Yağ Enjeksiyonu Fiyatları 2021

04.05.2021
1.463
Yağ Enjeksiyonu Fiyatları 2021
REKLAM ALANI

Yağ enjeksiyonu fiyatları 2021 işlemi yapıldığı klinik ve hastanenin kalitesine ve mesleki başarısının yanı sıra, operasyonda kullanılan teknik cihazların teknolojik boyutuna göre değişir. Yağ enjeksiyonu fiyatları 2021, kur indeksi üzerinde hesaplandığı için borsa hareketliliği ve enflasyon oranına göre sürekli olarak farklı fiyat tarifeleriyle ücretlendirilmektedir. 

Yağ Enjeksiyonu Nedir?

yag enjeksiyonu yuz bolgesine kimlere yapilir

Yağ enjeksiyonu Lipofilling adıyla güzellik ve estetik uygulamalarının başında gelen, yüz ve vücudun belirli bölgelerinde uygulanan ciltteki kızarıkları yok eden bir tedavidir. Deride meydana gelen kırışıklıları yok ederek çöküntülerin tedavi edilmesinde son derece etkilidir. Yağ enjeksiyonu uygulamasında vücudun belirli bölgesinden alınan yağ dokusu başka bölgeye aktarılarak, dolgu işlemi yapılır. İşlem özellikle yüz bölgesinde uygulanır. Yağ enjeksiyonu özellikle vücut hatlarını düzelterek şekle sokup, yaşlılık çizgisi derinliğini azaltıp dudakları dolgunlaştırarak, kalınlaştırır, zayıf yüzlerde daha dolgun ve estetik bir görünüm kazandırmaktadır.

Yağ Enjeksiyonu Yüz Bölgesine Kimlere Yapılır?

Yağ enjeksiyonunun yüz bölgesine yapıldığı kişiler orta yaşı geçmiş ve yüzünde genel bir yıpranmışlık hali bulunan hastalardır. Yaş ilerledikçe yüzde oluşan önemli değişikliklerden bir tanesi de yumuşak doku kayıplarıdır. Bu durum özellikle göz çevresinde ve orta yüz bölgesinde daha belirginlik kazanarak deride kırışıklıklara neden olur. Cilt altı dokusu zayıflayarak, cilt yapısı giderek ince bir hal alır. Burun dudak çizgileri, gözyaşı olukları ve Marionette çizgiler derinleşerek, derinin daha yaşlı ve yıpranmış bir hal almasına neden olur. Orta yaşı geçmiş ve yüzünde genel bir cansızlık ve yıpranmışlık bulunan her hasta yağ enjeksiyonu tedavi desteği alabilir. Ayrıca yapısal olarak orta yüzünde basıklık olan, çene ucu geride ve çene altı daha zayıf olan hastalarda yağ enjeksiyonu ve yüz konturları hastaya daha estetik ve sağlıklı bir görünüm kazandırır.

Ayrıca obezite ameliyatı fiyatları hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Yağ Enjeksiyonunun Avantajları Nelerdir?

Yağ enjeksiyonunu avantajları arasında gösterilen en büyük katkı, operasyonun oldukça popüler ve toleranslı bir nitelik taşımasıdır. Son yılların en çok rağbet gösterilen, doğal ve canlı görünümüyle yüz ve vücudun farklı bölümlerinde gözle görülür derecede ciddi fark yaratan oldukça uzun ömürlü bir uygulamadır. Vücut şekillendirme, liposuction sonrası hastada oluşan çökme ve sarkmalarda, yüz ve ellerin daha genç bir görünüme sahip olmasında en etkili bir dolgu malzemesi olarak tercih edilir.  Tedavinin belkide en önemli avantajı, hayvanlardan ya da başka donörlerden alınan dokunun neden olabileceği tüm komplikasyonların meydana gelme riskinin hızlı bir şekilde ortadan kalkmasıdır.

Kök Hücre İle Yağ Transferi Nasıl Olur?

