Yüz Germe Fiyatları 2021

05.05.2021
1.712
Yüz Germe Fiyatları 2021
REKLAM ALANI

Yüz germe fiyatları 2021 Sağlık Bakanlığı onaylı olan internet sitelerinde ücret ve tarife bilgisi yasak olduğu için net bir bilgiye ulaşılmaktadır. Uygulama genellikle hastanın yüz yapısına klinik ve hastanenin kalitesine ve mesleki vizyonuna göre değişmektedir. Yüz germe fiyatları 2021 teknoloji devi yeni teknik araç ve cihazlar aracılığıyla operasyon kalitesini artıran en yeni uygulamaların kullanılması ile her dönem farklı fiyat tarifeleri öngörülmektedir.

Yüz Germe Ameliyatı Nedir?

yuz germe ameliyati riskleri

Yüz gerdirme ameliyatı, yüzün üst, arta ve alt bölgelerinin tamamına uygulanan bir işlemdir.  Operasyonu tercih eden hastaların yaş aralığı maksimum 50’dir. Ameliyat 50 yaşından büyük hastalar için ciddi riskler oluşturacağı için pek tavsiye edilmemektedir. Bu operasyon sayesinde alt ve üst göz kapağı estetiği yaptırılarak, bu bölgelere yağ transfer işlemleri yaptırılır. Yüz gerdirme ameliyatı sonrasında hastanın yüzü, estetik, doğal ve oldukça canlı bir görünüm kazanmaktadır. Uzman hekim gözetiminde devam ettirilen uygulamanın her aşaması hasta ile paylaşılarak, kişinin operasyon sürecinde nelerle karışılacağı hakkında fikir sahibi olması sağlanmaktadır. Ciddi ve önemli bir operasyon olarak gösterilen ameliyat için, hasta ile güçlü ve başarılı bir iletişim kuran en başarılı ve kaliteli hekim ve plastik cerrahları tercih edilmelidir.

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yüz germe ameliyatı ilk olarak yağ enjeksiyon işlemleriyle başlatılır. Kişinin kendi yağ dokusundan alınan yağlar doğal görünmek için ihtiyaç duyduğu bölgelere yağ enjekte işlemi yapılır. Bu tedavi şekli üst yüz bölgesinde kırışıklık problemi olan hastalar üzerinde uygulanır. Operasyon endoskopik bir şekilde gerçekleşerek, ameliyat öncesinde açılan şakak bölgesine kadar uzatılmış olur. Orta yüz germe işlemi ise yüzün alt kapak kısmına girilerek tedavi süreci dikkatli ve kontrollü bir şekilde tamamlanır.  

Ayrıca çene estetiği hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Tüm Yüz Germe İşlemi Nasıl Yapılır?

Tam yüz gerdirme tedavisi,  kulak önünden başlatılıp kulağın arka kısmına kadar uzatılarak gerçekleştirilir. Kulak arkasında başlatılan,  saçlı derinin içine kadar uzanan kesi yardımıyla cilt kaldırma ve tam yüz germe operasyonu güvenli bir şekilde tamamlanır. Hastanın boyun kısmında herhangi bir sarkma yoksa, ameliyat izi kulak önünde bırakılarak fark edilemeyecek kadar küçük bir şekilde görünür. Uygulama, deri altında kalan mimik kaslarının büyük bölümünü oluşturan tabakanın uygun ve hassas bir şekilde dikilerek, şekillendirilmesi işlemi olarak son yıllarda oldukça rağbet görmektedir. Boyun ve gıdı kısmında sarkmanın yanı sıra, aşırı yağlanma söz konusu ise, vaser dloposuction yardımı ile bu bölgedeki yağlar hızlı bir şekilde uzaklaştırılmış olur. Hastanın boynunda kırışıklıklar varsa ve çene altından yapılacak kısa kesiler vasıtasıyla boyun bölgesi açılıp boyun kasları birbirine dikilerek boyun açısına daha sağlıklı ve doğal görünüm kazandırılır. 

Yüz Germe Ameliyat Öncesinde Hasta Nasıl Olmalıdır?

