Zirkonyum Diş Fiyatları 2021

05.05.2021
3.494
Zirkonyum Diş Fiyatları 2021
REKLAM ALANI

Zirkonyum diş fiyatları 2021 ortalama olarak 510TL-2250TL arasında değişmektedir. Dolar ve Euro kur dengesine göre sürekli olarak arttırılıp azaltılan zirkonyum diş fiyatları 2021 ve ücret tariflerinin net bir şekilde paylaşılması yasak olduğu için, deneyimli uzman diş hekimleriyle iletişime geçerek size en uygun olan zirkonyum kaplaması fiyat listesi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Zirkonyum Diş Kaplaması Nedir?

zirkonyum dis kaplama avantajlari

Zirkonyum diş kaplaması beyaz renkli ışık geçirgenliği ve dayanıklı yapası ile son yılların ne gözde diş tedavilerinden olmayı başarmıştır. Sağlam yapısı sayesine uzun yıllar kullanıma son derece uygundur.  Estetik protez tedavisine olanak sağlayan kaplama, diş hekimliğinde metal üstü porselen kaplamlardan sonra adeta çığır açan bir kaplama çeşidi olarak tercih edilir. Diş kaplama yapımında beyaz ve parlak madde içeriğiyle kullanılır. Madde saf mineral olmadan zirkonya seramik maddesine dönüştürülüp fırınlanarak, üretim safhasına geçer. Metal destekli kaplama yöntemlerine göre daha doğal ve dayanıklı bir yapıya sahiptir. Yeni nesil bir diş kaplama yöntemi olarak dişin diğer dişlerle uyum sağlamasını kolaylaştırarak diş eti ve çene bölgesine zarar vermeden oldukça hijyenik ve hassas bir şekilde yerleştirilir. 

Zirkonyum Kaplama Nasıl Yapılır?

Zirkonyum kaplama işlemi için öncelikle ufak düzenleme ve oynamalar yapılarak gerekli kontroller sağlanır. Dişin yapısına uygun olan kaplamayı hazırlamak için hasta gerekli test ve muayene sürecinden geçirilir. Sonrasında hastanın diş preparasyonu sırasında hiçbir şekilde ağrının hissedilmemesi için hastaya lokal anestezi uygulanır. Kaplama yapılacak olan dişler ufaltılarak tedavi için uygun hale getirilir. Hastanın dişlerinden hassas ölçü alınarak işleme devam edilir. Dişler kesilip ölçüm alınmasının hemen ardından hasta henüz koltuktan kalkmadan önce geçici dişler hazırlanarak,  diş yüzeyine yapıştırılır. Operasyon sürecinde kesilmeyen dişler referans alınarak dişiniz için en uygun olan zirkonyum renkler seçilir. 3-5 gün gibi kısa bir sürede zirkonyum kaplamanız hazırlanmak gelir. Zirkonyum kaplama geçici diş olarak diş yüzeyine yapıştırılarak dişin dayanıklılığı muhafaza edilir.  Dişlerin daimi olarak yapıştırılmama sebebi ise, herhangi bir kriz anında duruma hızlı bir şekilde müdahale etmektir. Yapıştırılan dişlerde herhangi bir sorun yaşamıyorsanız ortalama 4-7 gün sonra zirkonyum kaplama dişler daimi bir şekilde yapıştırılır. 6 ayda 1 kontrole gelinerek, uzman hekim denetiminde dişlerin sağlam ve doğal yapısı analiz edilir ve olası durumda kaplamaların yenilenmesine karar verilir.

Ayrıca dudak estetiği hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Zirkonyum Diş Kaplamanın Avantajları Nelerdir?

Zirkonyum diş kaplamanın avantajları ışık geçirgenliğinin yanı sıra dişe daha, doğal estetik ve parlak bir görünüm kazandırmasıdır. Zirkonyum diş etiyle uyumlu, geleneksel metal üstü porselen kaplamalara göre oldukça sağlam ve uzun ömürlü bir yapıya sahiptir. Metal üstü porselenle kaplanan dişler mor ve lekeli bir görünüme sahiptir. Zirkonyumda böyle bir durum kesinlikle geçerli değildir. Diş oldukça sağlıklı ve ışıltılı yapısıyla dikkat çekmektedir. Özellikle ön dişlere uygulanan Zirkonyum diş doğal görünüm kazanmanızı sağlayan en kaliteli diş kaplama tedavi yönetmelerindendir. Biyolojik olarak oldukça uyumlu olan Zirkonyum diş, uygun zirkonyum diş fiyatları 2021 ve tarifeleri, deneyimli diş hekimi uzmanı, ağız ve diş yapısında alerji oluşturmayan sağlıklı ve hijyenik özellikleriyle tercih edilmektedir. 