Kök hücre ile yağ transferi, yağın enjekte edilen bölgede kalıcı bir şekilde yaşama seviyesinin %60- 70 oranında seyretmesidir. Yağ dokusu transferinin en problemli görülen tarafı, aşılanan yağın yüz ve vücut bölgesinde ne kadar kalacağı sorunudur. Hastaların cilt dokusuna göre yağ enjeksiyonun kalıcılığı da değişmektedir. Yağ enjeksiyonu fiyatları 2021, uzman hekim tecrübesi ve kaliteli klinik yapısına göre değişen tedavide hastaların bir kısmında yağlar az tutulduğu için kalıcılığı yokken, bazılarında ise yağlar oldukça iyi bir şekilde tutularak, yağ seviyesi daha kalıcı bir şekilde cildi yenilemektedir. Bu farklılığı en iyi şekilde ortadan kaldıran bir uygulama olarak ortaya çıkan kök hücre ile yüz ve vücudun belirli bölümlerine yağ enjeksiyonu yapılmaktadır. Kök hücre ile yağ transferi işlemi altın bir standart olarak tedavide uygulanmaktadır.

Yağ Enjeksiyonu Alerjik Bir Reaksiyon Yaratır mı?

Yağ enjeksiyonun alerjik bir risk oluşturması durumu yağın yapısına göre değişir. Yağ enjeksiyonu için depolanan yağ dokusu kişinin kendi yağlarından alındığı için herhangi bir tehlike oluşturmaz. Bu tedavi yönteminde çok düşük olasılıkta dahi olsa bile, oldukça düşük seviyeli bir enfeksiyon sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Yağ enjeksiyonu için kişinin kendi vücudunda bulunan yağar alındığı için bu yağ dokuları, hastanı sağlık durumu için herhangi bir sorun oluşturmaz. Dolgu enjeksiyonu ise, yağ işleminden farklı olarak, kişinin vücudundan değil de laboratuvar ortamında sentetik olarak kendini gösteren bazı enjekteler içinde bulunan çeşitli dolgu maddelerinden oluşmaktadır.

Ayrıca tiroid ameliyatı hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Yağ Enjeksiyonun Etkileri Nelerdir?

kok hucreile yag transferi nasil olur

Yağ enjeksiyonun etkileri dolgu ya da yenileyici bir faktör olarak kişinin cildini parlak, genç ve pürüzsüz bir görüntü kazanmasına yardım etmesinden kaynaklanır. Yenileyici etki, doğal bir şekilde görünen, kök hücreleri vasıtasıyla sağlanır. Kök hücreler, ayrıca kolajen sentezini artırarak, cildi genel anlamda bir canlanma ve estetik bir görünüme kavuşturur. Gençleşerek, yenilenen daha taze ve diri bir görünüm kazanan deri neme doyarak daha pamuksu bir görünüme sahip olur. Cilt nemlendirilerek ince kırışıklık, leke ve kirlerden büyük ölçüde azalma meydana gelir. Dolgu etkisi yağın enjekte olduğu bölgelerde, kök hücreler yeni canlı hücre oluşumuna neden olur.  Bu etki sayesinde yüz konturu netleşerek,  daha derin çizgiler doldurulmuş olur. Elmacık kemikleri, kaş kenarları,  göz çevresi,   dudak bölgesi, çene ucu, çene konturu, göz çevresi dolgu ile doldurulur. Bu sayede yüz bölgesi daha genç bir görünüm kazanarak, gözle görülür derecede düzeltilir. Yüzde uygulanan yağ enjeksiyonu tedavisi, sedasyon altında ameliyat ortamında gerçekleştirilir.

Yüzde Yağ Enjeksiyonu Uygulamaları Ne Kadar Sürer?

Yüzde yağ enjeksiyonu uygulaması uygulamasının yapılacağı bölgeye, hastanın cilt yapısına ve tedavi yöntemine göre değişir. Bu işlemin ortalama 1 saat sürdüğü bilinse de her ameliyat süreci kişiye özel olarak uzanıp kısalabilmektedir. Mikro yağ enjeksiyonu kişinin kendi genç kök hücresinden daha zengin olmak üzere yağ hücrelerinden ayrıştırmasıyla bilinen yüz gençleştirmede en etkili çözüm olarak tercih edilen uygulamaların başında gelir.  Farklı yağ enjeksiyonu fiyatları 2021 ve ücret tarifelerini analiz ederek cildinize en uygun olan dar ve geniş ölçekli yağ hücresi enjeksiyonu uygulama desteği alabilirsiniz. Alınan mikro yağ hücreleri birtakım işlemlerden geçirildikten sonra zengin kök ve yağ hücreleri yüz bölgesine daha natürel, canlı ve estetik bir görünüm kazandırır.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status