için tek tip bir fiyatlandırmadan söz edilemez. SGK’lı hastalar özel  %50 oranında indirim uygulayan özel klinik merkezleri bulunmaktadır. Varis tedavisi fiyatları 2021 vakanın durumuna göre belirlenirken, uygulanacak olan tedavinin şekli de son derece önem taşımaktadır. Hastalık bacağın bir bölümünde ya da iki bacağın tümünde görülecek kadar yaygınlık kazanabilir. Kılcal varisler, retüker varisler ve kalın varislerin tedavi süreci ve takipleri birbirinden farklıdır. Tedavi süreci ve operasyon çeşidi farklı olan hastaların varis tedavi ücretleri de doğal olarak değişmektedir. Hangi tedavi yönteminin uygulanacağı damarların genişliği ve uzunluğuna göre belirlenir. Damarların durumuna ve tedaviye yanıt verme sürecine göre lazer, radyo frekans, ya da her iki uygulama da kullanılabilir. 

1- 2 seansta düzelebilen hafif seviyede olan varisler genellikle 1000-3500 TL arasında değişir. İki bacağının tamamına nükseden, çok çeşitli kalınlıklarda olabilen varis tedavisi 8000TL’ye kadar çıkabilmektedir. Varisin çeşidi, uygulanacağı yöntemin zorluğu ve yaygınlığı ne olursa olsun tüm resmi hastalara yani SSK, Emekli Sandığı, TSK ve BAĞ-KUR’dan faydalanan hastalara belirlenen tutarın %50 ‘si kadar indirim uygulanır. Yukarıda belirtilen ücretler bir defaya mahsus olarak alınırken, hasta bir yıl boyunca varislerinin sağlık güvencesini garantiye almış olur.  Varis tedavi sürecinde hastalığı takip etmeniz son derece önemlidir. Seans ücretlerini takip ederek, tedavi öncesi muayene yaptırırken ne kadar ücret ödeyeceğiniz bilgisini almayı ihmal etmemelisiniz.  Aksi halde her seans başında sık sık ödeme yapmak rahatsız edici bir hal almakta, hastalar bu durumdan oldukça şikâyet etmektedir. 

Varis Tedavisi Ücretleri Ne Zaman Belirlenir?

varis tedavisi ucretleri nasil belirlenir

Varis tedavi ücretlerini belirleme süresi yapılacak muayyenin sonrasında belli olur. Tedavi seanslar halinde kontrol altında tutularak 1- 5 seansta uygulanır. Ödeyeceğiniz ücretler gideceğiniz seans sayısından bağımsız olmak üzere bir defaya mahsus olacak şekilde ödenir ve tedavi bitene kadar bir daha sizden ücret talep edilmez. Kılcal ya da kalın damarların tedavi edilmesine bakılmaksızın tek tip ücret üzerine tedavi olursunuz. Alanında profesyonel, teknik cihaz kalitesi gelişmiş, başarılı ve hastalık memnuniyet derecesi oldukça yüksek olan başarılı çok sayıda cerrahi klinik bulunmaktadır. Uzman nitelikli varis tedavi sürecini yürüten klinikler 1 yıl boyunca tüm varis tedavisini garantili bir şekilde  yapmaktadır. Tedaviye başladıktan sonraki sene boyunca almak istediğiniz tedaviler, toplar ve kılcal damarlar için her ikisi içinde geçerli olup, tüm işlemler ek ücret talep edilmeksizin güvenli hizmet politikasıyla gerçekleştirilmektedir. Herhangi bir klinikte başladığınız tedaviye, kliniğin farklı semt ve bölgesinde yer alan başka bir şubesinde tedavi görmeye devam edebilirsiniz.

Varis Tedavi Ücretlerini Öğrenmek İçin Ne Yapılır?

Varis tedavisi ücretlerini öğrenmek için, tedavi almak istediğiniz kliniği analiz ettikten sonra kliniklerle irtibat kurmanız gerekir. Kliniğe mail atarak varis bölgenizi resmeden çeşitli fotoğrafları klinik destek hattı birimine iletebilir dilerseniz Whatsapp hattı uygulamasından yardım alarak anında klinik uzman ekibi ile7/24 saat iletişime geçebilirsiniz. Fotoğraf gönderdikten çok kısa bir süre sonra klinik size net ödemeniz gereken ücreti de belirleterek, tedavi süreci hakkında öğrenmek istediğiniz her konuda bilgi verecektir. 

Sitemizden kaş ekimi ile ilgili bilgileri de inceleyebilirsiniz.

Varis Tedavisine Hangi Çözüm Yöntemleri Uygulanır?