Yüz germe ameliyatı öncesinde hastanın yapması gerekenler uzman hekim kontrolü ve uzman cerrahi klinik kadro işbirliğinde listelenmiştir. Hasta ameliyattan üç hafta önce aspirin kullanmayı bırakmalı,    sigara, alkol ve kötü alışkanlıklardan uzak durarak bu zararlı içecekleri hayatından hemen çıkarmalıdır. İndirimli yüz germe fiyatları 2021 ve profesyonel cilt uzmanlarını tercih ederek tedavi öncesi ve sonrasında onların belirlediği ilaçları kullanarak muayene ve ameliyat sürecini başarılı ve verimli bir şekilde gerçekleştirmeye özen gösterilmelidir. Ameliyattan önceki son 1 hafta içinde ise kan sulandırıcı ilaçlardan uzak durulması önerilir. Yüz germe işlemi uzun süre daha estetik ve doğal bir görünüm kazanmanız için yapılan, anestezi altında gerçekleştirilen cerrahi bir müdahaledir. Tedavi öncesinde ve sonrasında uzman hekiminizin belirlediği ve önerdiği ilaç, muayene ve yüz mimik hareketi programını aksatmadan yerine getirmelisiniz.

Yüz Germe Tedavisi Kaç Saat Sürer?

Yüz germe ameliyatı ortalama 3-6 saat sürmektedir. Kişinin göz kapağına ihtiyacı varsa operasyon süresi 5- 7 saati almaktadır. 

Ayrıca göz kapağı estetiği hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası 

yuz germe ameliyati kimler icin uygundur?

Yüz germe ameliyatı sonrası tedavinin ağrılı geçmemesi nedeniyle oldukça hafif ve rahat bir şekilde geçer. Hasta bu süreçte daha çok ağıdan ziyade gerginlik ve yanma hissi şikâyetlerinde bulunur.    Yanma ve gerginlik halleri, operasyondan bir kaç gün içinde geçtiği için tedavi sonrasında oluşan şişliklerin pek çoğu kişileri rahatsız edecek boyuta gelir. Çeşitli komplikasyonların ortaya çıkması ve hastanın kısa da olsa ağrılı bir dönemden geçmesi oldukça normaldir. Ameliyat sonrasında hasta bir gece hastanede kalmakta, uzman hekim gözetiminde sabaha kadar müşahede altında tutulmaktadır.   Operasyonun ardından kişinin şikâyetçi olduğu, ağır ve morluk belirtileri azalarak zamanla tamamen geçer. Şişlik ve morlukların tamamen ortadan kalkması için 20 gün beklemeniz gerekir. Yüzün tam olarak oturması ve son şeklini alması cildin kalınlık derecesine, tedavide uygulanan yöntemsel farklılıklarılar ve cerrahi müdahale sürecine göre 3 ayı bulabilmektedir. Tüm cilt ve yüz ameliyatlarına dikkatle uygulamanız gereken bir önlem olarak, özellikle cildinizi güneş ışınlarından korumaya özen göstermelisiniz.

Yüz Germe Ameliyatı Kalıcı mıdır?

Yüz germe ameliyatının kalıcılığı,  hastanın yaşlanma sürecine ve gerilen bölgenin yapısına göre farklılık gösterir. Gerilme işlemi yapılan yerde bir miktar gevşeme ve sarkmaların oluşması son derece doğaldır. Hiç bir zaman ameliyat önceki halinize geri dönmeseniz de muhakkak cildinizde küçük te olsa gevşeme ve yapısal değişimler meydana gelecektir. Operasyonun kalıcılığı hastanın özelliklerine, hekimin kullandığı kaliteli cihaz tekniklerine ve uzman hekim deneyimine göre değişmektedir. Kişinin cildi yıpranmış, kalın ve yağlı bir cilt dokusuna sahipse yüz gerdirme işlemi pek te uzun ömürlü kullanım için uygun olmayacaktır. Bu hastaların yüzünde erken gevşeme, sarkma ve çöküntüler oluşabilir. Kişinin ihtiyaçlarına göre yeniden belirlenen ameliyat, hasta ve cerrahın birbirinin anlayıp iletişim kurmasıyla daha konforlu ve verimli sonuçlar ortaya çıkarır. Operasyon en uygun yüz germe fiyatları 2021 tarifelerinin analiz etmesinin yanı sıra kaliteli ve başarılı işler çıkaran kliniklerden destek alınarak oldukça profesyonel bir şekilde yürütülür. 

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status