Zirkonyum Diş Kaplama Hangi Yöntemlerle Yapılır?

Zirkonyum diş kaplama yöntemleri estetik ve doğal diş kaplama uygulamalarının başında gelir. Zirkonyum yapılacak olan dişten daha az olmak üzere diş dokusu kesilerek, diş yapınıza uygun olan doğal kapamalar hazırlanır. Çünkü geleneksel metal üst porselen kaplamalar, metalden yansıyacak olan gri görüntü etkisini azalttıktan sonra  hasta daha sağlıklı ve iyi bir görünüme sahip  olur.  Metal kaplama uygulamasında doğal ve daha iyi dişlere sahip olmak için daha fazla kesi işlemi yapılmaktadır. Zirkonyum kaplama için dişin çok fazla kesilmesine ya da diş eti ve diş kanal bölgesiyle çok fazla uğraşmaya gerek kalmaz. Estetik kaplama yapılacak dişlerde daha az kesim yapılarak hastanın acı duymadan, oldukça hassas ve rahat bir şekilde tedavi görmesi amaçlanır. Tek diş kaplama yapılan tedavi yöntemlerinden olan Zirkonyum diş kaplama hem görünüş hem de uzun süreli kullanım için oldukça avantajlıdır.

Ayrıca gülüş estetiği hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Zirkonyum Diş Kaplama Gelecekte Renk Değiştirir mi?

zirkontum dis kaplama gelecekte renk degistirir mi

Zirkonyum diş kaplamanın renk değişimi olması mümkün değildir.  Yalnız tedavide kullanılan yöntem ve uygulama şekilleri, kaplamanın kalitesi ve uzman hekim deneyimi operasyonun başarısını doğudan etkilemektedir. Yani kalitesiz ve deneyimsiz yapılan tüm işlem ve uygulama aşaması, dişlerde sararmanın yanı sıra, diş etlerinde morarmalara neden olabilmektedir. Alanında uzman hekim kontrolünde ve en son teknoloji aygıtı teknik cihazlar vasıtasıyla oldukça ileri düzeyde kaliteli malzemeler kullanılmaktadır. Doğru ve profesyonel bir şekilde uygulanan tüm tedavi yöntemi avantajı sayesinde uzun yıllar kullanıp, gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz yapıda bir kaplamadır.  Zirkonyum diş kaplama, ışığı geçiren özelliğinden ötürü, doğal dişlerle oldukça uyumu ve kusursuz bir kullanıcı deneyimi yaşatır. Diş etleriyle kusursuzluğunun yanı sıra estetik ve doğal bir görünüm sağlaması, mükemmel denebilecek kadar ileri teknoloji malzemelerle üretilen bu kaplamalar kullanıcılar tarafından maksimum derecede memnuniyetle tercih edilmektedir.

Zirkonyum Kaplama Yaptırmak İçin Hangi Aşamalardan Geçilmelidir?

Hangi renk ve aşamadan geçerek Zirkonyum kaplama yaptırmak istiyorsanız öncelikte tecrübeli uzman hekim desteği alarak, kendi dişinize uygun olan kaplamayı tercih etmeniz gerekir. Ful zirkonyum yaptıracak hastaların ise A1 ve B1 renkli zirkonyum kaplamayı seçmeleri önerilse de tedavi sürecinde muhakkak uzman hekiminizin önerdiği kaplama rengi ve tasarımı kullanmaya dikkat etmelisiniz. Zirkonyum sadece saf diş üzerine uygulanmaz. İmplant tedavisi gören hastalar da diş yüzeyine güvenli bir şekilde Zirkonyum kaplama yaptırabilir. Zirkonyum kaplama yapılacaksa implant yapıldıktan sonra implantın üst yüzeyine Zirkonyum kaplama yaptırılabilir. İmplant üzerine yapıştırılan zirkonyum, metal kapamalara göre oldukça sağlam ve daha beyaz bir yapıdadır. Kurallara uyarak yaptınız bu tedavide düzeli muayene ve diş sağlığını hijyenik bir şekilde korumanız son derece önemlidir. Kontrolü yapılmayan, aksatılan dişlerin altında bulunan dişler eninde sonunda çürümeye başlayacaktır. Mevcut dişlerinizi de kaybetme tehlikesi yaşamak istemiyorsanız alanında en uzman, başarılı klinik ekibinin yanı sıra uygun tarifeli zirkonyum diş fiyatları 2021 ve tecrübeli diş hekimi cerrahlarını tercih etmelisiniz.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status