Varis tedavisinde uygulanan çözüm yöntemleri uzunca yıllar hastalığın tedavisinin aksamlarına yol aça da günümüzde hala devam etmektedir.  Özellikle ameliyat ile varisli bölgenin bulunduğu yerden çıkarılması işlemi hem çok ağrılı hem de hastanın iyileşmesinin zaman aldığı bir yöntemdir.  Güncel hizmet veren tedavi merkezileri, son teknoloji aygıtı teknik cihazlara sürdürülen yeni çözüm uygulamalarını deneyerek hastalık korkusu olan varis tedavisini ameliyatsız gerçekleştirme imkânı sunmaktadır. 

Varis Tedavisine Başlamadan Önce Ne Yapılır?

Varis tedavisine başlamadan önce varis haritası oluşturularak, varisli damarın büyüklüğü, varisin yayılma oranı ve hastalığın yapısı tespit edilir. Tedavi için renkli venüz doppler ultrason kullanılır. Damarların haritası çıkarılarak büyüklüğü ve hastalığın yapısı kontrol edilir. Bu uygulamaya venüz haritalama adı verilir. Bu sayede varis oluşumu hakkında net bilgi alarak hastalığın genel işleyişi ve tedavi sürecini bilinçli bir şekilde yönetebilirsiniz.  Bu uygulama ve esasları sonucunda tedavi süreci planlanarak varis tedavisinin fiyatı belirlenmiş olur.

Varis Tedavisi Fiyatları Pahalı mı?

varis tedavisi fiyatlari pahali mi

Varis tedavisi fiyatları hakkında net bir bilgi verilememektedir. Varis tedavisi için uygulanacak olan fiyat tarifelendirmesi kapatılacak olan damanın uzunluğu, büyüklüğü genişliğine göre değişir. Varislerin tek bacakta ya da iki bacakta olması tedavinin seans sayısını da değiştirecektir. Varis tedavisi fiyatları 2021 belirlenen seanslar, damarın mahiyetine göre belirlenir. Bütün toplardamar sisteminin kapatılması işlemi çok daha maliyetli bir işlemdir. Birkaç kılcal damara yapılacak müdahaleleri ücreti ise, bu müdahaleler çok daha düşük ücretlere yapılacaktır. Varis fiyatını etkileyen bir diğer önemli nokta da klinik ve doktorların doğru bir şekilde seçilmesidir. Tedavi ücretleri kliniğin başarısı, sertifika güvenliği, teknolojik cihazların kalitesi ve tedaviden memnun olarak ayrılan hastaların kliniği tercih etmesine göre değişir. 

 Varis Tedavisine Ne Zaman Başlanılır?

Varis tedavisine başlama süresi tedavide uygulanan EVLA, yapıştırıcı, köpük tedavisi ve varis tedavisi gibi tekniklerle seansın uzunluk kısalık durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Hastaların varisleri henüz bacak bölgesine yayılmadan erken tedaviye başlamaları son derece önem taşımaktadır. Bu sayede hem sağlığınızı daha korumuş olur hem de başlangıç safhasındaki varislerin tedavisini daha ekonomik bir şekilde gerçekleştirmiş olursunuz. 

Varis Tedavisi Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Varis tedavisi fiyatları, varis tedavisi öncesinde yapılan venöz haritalama sırasıyla tespit edilecek olan varisin seviyesi ve yapısal durumuna göre belirlenir. Varis hastalığı her kişide aynı şekilde ve genişlikte oluşmaz. Varis tedavi fiyatları, varisli damarın miktarı uygulanacak varis tedavisinin yöntemi ve damarın yapısına göre değişmektedir.  

Ameliyatsız Lazerle Varis Tedavisi Fiyatları   

Ameliyatsız lazerle varis tedavisi fiyatları yapılacak olan uygulamalarının şekline, tedavi işlem sürecindeki damarın durumuna ve yapısına göre farklı tarifelendirmeler ile ücretlendirilir. Uygulamalarda başvurulan malzemelerin ithal nitelikte olması, günlük kur fiyatları indeksi ve piyasa hareketliliği de fiyatların farklı bir şekilde ücretlendirilmesini sağlayan diğer nedenlerdendir.

Varis tedavisinde kullanılan gelişmiş varis tedavisi uygulamaları kılcal damar şeklinde gelişen ya da retüküler halinde oluşan varisler için uygulanmaktadır.  Bu türden oluşum gösteren varisler için hastalara skleroterapi ya da trandsdermal terapi yöntemleri kullanılarak lazer uygulaması yapılır.  Hasta üzerinden uygulanan tedaviler sonrasında hastaların bacakları gözle görülür bir estetik görünüm kazanarak hastalık kısa sürede güvenli bir şekilde tedavi edilmiş olur. Varis tedavisi fiyatları 2021 tedavi yönteminin seans aralığına ve etki alanına göre değişir. Estetik görünüm kazandıran bu yöntemler, hastalığın henüz başlarındayken uygulanmakta olup, varisin hastalara herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Bacaklarda 1mm ve 1 mm’den daha az mesafelerde gerçekleşen kırmızı varisler yakarıda gösterilen tedavi yöntem ve uygulamalarıyla oldukça kolay ve hızlı bir şekilde giderilmektedir.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status